Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem to czas na ostatniego posta w temacie. Bez trolowania i bez wspominania gry na y. Moje odczucia po zakończeniu.

 

God of War to bardzo dobra gra. Jak prawie każda gra ma plusy i minusy ale tutaj zdecydowanie więcej plusów.

Co mi się podobało:

- Walka tą drugą bronią

Spoiler

ostrza z poprzednich odsłon

- fabuła i lore

- klimat

- graficzka nawet na amatorze miażdzy jajka

- muzyka, angielski dub (szczególnie brok czy

Spoiler

baldur

)

- ekrany ładowania (a raczej ich brak a jak już były to sprytnie ukryte)

- technicznie gra działała prawie bez czkawki (mówimy o ps4 amator) i przy tak wyglądającej grze to dla mnie mistrzostwo

- Midgard jako całoć <-- chiało się eksplorować naprawdę fajna miejscówka

- questy dla krasnali

- panie na V

 

 

Co mi się nie podobało:

- Walka toporem taka se

- BOY w(pipi)iał im dalej tym bardziej (jeżeli coś mi fabularnie przeszkadzało to emo gówniak szczególnie

Spoiler

w drugiej połowie gdy staje się emo gotem i w ogóle nie słucha ojca - ja bym mu w(pipi) spuścił

)

- questy poboczne poza tymi z krasnalami  (zrobiłem wszystkie więc teraz mogę chyba krytykować?) na jedno kopyto i bardzo (pipi)owe nagrody nie zachęcające do robienia tych questów.

tutaj mała dygresja z questem co @easyezachwalał o ojcu i synu

Spoiler

syn zdradza tatusia i go zabija potem syna zabijaja kompani i potem jeszcze raz całą mape trzeba przelecieć aby z tatusiem pogadać - easye mówił jaki to wspaniały quest to go zrobiłem w pełni i quest jest bardzo gówniany xD. a ta rozmowa z tatusiem po przebiegnięciu 3/4 mapki 3 nędzne zdania "no dobrze że syn odszedł walcząc, szkoda że mnie zabił ale przynajmniej będzie w valhalli" :D

- Poza Midgardem reszta miejscówek taka se (może poza ostatnią ale ona jest na 20 min)

- gdzie ci bossowie. Brakowało mi strasznie epickich starć

- za dużo sprzętu za dużo rpg elementów. W pewnym momencie kompletnie przestałem to śledzić bo dostawałem prawie co minute nowa rune, czar czy ekwipunek jakby to było diablo. Mniej czasem znaczy lepiej.

- Mój ps4 amateur pod koniec nie wyrabiał dźwiękowo. Może to wina ocieplenia ale cholera nawet na słuchawkach trudno było grać w ostatnich 2-3 godzinach wątku fabularnego. Konsola odlatywała jak stara pralka.

 

 

Podsumowując God fo War to gra bardzo dobra ale nie wybitna. Dla mnie nie jest to mesjasz bez wad. Gra na solidne 8+/10 i wpada na 6 miejsce w top gier na ps4. Na pewno posiadając ps4 nie wypada w to nie zagrać.  Każdy bot, blacharz czy switchowiec może pozazdrościć gow'a.

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

A Blantman jak zwykle czepiasz się na siłę, dodatkowa misja spoko przez miejscówkę jaka zwiedzamy, przez klimat opuszczonego statku jak w Gunies, a nie przez fakt 3 zdań na zakończenie. Jeżeli miałbym ocenić GOW na 8, to chyba żaden ex na Xboxie nie przekroczyłby w tej skali 7 oczek. 

  • Plusik 3
  • WTF 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra chlopaki zanim znowu poleca 4 strony (pipi)enia o niczym, jak wtedy gdy uzylem okreslenia 'fake info' xD odnioslem sie tylko do misji pobocznych, bo sam nigdzie w tym temacie ich nie zachwalałem, napisałem, ze zdarzają się tez lepsze, przez fakt lokacji jakie zwiedzamy, a do których moze nigdy bysmy nie trafili i jak w każdej grze tego typu pomagają nam głownie w rozwoju postaci - mozna sie rozejść!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, nobody napisał:

dude, ale daj mu miec wlasne zdanie xd

Oho odezwał sie typ co latał z cieczka po forum jak ktoś źle napisał o tlou i nauczał jak powinno się w niego grać :yao:

 

co do GOW to mi siadł póki co elegancko, irytują te same finishery i co chwile hasło Boy, a i że na początku topór uderza jak patyk, poza tym gra świetna 

Odnośnik do komentarza

Jedyne do czego mogę się przyczepić co napisał blant to narzekanie na zbyt dużo run, zaklęć itp. To że Ty się nie bawisz nimi nie znaczy ze lepiej jakby ich nie było. Ja np. użyłem prawie wszystkie runy i patrzyłem jak działają na dany zestaw wrogów i parę razy miło się zaskoczylem i ich używam na przemian.

