Skocz do zawartości

Vinyle, czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście, z kolekcją 200 LPków i paroma 7', mogę to tylko polecić tym, którzy kochają muzykę. Pewne rzeczy mogą wynieść straszne ceny, przesyłka(zwłaszcza zza granicy) może dobić, dlatego pierw sprawdzić co na takim allegro na przykład jest- można znaleźć dobre albumy w tanich cenach, niektóre za grosze- takie to tylko wziąć i pod igłę, poznawać nowe rzeczy, szczęśliwym odłożyć na półkę i podziwiać kolekcję.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ba, widzę że kolega też miota. Ale stare zawsze lepsze, rzekłby.

 

Co prawda winyla wciąż nie ogarnąłem, ale co to za szatańskie pomioty kalają? ;P

 

Za(pipi)iscie mi sie podoba, ze Dawidek nie stoi w miejscu. Pierwsze sa super, ale po "Mosaic" jakos wedlug mnie stracili pare. Lepiej bylo na "Threshing Floor", "Laughing Stalk" nie sluchalem jakos... Pare lat temu (pipi)neli taki koncert w Bialym, ze chyba nawet organizatorzy sie zdziwili - energia, przestery, rokenrol. Nowa plyta supcio jak dla mnie pod tym wzgledem.

 

Koval gdzies wczesniej masz stream. Sciagnac to nie wiem, na solsiku szukaj.

Odnośnik do komentarza

Ja miałem się wybrać ze swoją na koncert do Drezna w zeszłym roku, ale nieoczekiwany zwrot wydarzeń stanął na drodze :/ Czy ja wiem, Laughin trochę z jednej strony odbiło w co innego, z drugiej znowu kontynuuje kilka wcześniejszych pomysłów. Co kto lubi. Fakt faktem, że trochę jakby zelżało. A jak tam panie u ciebie z 16 Horsepower?

Odnośnik do komentarza
  • 6 lat później...

SIemanko chłopaki, trochę odkop bo nie chciałem specjalnie zakładać nowego tematu. Mianowicie dostałem w prezencie gramofon Pioneer PLX-500, ale kompletnie nie wiem z czym to się je. Zawsze chciałem się wkręcić w winyle, teraz wychodzi na to że będę w końcu musiał. :D

gGK8sJF.png

 

Podłączyłem go do jedynego sprzętu grającego jaki mam, czyli wieży Pioneer X-HM30V wejściem Line i jako tako brzmi, ale nie czuję żadnej różnicy między odtwarzaniem tej samej płyty na CD i winylu (+trochę 'pierdzą' przy większym volume), a podejrzewam że w sprzęcie za 1400zł drzemie większy potencjał.

 

Za czym powininem się rozglądać? Amplituner + kolumny, jeśli tak to opyla się kupować ze sklepu czy lepiej polowac na OLX na jakiegoś mityczne japońskie klasyki z 1976 :D? Kolumny od razu podłączane do prądu do których można się bezpośrednio podpiąć? (ten Pionner ma przedwzmacniacz jakby co) Ogólnie nie planowałem w ogóle teraz wydatków, no ale powiedzmy że te 700-800zł max mógłbym wydać, jeśli miałyby to być sensownie wydane pieniądze.

 

Prosze o pomoc i z góry dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Ölschmitz napisał:

w 1 kolejnosci kupilbym przedwzmacniacz gramofonowy. na pewno bedzie gral lepiej niz ten wbudowany w gramofon. potem wzmacniacz+kolumny.

 

no i przedwzmaka dostaniesz za 4 stówki pewnie nawet jakis w miare dobry https://www.q21.pl/pro-ject-phono-box.html

Czyli co, przy budżecie 800zl, lepiej bedzie jesli kupie tylko przedwzmacniacz zewnętrzny i dźwięk powinien byc lepszy niż obecnie, nawet przy tych samych glosnikach? 

 

Za te 800zl rozumiem ze nie ma co się pakować w kupowanie wzmaka + kolumny? Jaka jest realna kwota za cos sensownego? 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Absolem napisał:

Winylowe hobby zarówno w sprzęcie jak i płytach to ostry drenaż portfela. Zastanów się czy jest Ci to potrzebne.

No cóż, dostalem w prezencie, wiec sprzedać nie mogę. Staram sie zatem z tym zrobić cos sensownego :)

 

Za kilka latek bede mógł wladowac jakąś większą kwotę, ale póki co budżet jest ograniczony i dlatego pytam czy warto wkładać te kilka stówek teraz, czy póki co dać se siana i poczekać na lepsze czasy. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, maciucha napisał:

No cóż, dostalem w prezencie, wiec sprzedać nie mogę. Staram sie zatem z tym zrobić cos sensownego :)

 

Za kilka latek bede mógł wladowac jakąś większą kwotę, ale póki co budżet jest ograniczony i dlatego pytam czy warto wkładać te kilka stówek teraz, czy póki co dać se siana i poczekać na lepsze czasy. 

Daj se siana i czekaj na lepsze czasy. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Ölschmitz napisał:

normalnie tez bym zasugerowal te 8 stow przepalic na jakies tam ulubione plyty. mozesz smialo dokonczyc dyskografie zeppów ;)

 

ale jesli ci pierdzi i nie jestes zadowolony to mimo wszystko costam bym probowal stunować.

No trochę się cykam, że wywalę te 400zł na przedwzmak a będzie tak samo, a zwrócić już nie będzie jak bo używane :rayos: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...