Skocz do zawartości

PSX Extreme 205


Oceń okładki PSX Extreme 205  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 205 (Obcy: Izolacja)

  2. 2. Oceń okładkę PSX Extreme 205 (Dead Island 2)



Rekomendowane odpowiedzi

Ratchet czy tam LBP to mogę zrozumieć, bo gusta, posiadanie tylko jednej konsoli w donu itp ale Journey wtf? To już jest nie łapanie gatunków, a to moim zdaniem już mega słabe jak na fachowców.

 

Journey to gra ze wszech miar warta uwagi, dlatego chcąc ją docenić musieliśmy ją jakoś zakwalifikować. Ale mniejsza o to, bo chciałem byś fachowo wypowiedział się grą z jakiego gatunku jest według Ciebie Journey?

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Nie-platformówka i tyle wystarczy. Robicie ranking platformówek i wsadzacie tam grę, która nie jest platformówką, pomijając świetne gry, które SĄ platformówkami.

 

Zróbcie ranking "nie wiadomo co" i tam wstawcie sobie Journey.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Phi poszedłeś na łatwiznę z taką odpowiedzią. Ale dobra, to podaj teraz typy do rankingu "nie wiadomo co", na podstwie których zrobimy głosowanie na najlepsze "nie wiadomo co" minionej generacji.

Nie podam, ponieważ nie jestem profesjonalistą zajmującym się redagowaniem miesięcznika o grach i takiej listy ci nie ułoże. Mam zbyt małe rozeznanie na rynku i nic ponad Flower i Journey na myśl mi teraz nie przychodzi. Inna sprawa, że może faktycznie isnieją gry, których nie ma co szufladkować? A może w przyszłości powstanie cała gałąź takich gier i wymyślimy dla nich nazwę? Kto wie.

 

Sam przyznajesz (chyba?), że Journey nie jest platformówką, a mimo to umieściliście tę grę w takim rankingu. Nie macie żadnego argumentu, który usprawiedliwiałby umiejscowienie Journey w takim rankingu. Na pytanie, dlaczego Journey jest w rankingu, wymijająco piszesz:

 

"Wskaż mi gatunek, do którego można zaklasyfikować Journey"

 

I to jest odpowiedź na zadane pytanie? Napiszcie po prostu, że nie wiem, mało gracie w platformówki, macie małe rozeznanie, a jakoś trzeba było listę zapełnić. Gdybym miał ochotę na platformówkę i kierując się waszą listą kupił Journey, a miesiąc później u kolegi zobaczył Donkey Konga czy Super Meat Boya to byłbym smutny i raczej nigdy już waszego miesięcznika bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza

Mogliście chociażby zrobić nawet nie ranking a listę gier z 7ej generacji, w które warto zagrać, ale nie klasyfikują się do żadnego gatunku, lub coś w tym guście i już.. Wspomnieli byście tam o Flower, Journey czy innych wymysłach, w które trzeba zagrać. Nie było by tyle płaczu.

SoQu w takim Assassin's Creed też przez większość czasu biegasz i skaczesz po dachach co nie czyni z niego platformówki.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Ja akurat w platformówki gram dużo, ale przynaję się bez bicia - w Donkey'a nowego nie grałem, ale Wii mam na szafie, więc nadrobię może. Co do Journey, to jednak przez większość czasu skacze się, biega, szybuje, więc moim zdaniem najbliżej jej gatunkowo do platformówki.

Dobra to w takim razie Uncharted to też platformówka.

 

 

Co do gier innych to właśnie taka kategoria na niewiadomoco by mogła być i wrzucić tam flow, flower, journey, catherine i kilka innych ciekawych, nietuznikowych gier i po problemie. Brak DK to moim zdaniem skandal mimo, ze to niby lista obiektywna, ale po prostu pismu branżowemu nie wypada takiego koszmarka wypuścic. Weźcie może zatrudnijcie więcej osob, które na grach się znają, ludzi od Nintendo a nie tylko spusty na nowym call of duty i battlebalasem od kilku lat widzę u was.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Mogliście chociażby zrobić nawet nie ranking a listę gier z 7ej generacji, w które warto zagrać, ale nie klasyfikują się do żadnego gatunku, lub coś w tym guście i już.. Wspomnieli byście tam o Flower, Journey czy innych wymysłach, w które trzeba zagrać. Nie było by tyle płaczu.

SoQu w takim Assassin's Creed też przez większość czasu biegasz i skaczesz po dachach co nie czyni z niego platformówki.