Odnośnik do komentarza

Ja bym sie tez przyczepil delikatnie do podania jako minus walki toporem, a pozniej napisania, ze bylo za duzo run. Jak sie korzysta ze wszystkich dobrodziejstw run i zestawu ruchow, to walka toporem jest 100x ciekawsza niz druga bronia. 

 

W ogole w temacie broni to santa monica zmarnowala troche potencjal - jedna walka na koncu gry tak naprawde zmuszala do dynamicznych zmian broni i walczylo sie dzieki temu ZAYEBISCIE. Wiecej takich walk z wieksza iloscia przeciwnikow mogli nawrzucac. Wiem, ze niektorzy byli czerwoni i wtedy wiecej dmgu robil topor, ale wciaz dostawali dmg z kazdej broni, wiec nie bylo solidnego powodu do zmian.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Cedric napisał:

Ja tylko zapytam jeszcze - kiedy wy to wszystko ogrywacie? :D 

 

Przecież Blant równocześnie kończył Yakuzę i nowego GoW. Zazdro, że tyle czasu macie.

 

@XM Runy bardzo fajne, też często zmieniam i jak dostaję nową to miły zaskok, że tyle tego jest

to moja subiektywna opinia. Za dużo dla mnie ale wiadomo komuś może się podobać. Ja lubię jak mam ciosy narzucone i sie szkole w kombosach tutaj tego za wiele  i w pewnym momencie wybrałem to co najbardziej mi pasowało. Reszte już do końca gry olewałem jak wpadało coś nowego.

 

Co do czasu na ogrywanie.

1. Nie ma dzieci

2. Luźny okres w mojej drugiej pracy i poza etatem wieczory wolne

3. Tolerancyjna Żona

 

Obie gry jakieś długie nie są. Ja nie liże ścian i yakuza 6 to jakieś 25 h (najkrótszy wątek główny w serii)  a gow nie wiem strzelam że podobny czas mi zajął (brak licznika jak na xbox one, steam czy switch wkurza). Z tym że nie szukałem artefaktów, kruków i innych takich.  A no i grałem w obie gry na normal bez stresowo. Chyba w gow zginąłem tylko na V kilka razy.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, kubson napisał:

Oho odezwał sie typ co latał z cieczka po forum jak ktoś źle napisał o tlou i nauczał jak powinno się w niego grać :yao:

nom, tak samo jak wy w temacie FH3 czyli graj z wyłączonymi asystami i cofaniem czasu. xd a krytykowałem kogoś za to jaką dał końcową ocenę?

 

no właśnie.

więc ZM

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Mikołaj napisał:

Przeciez w Niflheim trzeba korzystac z broni na zmiane. Zreszta przy kazdej wiekszej walce korzystam z obu. 

 

To fajnie, ale najpierw mowisz o opcjonalnej lokacji a pozniej o tym, ze korzystales z wyboru. Ja raczej zwracalem uwage na sytuacje, kiedy jest to konieczne, a nie opcjonalne i jest czescia glownego watku (tego ostatniego nie dopisalem, fakt).

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, nobody napisał:

nom, tak samo jak wy w temacie FH3 czyli graj z wyłączonymi asystami i cofaniem czasu. xd a krytykowałem kogoś za to jaką dał końcową ocenę?

 

no właśnie.

więc ZM

 

Jacy wy xD jeszcze idź i włącz w to swojego sąsiada co za kolo xD 

 

Nie pamietam czy krytykowałeś kogoś za ocenę końcowa ale wystarczyło ze ktoś napisał że jakiś element mu nie pasował to przybiegałeś i wmawiałeś że źle gra :yao:

 

Tak wiec ZM i ochłoń

 

żeby nie było że offtop czy po zakończeniu gry można wrócić i pozbierać brakujące rzeczy czy lepiej zrobić to przed ostatnia walką ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...