Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

@Aphromo - nieźle zakrzywiasz rzeczywistość, ojjj piecze. Automaty brak na Xa bo gra jak na 60mln sprzedała się umiarkowanie a na XO który nie istnieje w KKW to wg. by poległa, może to też być foch za SB lub sypnięcie groszem od Sony.

 

Epic robił kozak gierki na X360 a teraz klepie jakieś sieciowe gówienka, wykupiła ich jakaś Chińska korporacja, Bungie chyba dostało wolną rękę, każdy dev. jak ma możliwość to woli klepać multiplatformy.

Równie dobrze można pisać tutaj o Insomniac, przeszli na mulitplatformowość, zrobili exa na Xa, gierke z łodziami, robią pająka na plejke i kolejną multiplatforme. Nie wiem co w tym dziwnego a przykładów dużo.

 

btw. ładnie zapomniałeś o liverpool

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

 

@Aphromo - nieźle zakrzywiasz rzeczywistość, ojjj piecze. 

 

 

 

po co mialbym to robic ? Polemizuje z tezami, moim zdaniem hurraoptymistycznymi. Podaje argumenty za i przeciw przeciez. Tak samo bylo np. z wylotem Spencera do JP - polecial, wrocil, zadnej gry od studia ktore nie robilo wczesniej multiplatform nie ma.

Kupienie jakiejs mniejszej gry jest w zasiegu reki, ale patrzac rynkowo nie widze sensu i szansy przejmowania kogos. Po co komus polzywe studio bez przyszlosci itp. 

 

Fajnie, ze odniosles  sie do argumentow jakie przytoczylem -Bungie sie wykupilo na niezaleznosc i sa pod Acti, Epic przejeli Chinczycy ( i MS na to pozwolil ), Insomniac po Sunset zrobilo " do widzenia" i znowu dla Sony itp.

To jest polaczona calosc, ktora funkcjonuje wedlug prostych przeciez zasad wiecej kasy lepiej.

Liverpool - tutaj bylo jak z Lionhead. Jakby nie info prasowe to nik by nie zauwazyl.

Tak btw, nie widze sensu wlaczania w Sony w to, bo tam zachodza takie same procesy przeciez.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

No ale po co MS miał trzymać Bungie na siłę? MS to jedyny wydawca który potrafi wypuścić developera jeśli ten tylko tego chciał i jednocześnie oddać do dyspozycji część materiałów nad którymi pracowali np. Twisted Pixel czy Flash Bulb Games (Max i Kalimba) albo chociażby ta karcianka Fable robiona przez byłych pracowników Lionhead. Takie sytuacje w przypadku innych wydawców są praktycznie nie do pomyślenia. IS to bardzo kiepski przykład na cokolwiek bo to taki zachodni odpowiednik Platinum, a SO to ich własne IP, więc to od nich zależy czy gra w ogóle się jeszcze pojawi, jakoś swojej kasy na sequel nie wyłożyli, zgadnij dlaczego. Epic kupili Chińczycy i nie wiem co tu złego po stronie MS skoro uratowali jedyny cenny asset studia czyli Gears of War. Mieli kupić całe studio za setki mln $ tylko po to by taką samą robotę wykonali jak Coalition? Zresztą w jednym z wywiadów szefowie Epic mówili dlaczego sami nie chcieli robić już Gears of War, bo budżet musiałby być grubo powyżej 100 mln $, co już byłoby "lekką" przesadą.

Edytowane przez Pacquiao
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Widze ze masz nieco inne spojrzenie na ten temat, pytasz po co MS mial trzymac Bungie jak Coalition zrobilo H5 - odpowiedz jest prosta, zeby Destiny bylo exem, lub hipotetycznie, zeby Bungie zrobilo H5 a Coalition nowe IP, zreszta to Destiny jakby bylo pod MS to na pewno nie byloby takich cyrkow z zawartoscia i dodatkami , bo co by nie mowic o MS to oni nie doja na bezczelnego itp. Kogos takie Destiny mogloby zachecic do kupna mimo ze 900p i moze przewaga Sony nie bylaby taka jaka jest ?

 

Po co kontynuowac wspolprace z Insomniac mimo ze Sunset spalil ? Ano po to zeby nie robili nowego Spidermana, ktory na bank bedzie system seller PS4.

 

Epic Games chcialo 100 mln za nowe Girsy ? Dac im, a 343 Industries do nowego IP ktore zreszta skasowali i zaczeli od zera GoW4  co tez ma znaczenie, bo wtedy sytuacja byla inna, przewaga Sony byla mniejsza.

Przeciez jaka inna seria stworzyla 360 jak nie to, a byl czas ze faktycznie sytuacja byla otwarta, Epic mial marke i to mogl byc nawet ex Sony jakby posmarowali. Co by sie dzialo na internetach ? I tutaj powoli dochodzimy do czego prowadzi promowanie nieswojego IP, ze moga odwalic numer jak From i zamienic Demon na Dark Souls i umowa nie obowiazuje, pocalujta nas w wora.

 

Bo widzisz, teraz sytuacja jest ze MS chocby bardzo chcial to ma pod gore, jesli chodzi o cos exowego, nawet te PUGB, sytuacja jest niewyjasniona ale przecieki mowia ze sami tworcy sie probowali kontaktowac z Sony, to sa plotki wiec absolutnie nic nie stwierdzam, ale bez przesady, MS to jest korpo z budzetem pewnie wiekszym niz budzet Polski, a oni nawet takich rzeczy nie pilnuja, a teraz beda zachecali zeby jakis tworca rezygnowal z 60% rynku, wlasnie przez takie myslenie jak Twoje sa w takiej sytuacji jak sa.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

 

 

@Aphromo - nieźle zakrzywiasz rzeczywistość, ojjj piecze. 

