Skocz do zawartości

Wasze top 25 wszech czasów


Gość mate5

Rekomendowane odpowiedzi

1. Wiedźmin 3

2. Baldur's Gate 2

3. Planescape Tournment

4. Fallout 2

5. Diablo 1 i 2

6. Civilizacja 5 (z dodatkami bo bez nie za bardzo ) 

7. CM 2000/2001

8. Theme Hospital

9. Mass Effect seria

10. Gears of War seria (bez jugement)

11. Master of Orion 2 

12. Warcraft 1-3

13. Monkey Island seria

14. Gabriel Knight seria

15. Myth 1 i 2

16. Starcraft

17. Legacy of Kain

18. Half Life

19. Dungeon Keeper 1 i 2

20. PGR 4

21. Forza Horizon 3

22. Crash 1-3

23. MGS 1-4

24. GTA Vice City

25. Knight of the Old Republic 1 i 2

 

 

 

Pewnie kilka więcej ale te przyszły do głowy w pierwszej kolejności. Do większości wróciłem po latach i nadal są za(pipi)iste. Coś jednak w tym jest jak można np do takiego dungeon keepera czy Mytha wrócić i nadal dobrze się bawić 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Większość dzisiejszych gier to giery gdzie pograsz może z 20 min i rzucisz w kąt.

Ja tam czasami odpalam staro szkolne tytuły i bawię się o wiele lepiej niż na tej pseudo generacji. Czy się zestarzały? Hmm kwestia podejścia jak dla mnie.

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

Ostatnio testowałem emu NESa i tak odpaliłem na chwilę Contrę. Na jednym życiu do planszy WaterFall dotarłem - a chciałem tylko sprawdzić, jak działa emu na pełnym ekranie. Marzy mi się na PC, skonfigurowanie wszystkich emulatorów/systemów na jakich grałem, z jakimś jednym GUI dla wszystkich gier.

Obczaj emulator retro arch na nim jest większość starych konsol, automatów itp. No i ma super shader graficzny 5xbr, który powoduje, że giery wyglądają lepiej niż dawniej.

Odnośnik do komentarza

Kolejność nie ma znaczenia  

 

1)Soul Edge/Blade

2)Metal Gear Solid 

3)Mass Effect 1/2/3

4)Tenchu 

5)Gta Vice City 

6)Soul Reaver 

7)Tony Hawk Pro Skater 2

8)Dishonored 

9)Golden Eye 

10)Soul Calibur 

11)Shenmue 1/2

12)Jet Set Radio 

13)Phantasy Star Online 

14)Wiedzmin 3

15)Grandia 2

16)Skies of Arcadia 

17)Ninja Gaiden Black 

18)Halo 1/2

19)Fable 

20)Bulletstorm

21)Lost Odyssey 

22)Call of Duty 4 

23)Bioshock 

24)Ninja Gaiden 2 

25)Batman Arkham City 

 

Ogólnie naliczyłem więcej i pewno o czymś zapomniałem :D

Odnośnik do komentarza

Kolejnosc bez znaczenia, ale żeby spisac bardziej wiarygodny ranking to pewnie bez TOP50 się nie obejdzie.

 

1.Mafia 1-2

2.MGS 1/3

3.Max Payne 1-3

4.Crash Bandicoot 2/3

5.Soul Edge

6.Syphon Filter 2

7.SotC

8.Rayman Legends

9.Heavy Rain

10.Analne Przebudzenie

11.Silent Hill 2

12.Vigilante 8 

13.God of War 2/3

14.The Last of Ass

15.Wiesiek 3

16.Tenkaichi Budokai 3 z japońskim soundtrackiem

18.Mortal Kombat (2011)

19.Tekken 2/3

 

Goscinnie Turtlesy,Contra i seria Kunio Kun z Pegazusa.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio testowałem emu NESa i tak odpaliłem na chwilę Contrę. Na jednym życiu do planszy WaterFall dotarłem - a chciałem tylko sprawdzić, jak działa emu na pełnym ekranie. Marzy mi się na PC, skonfigurowanie wszystkich emulatorów/systemów na jakich grałem, z jakimś jednym GUI dla wszystkich gier.