 

Taki wstępny ranking był chyba w 2008, lub 2009 roku, wtedy bez podziału na kategorie na pierwszym miejscu był Bioshock.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Ja akurat w platformówki gram dużo, ale przynaję się bez bicia - w Donkey'a nowego nie grałem, ale Wii mam na szafie, więc nadrobię może. Co do Journey, to jednak przez większość czasu skacze się, biega, szybuje, więc moim zdaniem najbliżej jej gatunkowo do platformówki.

 

Tutaj właśnie nie rozchodzi się o obecność Podróży w rankingu, bo od biedy mogła się tam znaleźć, tylko o fakt, że DKC Returns nie znalazło się w czołówce, na co absolutnie zasługiwało.

Odnośnik do komentarza

O właśnie, Journey mógłby śmiało znaleźć się pomiędzy takimi dziwactwami jak Flower, Catherine, czy Valkyria Chronicles. Rozumiem że gierka potrafi odziaływać na emocje, zawiera drugie dno i w ogóle "dziennikarze płakali jak zakańczali", ale kurfa jako platformówka, odarta z całej swojej otoczki, czy przedstawiciel jakiegokolwiek innego typowego genre to big fuckin' joke.

Odnośnik do komentarza

Wiem o tym. Oceniłem ją także przez przyzmat sekwencji strzelanych, kiedy gra zamienia się miejscami w shootera tpp, gdzie manualnie poruszamy się i celujemy na arenach, plus nie dane było by stworzyć dla niej dedykowanego Topu. Podobny problem jest z Dragons Crownem, mechanika to czysty beat em up, ale szkielet rozrywki to typowe Diablo w 2.5d.

Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza

 

Ratchet czy tam LBP to mogę zrozumieć, bo gusta, posiadanie tylko jednej konsoli w donu itp ale Journey wtf? To już jest nie łapanie gatunków, a to moim zdaniem już mega słabe jak na fachowców.

 

Journey to gra ze wszech miar warta uwagi, dlatego chcąc ją docenić musieliśmy ją jakoś zakwalifikować. Ale mniejsza o to, bo chciałem byś fachowo wypowiedział się grą z jakiego gatunku jest według Ciebie Journey?

 

 

Szczerze to nie wiem jaki to gatunek ale wiem gdzie można było ją wrzucić i zapewne tam będzie czyli w którymś z kolejnych top 10 generacji dot. najlepszych gier z cyfrowej dystrybucji, tam jest odpowiednie miejsce dla niej, może być nawet nr 1 bo to już są gusta ale na Boga nie można wrzucać gry do TOP 10 platformówek  tylko dlatego, że gra na emocjach, jest oryginalna, coś tam się skacze. Przez takie kwiatki miejsca brakuje dla moim zdaniem  (i wielu z tego forum) TOP3 generacji w tym gatunku czyli DKR. Głównie to chodziło o to ale może się mylę bo nie jestem profesjonalistą...

Odnośnik do komentarza

 

 

Ratchet czy tam LBP to mogę zrozumieć, bo gusta, posiadanie tylko jednej konsoli w donu itp ale Journey wtf? To już jest nie łapanie gatunków, a to moim zdaniem już mega słabe jak na fachowców.

 

Journey to gra ze wszech miar warta uwagi, dlatego chcąc ją docenić musieliśmy ją jakoś zakwalifikować. Ale mniejsza o to, bo chciałem byś fachowo wypowiedział się grą z jakiego gatunku jest według Ciebie Journey?

 

 

Szczerze to nie wiem jaki to gatunek ale wiem gdzie można było ją wrzucić i zapewne tam będzie czyli w którymś z kolejnych top 10 generacji dot. najlepszych gier z cyfrowej dystrybucji, tam jest odpowiednie miejsce dla niej, może być nawet nr 1 bo to już są gusta ale na Boga nie można wrzucać gry do TOP 10 platformówek  tylko dlatego, że gra na emocjach, jest oryginalna, coś tam się skacze. Przez takie kwiatki miejsca brakuje dla moim zdaniem  (i wielu z tego forum) TOP3 generacji w tym gatunku czyli DKR. Głównie to chodziło o to ale może się mylę bo nie jestem profesjonalistą...

 

 

Racja, ranking gier cyfrowych i umieszczenie tam Journey rozwiązałby sprawę. Tak gwoli ścisłości - ja akurat nie byłem za wcieleniem Journey do tego top platformowego ;)

Odnośnik do komentarza

To można wiedzieć co za As tak typował?

Pewnie wszyscy jak się znalazło na liście. Od kilku lat takie rankingi można o kant dupy rozbić. Nie przypominam sobie aby kiedykolwiek się zgadzały z moim sumieniem. Jednak jak wspominam czasy PSXa/PS2 to jednak było lepiej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.