 

 

 

po co mialbym to robic ? Polemizuje z tezami, moim zdaniem hurraoptymistycznymi. Podaje argumenty za i przeciw przeciez. Tak samo bylo np. z wylotem Spencera do JP - polecial, wrocil, zadnej gry od studia ktore nie robilo wczesniej multiplatform nie ma.

Kupienie jakiejs mniejszej gry jest w zasiegu reki, ale patrzac rynkowo nie widze sensu i szansy przejmowania kogos. Po co komus polzywe studio bez przyszlosci itp. 

 

Fajnie, ze odniosles  sie do argumentow jakie przytoczylem -Bungie sie wykupilo na niezaleznosc i sa pod Acti, Epic przejeli Chinczycy ( i MS na to pozwolil ), Insomniac po Sunset zrobilo " do widzenia" i znowu dla Sony itp.

To jest polaczona calosc, ktora funkcjonuje wedlug prostych przeciez zasad wiecej kasy lepiej.

Liverpool - tutaj bylo jak z Lionhead. Jakby nie info prasowe to nik by nie zauwazyl.

Tak btw, nie widze sensu wlaczania w Sony w to, bo tam zachodza takie same procesy przeciez.

 

Spencer do KKW? No to gratuluje łykanie PRowskich gadek, może coś załatwił i jest za wcześnie na mówienie o tym, może nie, MS zmienił politykę po akcji z SB, FL czy SoT/Crack3 że nie chcą już zapowiadać gier zbyt wcześnie. Żeby później nie było hejtu bo Platinum nie ogarnia projektu i do kosza.

 

Bungie nie jest pod Acti tylko mają umowę na 3-4 części Desitny lub na ''ileś lat'' wyłączności dla serii.

Nie wiem co ma MS do Epic? To równie dobrze jakby pisać że Chińczyki kupili Capcom/Namco a Sony nic nie zrobiło.

Insomniac nie zrobiło do widzenia tylko MS nie jest zainteresowany kontynuacją, zrobią pająka i znowu mulitplatforma to co do wiedzenia? xD 

 

up - 343 nie robi GOW, a Coaltion nie robi Halo ;)

 

EOT

Odnośnik do komentarza

Mały offtop, mam do oddania społecznie preorder na XOX Scorpio Edition ofc, jeśli ktoś chciałby ją odebrać w Saturnie w Manufakturze w Łodzi(jutro rano, potem anulują)to niech pisze na priv, mnie niestety kasa się aktualnie nie zgadza więc lepiej oddać komuś z forum;)

Edytowane przez Spajd
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie troszke podobne to tematu wyżej.

Po 4 latach wróciłem do Xa, tym razem po raz pierwszy kupując One.

Miałem moje zacne konto xbox live z X360, także wróciłem oczywiście do jego użytkowania.

I teraz do sedna:

Na PS4 chwaliłem dobie bardzo podwójną weryfikację, czyli dodałem numer telefonu i gdyby ktokolwiek chciał się zalogowac na moje konto musi także mieć kod PIN wysyłany jednorazowo. Cacy

Zanim odpakowałem X1 wszedłem grzecznie na konto microsoft, xbox com, security bidajże i dodałem również tam dwustopniowa weryfikację.

Wylogowałem się, sprawdziłem iż działa, gdyż aby na nowo się zalogowac na moje konto xbox com już takowego sms kodu potrzebowałem.

Natomiast podłączyłem konsolę, wziąłem opcję aby zalogowac się na prfofil, wpisałem login, hasło i.. zalogowało mnie na profil bez sms kodu :| 

Am I missing something here ? Spodziewałem sie własnie również wtedy sms kodu. A tu jestem zalogowany do konsoli, do sklepu i mogę robić zakupy moją kartą (kupiłem akurat rok EA Access więc sprawdzone).

Chciałbym właśnie prewencyjnie na przyszłośc zablokować możliwość, aby jakiś Janusz mając nawet moje passy zalogował się i śmigał na moim profilu/zakupach u siebie.

Odnośnik do komentarza

Czołem! Powiedzcie mi czy kod na 14 dni, który otrzymałem do zakupu nowej konsoli Xbox One S jest pełnoprawnym kodem, który pozwala na wszystko tak jak zwykłe, miesięczne, trzymiesięczne i roczne? W skrócie: mam aktywowany roczny kod do czerwca przyszłego roku - jak doklepię ten 14 dniowy to o te 14 dni przedłuży mi się ten podstawowy czy ten 14 dniowy to jest jakiś trial lewy z ograniczonymi możliwościami?

Odnośnik do komentarza

No ustaw na konsoli, że do zalogowania wymaga kodu albo np do zmiany ustawień lub zakupów wymaga wymaga kodu.

 

No ale to bez sensu. Nie chodzi mi o mojej domowej, tylko w razie w, jakby ktoś teraz też próbował zalogowac mój profil na jakimś innym Xie. Żeby go promptnęło o pin. Jutro pogadam z supportem, bo pewnie to tak działa tylko moze ja nie ogarniam albo mam jakies dziwne ustawienia security wybrane.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...