Niby Kodi ma taki plugin ale mi nie udało się tego ustawić chociaż siedziałem kupę czasu. Szkoda bo dla mnie to super sprawa bo kodi używam do odtwarzania filmów więc miałbym wszystko w 1 miejscu. Tutaj jest filmik :

+ kodi jest taki że można używać np pilota do ps3 który da się sparować po BT z PC i operować w kodi. Ew podłączyć pada od x360 i mamy full setup - filmy + emu.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

1. Ninja Gaiden

2. Okami

3. Devil May Cry 4

4. God Hand

5. Devil May Cry

6. Grand Theft Auto San Andreas

7. Dungeon Keeper 2

8. Jackie Chan Stuntmaster

9. Spider-man

10. Tekken 3

11. Commandos 2

12. Nosferatu The Wrath Of Malachi

13. The Last of Us

14. Resident Evil 4

15. Castlevania Harmony Of Dissonance/The Lecarde Chronicles

16. Dead Rising

17. Burnout Paradise/Revenge

18. God of War 2

19. Shadow of the Colossus

20. Crash Team Racing

21. Bioshock

22. Mass Effect 2

23. Street Fighter IV

24. Contra

25. Gothic1

 

Bez kolejności. Spokojnie mógłbym jeszcze zarzucić

 

Vanquisha, Bayonette, Dark i Demon's Soulsa, MGS3, Dead or Alive 2, Dead Space, Tekken 5, Metal Gear 2, WipEout, Soul Calibur 2, Adventure Island, Legend of Kage, DoubleDragon Neon, DJ FFNY, DQ VIII, Battletoads vs Double Dragon, SH1/2, LittleBigPlanet, THPS2/3 i Underground, PoP SoT, The Darkness, Flintstones, Lufia, PixelJunk Eden, HomaM 3... jeszcze fhói tego by się znalazło, a również zasługują na wspomnienie.

 

Od tamtej pory przeszedłem pare gier które koniecznie muszą się znalezc na tej liscie, ale no nie mam serca aby cokolwiek z niej wykreślić :smutas:  Także mogę dodac spokojnie kolejne gierki:

 

26. Volgarr The Viking - gierka którą w tydzień przeszedłem ponad 30 razy, mimo gigantycznego poziomu trudnosci. Jest to też jedyna po RE4 gra w której bawiłem się w speedrun'y. Najlepszy indyk obok Spelunky HD. Na początku przyszłego roku wychodzi wersja na Wii U i PS4 wiec na pewno obie sprawdzę.

27. Xenoblade Chronicles X - pierwsza gra na Wii U i z myślą o niej głównie kupiłem te konsole. Nie jestem zbyt duzym fanem jRPGów, ale  pozwoliło mi to spędzić blisko 150h z tym tytułem. Za sequela dałbym się pociac.

28. Monster Hunter 3 Ultimate - 200h w lekko ponad miesiąc mówi wszystko. Najbardziej rajcujące pojedynki z bossami, swietny online, genialny system walki. No kur.va.

29. Spelunky HD -  klasa sama w sobie. :fsg:

30. Diablo 3 ROS - D3 i dodatek przy których spedziłem w zesżłym roku 3 miesiące ciągłego grania. Fanem poprzednich czesci nie jestem, natomiast w to grałem nałogowo osiagajac kazda klasa 70 lvl. Do tego niesamowicie rajcowny coop, swietna zabawa na czterech graczy.

 

Ja pier.dole, jakbym miał z tych wszystkich gier spróbować ułożyć je w odpowiedniej kolejności to nie dałbym rady, jedynie top3 jako tako.

Odnośnik do komentarza

Top 25? whoa, ciężki wybór będzie ... nie gwarantuję, że kolejność wypisywania = priorytet na liście, aczkolwiek, postaram się aby tak się stało. Oczywiście piszę tylko o grach w które grałem, ukończyłem.

 

1. Demon's Souls

2. Dark Souls

3. Rayman Origins & Legends (1, 2, 3 również)

4. Monster Hunter (cała seria)

5. Grand Theft Auto (cała seria)

6. Jurney

7. Shadow of The Colossus

8. Okami

9. The Legend of Zelda (cała seria w szczególności Link Between Worlds)

10. God of War (Cała seria, w szczególności 2)

11. Flower

12. Super Mario Galaxy 1 & 2

13. Assassin's Creed 2

14. Gothic 1 & 2

15. Chrono Trigger

16. 999

17.  Super Mario Bros. (cała seria, razem z NEW. w szczególności pierwsze Super Mario Bros.)

18. Portal 1 & 2

19. Uncharted 2

20. Red Dead Redemption

21. BioShock

22. Diablo 2

23. Bayonetta

24. Harvest Moon Back to Nature

25. Crash Bandicoot 1 & 2 & 3 & CTR

 

 

Zdaję sobie sprawę, że brakuje miliona klasyków jak Fallouty, Baldur's Gaty, czy innych nowszych gierek ... shame on me. 

 

 

Podobnie jak XM. muszę trochę zweryfikować moją listę, przede wszystkim usuwając "serie" gier i dokładając parę innych tytułów. Teraz chyba lista jest dużo lepsza od poprzedniej i brakuje na niej "fillerow" :)  Mam nadzieję, że nic nie pominąłem...

