Skocz do zawartości

Better Call Saul


sprite

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

dziś podobno premiera, ja jeszcze nie widziałem, ale przypominam

 

EDIT

 

pooglądałem, w sumie dosyć sie zdziwiłem, myślałem że to będzie komediowy spinoff***, a tymczasem było dosyć poważnie i w klimacie breaking bad, może być ciekawe, chociaz pierwszy odcinek to wyraźne wprowadzenie, takie jakby "no hej poznajmy sie"

 

*** -już wiem skąd moje mylne wrażenie - trailer pare postów wyżej wyraźnie zalatuje komedią a tymczasem w odcinku było jej dosyć mało

 

edit2

powiem więcej - gdyby mi ktoś dał to pooglądać mówiąc "patrz zaginiony odcinek breaking bad pokazujący wczesne lata saula" to spokojnie bym uwierzył że to odcinek BB

 

 

 

pytanie czy to dobrze czy źle - jeśli serial będzie tak świetny jak BB to tylko sie cieszyć, jeśli to będą tylko popłuczyny jadące na znanej marce i postaciach to będzie smutno...

ja po pierwszym odcinku nie wiem czy będzie dobrze czy źle. wiem że chętnie zobacze drugi odcinek

 

 

btw już jutro kolejny odcinek

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Początek obiecujący, ale dość hermetyczny. Bez znajomości BB nie ma co podchodzić. Fajnie widzieć historię Saula, jak stawał się tym kogo znamy, jakie były jego trudne początki, ciekawy jest wstęp odcinka, gdzie widzimy go już po wydarzeniach z BB, ten strach w oczach robi robotę. Stylistyka zdjęć, kadry, powolne ujęcia, oszczędna muzyka, to wszystko przywodzi na myśl BB i to dobrze, bo dobrego nigdy za wiele. Trochę mało akcji w tym pierwszym odcinku, ale końcówka daje nadzieję na lepszy drugi ep.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Też po zapowiedziach odniosłem wrażenie że będzie więcej humoru a tu jest gęsto od ciężkiego klimatu, a humor nie odbiega od tego znanego z BB. Drugi odcinek już jest mega, scena z Tuco oglądnięta jednym tchem, świetnie napisane dialogi Saula, dalszą zabawa formą i ujęciami kamery. Jest coraz lepiej, kupili mnie.

Odnośnik do komentarza

Na razie jest klimat jak z początków BB, czyli taka gorzka beka. Trudno powiedzieć czy może się to w coś poważniejszego rozwinąć, ale jakichś szczególnych traum bym się nie spodziewał. Nawet jeśli w jakimś momencie wydarzenia pokryją się czasowo z akcją BB, to jednak Saul do samego końca był jaki był.

Odnośnik do komentarza

Te pierwsze trailery to chyba jakis debil robil, spodziewalem sie jakiejs komediowej padaki i dopiero sie zabralem za ogladanie.

Pierwsze dwa odcinki calkiem dobre, bede ogladal dalej.

Jest to bardzo częsta praktyka, w dodatku celowa. Korzysta z niej przykładowo polski reżyser, Wojciech Smarzowski.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze 2 odcinki obejrzane, jest dobrze, a nawet bardzo! Czuć klimat BB, humor jak i cała otoczka bardzo podobna. Póki co jest git.

 

 

Nie przypominam sobie, żeby Mike robił za "bramkarza" w sądzie. Żart może suchy z nim, ale bawi, takie miłe rozluźnienie napięcia po poważniejszych scenach. Cieszy również powrót Tuco i świetne sceny z nim.  intryguje mnie jedna rzecz: NA CHOLERĘ ONI SIĘ UZIEMIAJĄ ?!"

 

Odnośnik do komentarza

 

Nie przypominam sobie, żeby Mike robił za "bramkarza" w sądzie. Żart może suchy z nim, ale bawi, takie miłe rozluźnienie napięcia po poważniejszych scenach. Cieszy również powrót Tuco i świetne sceny z nim.  intryguje mnie jedna rzecz: NA CHOLERĘ ONI SIĘ UZIEMIAJĄ ?!"

 

 

Dlatego, że brat Saula ma jakieś zaburzenia psychiczne i ogólnie unika wszystkiego co "elektryczne". Pewnie to jeszcze dokładnie wyjaśnią, bo już w trzecim odcinku mamy flashbacki z ich przeszłości, więc pewnie pokażą jak zaczął wariować.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...