Skocz do zawartości

Wasze top 25 wszech czasów


Gość mate5

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jednak w głebi serca jestem klapkiem i blacharzem. Sry Xbox,masz fajne gry,ale daleko im do bycia kultowymi i zapadającymi w pamięć.

 

Ninja Gaiden nic? PGR nie? Halo nie? Conker nie?

 

-Gaideny ograne w wersji sigma na ps3. Fajna mechanika i poziom trudności,ale stylistycznie bliższy memu sercu jest Devil May Cry.

-PGR to bardzo fajne ścigałki,ale mega fanem gatunku nie jestem i żadna wyścigówka poza Test Drivem 6 i Burnoutem Revenge nie zasługuje u mnie na więcej niż 8.

-Halo ma fajnego co-op,bo w singlu to nuda i nędzna fabuła(grałem tylko w 3,4 i Reach).Stulejarz Master szef zakochany w AI ftw.Multi ogarne dopiero w kolekcji master szefa.

-Conkera przeszedłem na emulatorze.Świetny humor i stylistyka,ale drewniane sterowanie(wersja n64).

Odnośnik do komentarza

bo to gra dla wyzszej klasy

 

Wiadomo VS to 10/10. Prawdziwa zabawa zaczynała się dopiero od new game +, z kluczem do niedostępnej wcześniej lokacji iron maiden. Dawno nie grałem, a do dzisiaj pamiętam, że trzeba było się tam poruszać z minimalnym hp, bo tylko wtedy pojawiał się specjalny typ wroga, który pozostawiał po sobie najcenniejsze łupy. Masę czasu traciło się na zbieranie gemów arturosów i excalibura.

Odnośnik do komentarza

 

Nie ale fajne przypomniales mi coś fajnego

 

 

 

poleciała łza

 

Mate5 ma wysoko w swoim rankingu. Ja też ogrywałem na pegasusie a raczej terminatorze xD

 

 

Chciałem wkleić wypowiedź japońskiego developera, który w wywiadzie pisał że Excitebike było jego ulubioną grą w dzieciństwie i grał w nią kilkanaście godziń dziennie, ale nie mogę znaleźć. :confused: Myślałem, że to Kamiya był.

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza
Trudna sprawa zmieścić 18 lat grania w 25 tytułach, tym bardziej że pamięć już do dupy.

Nie jestem szczególnie sentymentalny, więc na listę nie załapała się masa staroci, które wykroiły mi w dzieciństwie potężny kawał życia- np:

Wolfenstein 3d, Prince of Persia, Prehistorik, Blues Brothers, Titus the Fox, Lost Viking, Lemingi, Dyna Blaster, Commandos, różne Tycoony, Syphon Filtery czy nieśmiertleny zestaw 'Wormsy, Małysze i Target', w który łupaliśmy na informatykach jak szaleni :D


 

Ale do rzeczy:

 

1 Silent Hill 2

2 Grim Fandango

3 Mass Effect 2

4 The Last of Us

5 Najdłuższa Podróż

6 Shadow of the Colossus

7 Star Wars: KotOR

8 Gothic 1&2

9 Heavy Rain

10 Final Fantasy X

11 Uncharted 2

12 Beyond Good and Evil

13 ICO

14 Full Throttle

15 Legend of Zelda Ocarina of Time

16 Indiana Jones Fate of Atlantis

17 seria Blackwell 

18 Heavenly Sword

19 Mafia The City of Lost Heaven

20 Yakuza

21 zbiorowo PESy, z naciskiem na dwójkę/trójkę.

22 Jeanne D'Arc

23 Fahrenheit

24 Chrono Trigger

25 Zelda: The Wind Waker

Odnośnik do komentarza

Top 25? whoa, ciężki wybór będzie ... nie gwarantuję, że kolejność wypisywania = priorytet na liście, aczkolwiek, postaram się aby tak się stało. Oczywiście piszę tylko o grach w które grałem, ukończyłem.

 

1. Demon's Souls

2. Dark Souls

3. Rayman Origins & Legends (1, 2, 3 również)

4. Monster Hunter (cała seria)

5. Grand Theft Auto (cała seria)

6. Jurney

7. Shadow of The Colossus

8. Okami

9. The Legend of Zelda (cała seria w szczególności Link Between Worlds)

10. God of War (Cała seria, w szczególności 2)

11. Flower

12. Super Mario Galaxy 1 & 2

13. Assassin's Creed 2

14. Gothic 1 & 2

15. Chrono Trigger

16. 999

17.  Super Mario Bros. (cała seria, razem z NEW. w szczególności pierwsze Super Mario Bros.)
18. Portal 1 & 2

19. Uncharted 2

20. Red Dead Redemption

21. BioShock

22. Diablo 2

23. Bayonetta

24. Harvest Moon Back to Nature

25. Crash Bandicoot 1 & 2 & 3 & CTR


Zdaję sobie sprawę, że brakuje miliona klasyków jak Fallouty, Baldur's Gaty, czy innych nowszych gierek ... shame on me. 

Odnośnik do komentarza

 

 

Jednak w głebi serca jestem klapkiem i blacharzem. Sry Xbox,masz fajne gry,ale daleko im do bycia kultowymi i zapadającymi w pamięć.

 

Ninja Gaiden nic? PGR nie? Halo nie? Conker nie?

-Gaideny ograne w wersji sigma na ps3. Fajna mechanika i poziom trudności,ale stylistycznie bliższy memu sercu jest Devil May Cry.
Sigmy nie maja startu do swoich oryginalnych odpowiednikow. Brak dekapitacji w jedynce? Rachel jako grywalna postac? Chmurki zamiast krwi w dwujce? Zupelnie chybione postacie dodatkowe? Sorry, ale z czym do ludu.