 

  1. Dark Souls 3 - zdecydowanie najlepsza odsłona serii Souls w ogóle
  2. Rayman Origins - najlepszy 2D rayman od lat, lepszy według mnie od Legends
  3. Monster Hunter 4 Ultimate - najlepszy MonHun ever
  4. Grand Theft Auto V - najpełniejsze, najpiękniejsze i najlepsze GTA ever (choć tylko minimalnie lepsze od genialnej, aczkolwiek szaro-burej "czwórki")
  5. Shadow of The Colossus - klasa sama w sobie
  6. The Legend of Zelda: Link Between Worlds - najlepsza dwuwymiarowa Zelda i jak dla mnie najlepsza Zelda w ogóle
  7. God of War 2 - najlepszy GoW
  8. Super Mario Galaxy 2 - najlepszy 3D Mario przebijając genialnego SM64
  9. Gothic 2 - klimat, klimat i jeszcze raz klimat! Chciałbym, by powstał kiedyś G5 na wzór kultowej jedynki czy dwójki
  10. Chrono Trigger DS - moja pierwsza większa styczność z jrpgami, krótko mówiąc zakochałem się w świecie CT i w postaciach. Byłem zachwycony gameplayem, fabułą, grafiką i muzyką. Cudo
  11. 999 - moja pierwsza styczność z Visual Novel i krótko mówiac - mózg rozyebany. Hektotony czytania, ale fabuła i klimat to istny majstersztyk
  12. Super Mario World - najlepszy 2D Mario. Nie uwazałem tak, dopóki nie przeszdłem na 100% wersji na GBA, wcześniej SMB3 był dla mnie ideałem w tej kwestii
  13. Red Dead Redemption - świetny klimat dzikiego zachodu, świetne postaci, fabuła, gameplayowo to w zasadzie GTA na dzikim zachodzie. Na zawsze zapamiętam ending
  14. Diablo 3 - D2 był tu fillerem, bo choć go lubiłem, to jednak nie był dla mnie bardzo dobry. Za to D3 to zupełnie inna historia, najpierw ukońcozny na X360, a teraz grany na X1 wciągnął mnie bez reszty w świat Sanktuarium
  15. Harvest Moon Back to Nature - nie grałem w Stardew Valley, dlatego nadal, kultowy Back to Nature z PSXa jest dla mnie najlepszym harvest moonem ever. Stawiam ciut wyżej niż Friends of Mineral Town na GBA będące portem BtN
  16. Crash Bandicoot 3 - Crash w szczytowej formie, często wracam do ogrywania tego klasyka
  17. Forza Horizon - największe moje objawienie growe 2016 roku. Przegenialne wyścigi przepełnione przegenilanym klimatem. Ja, jako osoba mało zainteresowana wyścigami wsiąkłem bez reszty i wchłaniam kolejne odsłony serii bez popity
  18. Danganronpa - moja druga styczność z VN. Jeszcze lepsze od 999. W to trzeba zagrać. Upupupupupu!
  19. Binding of Isaac Afterbirth - jedna z tych gier w której spędziłem dziesiątki godzin i nie mam dość. Losowo generowane lochy, masa czarnego humoru i nawiązań do religii. I trudne. Świetny szpil
  20. Wiedźmin 3 - jak dla mnie, to równie dobrze może to być najlepsza gra ever. Serio. Chyba najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem.
  21. DOOM (2016) - Za 20 lat będę wspominał tego DOOMa, nie klasyka z 93 roku. Zaorała mnie ta gra 
  22. Super Metroid - długo nie wiedziałem co ludzie widzą w tej grze, póki sam w końcu porządnie nie przysiadłem. Poczucie zaszczucia, muzka, klimat, niezwykła swoboda w odkrywaniu mapy - zrozumiałem i pokochałem. choć nadal będę narzekał na wolne tempo.
  23. Shovel Knight - najlepszy nowy oldschoolowy platformer ever, w którym zakochałem się bez reszty. Kto kocha 8 bitowe klimaty powinien zagrać. genialna gra z genialnym soundtrackiem i świetnym platformowaniem
  24. Mario & Luigi Bowser Inside Story - najlepsza odsłona serii Mario & Luigi z gigatoną świetnego humoru, masą genialnych dialogów i świetnym gameplayem.
  25. Pokemon Crystal - miałem problem z wyborem najlepszych pokemonów, ale Crystal w moim mniemaniu to tytuł ponadczasowy, doskonały w każdym względzie. Czemu nie remake, HG/SS? Jakoś w nich nie czuję tego starego klimatu grania na GBC, tego klimatu początku XXI wieku, kiedy grało się w nie na pirackim cartridgeu za gówniarza. Klimat tych pokemonów nie do podrobienia i zdecydowanie działa tu moc nostalgii.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mi się dwójka niesamowicie podobała jak miałem te 15 lat pózniej gust się zmienił i kiedy w 2012 roku jakoś ogarnąlem God of Wara 3 to bardzo zniesmaczyłem się wobec tej serii i kompletnie nie czaje podniety tym prymitywnym gameplayem. Ot typowy benchmark dla playstation wszystko idzie w grafike gre dopisze się pózniej. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...