Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze by amazon prime ogarnęli bo czasem netflixa oglądam na słuchawkach podłączonych do pada na koksie (jak żonka śpi). Amozonu tak nie mogę bo na koksie nie ma hdr... muszę nowe słuchawki bluetooth kupić do tv bo te nowe tv tylko takie przyjmują

Odnośnik do komentarza

Mam konto kumpla ustawione na domowe. Teraz sąsiadowi konfiguruje nowego xboxa, zakładam konto, na koncie wpisałem kod na forze z hot wheels z bundla i teraz to konto chciałbym u siebie zrobić na domowe aby przycebulić forzunie, ale też nie chce tracić dostępu do gier z konta kumpla. Jeżeli można ustawić jedno konto jako domowe (niech ktoś potwierdzi) to czy jest jakiś limit na ustawianie? Bym się przełączał na tych kontach kiedy było by mi to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Dobra znalazłem. Jedno konto w danej chwili może być ustawione jako domowe, oraz zmiany można dokonać do 5 razy w roku.
Siema.
Co do tych zmian jako domowe to dotyczy to jednego konkretnego konta.
Ja mam z kolesiami kilka kont na dwóch i każde ja mam jako domowe i nie muszę się na nie logować by grać w gry z nich.

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, maciucha napisał:

Pytanko o sharowanie konta z kumplem.

Poczytałem trochę w necie i powiedzcie czy dobrze ogarnaim jak to zrobić:

tworzę konto, logujemy się obaj na nim i każdy ustawia je jako home console, kupno gierek -> profit?

Każdy zakłada sobie konto zakupowe. Ty na swoim masz domową, on na swoim. Logujesz się na jego konto zakupowe w tle, gdy chcesz w coś od niego pograć (analogicznie w drugą stronę). Tak jest najbezpieczniej i najwygodniej bawić się w game sharing.

 

@yab

Nie uruchomi tych gier.

Odnośnik do komentarza

Anegdotka na temat zabezpieczeń konta.

Początkiem miesiąca znajomemu zostało skradzione konto. Ktoś zwyczajnie wbił się na jego konto, zmienił hasło, maila i wydał z karty około 450zł.

 

Rozwiązanie:
Kilka telefonów do supportu. Kazali mu założyć nowe konto, na które przepisana została cała zawartośc (licencje, gamertag, gamerscore, wiadomości, lista znajomych).  Zajęło im to mniej więcej 3 dni.

 

Dlaczego tak się stało:
Błąd z jego strony - to samo hasło do maila i do konta. Na stronie haveibeenpwnd było info, że jego email wraz z hasłem wysypał się gdzieś ponad rok temu. Prawdopodobnie ktoś przeszukiwał te bazę danych i stąd już podpierdzielił mu konto. Gość pochodził z US.

 

Finał:

Odzyskał wszystko włącznie z podwójną kwotą (kasę oddał MS i bank). Na starym koncie miał jeszcze gold ważny przez dwa miesiące. Anulowali mu te subskrybcję i przesłali dwa klucze na miesiąc golda.

 

Zalecenia:
Obowiązkowo dawajcie różne hasła. Ustawcie dwustopniową weryfikację. Ograniczcie ustawienia prywatności na konsoli. Nie podpinajcie głównej karty pod konto. Jeśli macie taką możliwość podepnijcie kartę kredytową (bank bez zająknięcia robi zwroty nawet na grubszą kwotę) albo najlepiej jakiegoś prepaida (polecam Revolut).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, wrog napisał:

Każdy zakłada sobie konto zakupowe. Ty na swoim masz domową, on na swoim. Logujesz się na jego konto zakupowe w tle, gdy chcesz w coś od niego pograć (analogicznie w drugą stronę). Tak jest najbezpieczniej i najwygodniej bawić się w game sharing.

 

@yab

Nie uruchomi tych gier.

czyli podsmuowując, każdy tworzy konto i daje drugiemu żeby je ściągnął do siebie (ale już bez ustawiania konta kolegi jako domowego?)

przy chęci zagrania w coś potrzeba drugiego pada żeby się na to drugie konto zalogować, a na swoim padzie na swoim koncie odpalam daną gierkę?

 

gold też idzie tak dzielić?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...