 

 

1. Ninja Gaiden Black - najlepsza gra ever.

2. MGSy - geniusz, emocje, rewolucja w gameplayu, film szpiegowski z padem w lapie. Ubostwiam serie.

3. Gears of War'y - biore bez popitki. Cale uniwersum rozwala mnie miodem rozwalki i jej intensywnoscia.

4. Silent Hill 1&2 - autentyczny, zywy strach.

5. God of War'y - cos rewelacyjnego. Nie ma w calej serii jednego nudnego momentu. Nie potrafie zebrac slow na zobrazowanie potencjalu, ktory wylewa sie z ekranu przy mlyncach Spartiaty.

5. Borderlands 1&2 - Because...REASONS!!!

6. Primal - wiem, wiem. Nie jest to dla wiekszosci gra ponadczasowa, ale osobiscie przygoda Jen i Scree spowodowala brak snu przez ponad 24h. Pamietam, ze zaraz po ukonczeniu gry ubralem sie i poszedlem na pociag do Kolobrzegu. Nie mialem oczu do nastepnego ranka.

7. Ratchet&Clank'i - Son of a Quark! My name's Steve...McQuark! Lawreeeeence! Dziecko przy zabawkach nie ma tyle ubawu co ja mialem przy pierwszej trylogii.

8. Jak&Daxtery

9. "Dzikciu" Winning Eleven 4 - komentatooooor! Dzien bez kilku meczykow to byl dzien stracony. Do dzis pamietam tlumaczenie krzaczkow i kopyto M'Bomy.

10. Giana Sisters (te stare)

11. Splinter Cell, seria.

12. Devil May Cry - uuu, dla takich gier niosacych rewolucje warto byc graczem. Caly czas uwazam, ze DMD w trojce jest o wiele trudniejsze niz w jedynce, ale nie mniej atrakcyjne przez to. Rewelka.

13. Bomb Jack (ZX Spectrum)

14. Another World (Atari)

15. Mass Effect 1-3 - w temacie ME mama klapki na oczach. Dla mnie seria nie ma slabych punktow procz cienkiego cover systemu w jedynce. Wierny fan po wsze czasy.

16. WRC 2-4 (PS2) - spedzilem setki godzin na kreceniu czasow. Hardcorowy charakter dwojki nawet teraz przyprawia mnie o dreszcze.

17. DS'y - milosc od...4ego wejrzenia. Demon's Souls nie od razu mna pozamiatalo. Nie rozumialem dlaczego porzucono obecny system checkpointow na rzecz grindowania etapow, ale kiedy ogarnalem mechanike chcialem tego w kazdej grze. Chce platyne w Dark Souls 2 teraz!

18. Halo - nie zmienilbym w serii nic. Dokladnie tak wyobrazam sobie gre kompletna, gre trudna na najwyzszym poziomie, gre gdzie latwo mozna sie odniesc do bohatera i z nim przec naprzod.

19. Soul Reaver (seria) - klimat, manilulacje wymiarami, wyrabany w kosmos bohater i swietny czas przygody. Ta gre lyka sie jak witaminki.

20. Montezuma's Revenge - Jezu, jak ja sie przy tej grze wpienialem. Lokacja z kluczem, klucz nie do zdobycia, milion godzin prob. Warto bylo...

21. ICO - nie wiem jak opisac wrazenia slowami.

22. Shadow of the Colossus - patrz wyzej.

23. Crash Bandicoot 1-3 - gram do dzis...Nuff said.

24. Dead Space - w momencie kiedy RE4 wprowadzilo rzut znad ramienia mozna bylo sie spodziewac wysypu gier z tym motywem. Dead Space robi to wysmienicie, a procz tego jest gra ze wszechmiar przemyslana. Tak skonstruowane szpile powinny byc przykladem dla innych jak budowac napiecie.

25. Black - "Target neutralized", ilu kolesi rozwalil Keller w Black? Przejscie giery na najwyzszym poziomie daje kupe frajdy, tym bardziej, ze trzeba polegac na headshotach, a te sa mega miodne. Poza tym gra bez backtracking'u, iles tam roznych giwer, znajdzki = miod.

26. Prince of Persia - do dzis moja ulubiona czescia jest Warrior Within, ale urok jedynki i historia z trojki chwytaja za serce do dzis. Momenty ucieczki przed Dahaka i sama walka z tym skurkowancem podbijaja poziom adrenaliny niesamowicie. Pierwszy raz spotkalem sie z nim twarza w ryj na najwyzszym poziomie trudnisci, ale schemat walki jest przeprosty wiec skonczylo sie na 3 probach.

27. Burnout 3/Revenge - bijatyka samochodowa? Dawac wiecej! Do tego milion challengy, krecenie czasow, rozpierducha na drodze i mamy scigalke kompletna.

 

Odnośnik do komentarza

3. Rayman Origins & Legends (1, 2, 3 również)

4. Monster Hunter (cała seria)

5. Grand Theft Auto (cała seria)

6. Jurney

7. Shadow of The Colossus

8. Okami

9. The Legend of Zelda (cała seria w szczególności Link Between Worlds)

10. God of War (Cała seria, w szczególności 2)

14. Gothic 1 & 2

25. Crash Bandicoot 1 & 2 & 3 & CT

 

Jakie cwaniaczki z tym "zelda (cała seria)" itp. Ja na taką łatwiznę nie szedłem. >.>

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...