Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5/1/2018 o 00:06, ragus napisał:

 

 

od którego momentu mocno się wciągnąłeś?

 

biegam po

  Ukryj zawartość

alfheim

 

i już mam dosyć xd. gra jest piękna, doceniam kunszt audio wizualny, stworzony świat jest bardzo przekonywujący, ale co z tego, skoro użeram się z beznadziejną kamerą, biję jakimś patykiem potwory z których wypada pomarańczowa krew, system ekwipunku i rozwoju jest nieczytelny i wybija tylko z jakiejkolwiek immersji, rozgrywka polega z przechodzeniu z jednego kill roomu do drugiego i jest to przeplatane zagadkami "uderz w tarczę żeby otworzyć drzwi" i powolnym chodzeniem z nadmiarem ekspozycji w dialogach, bo synek musi przegadać każdy temat

 

nie wiem, super że twórca wzrusza się jak widzi oceny i czuć niby pasję, ale grając w to widzę przed sobą zespół, który zakochał się w filmach i przy robieniu gier skręca mocno w stronę tego medium, jakby wstydząc się tego, że to co robi jest gierką.

:drinks:

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
5 minut temu, milan napisał:

Nie wszędzie :( do pewnej urażonej kobitki się nie da,  z tego co widziałem zamurowała cegłówkami każde wejście.

I w sumie fuksa miałem ze zabrałem z jej podwórka skarb.

Mówisz o

Frei?

 

 

Normalnie da się tam wrócić, przechodzi się przez studnie.

Odnośnik do komentarza

Wyszedłem  ze studni i w pewnym momencie jest zzablokowane. Do żółwia nie mogłem dojść.

Sprawdzałem od 3 stron. Drzwi z jaskini, studnia i od strony zatoki metalowej.

Co do recenzji blantmana:

Biorąc pod uwagę jego gust, widoczne zaangażowanie w grę (że niby siekierka jest taka se, ja uważam że więcej akcji odchodzi właśnie z nią), stronnicze bieganie z cieczkąpo  1h grania ze gra jest taka se, beznadziejne podejscie do boya ze coraz bardziej denerwuje, uważam ze ocena 8+ jest i tak jakaś po  narkotykach. Spodziewałem się poeczątki 6/10 i powrotu do grania w zabijanie hipopotamów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No jestem mniej więcej w połowie i dałbym 8/10. Fakt, gówniak wnerwia prawie na każdym kroku oprócz początku, sam gameplay jest całkiem spoko choć w pewnych walorach siada vide skoki czy wspinaczka. Grafika to poziom Horizon, czasem lepiej a czasem gorzej. Sama fabuła rozwija się baaaardzo powoli a zagadki poboczne w większości nie są nawet do przypomnienia (wiedźmin to to nie jest). Mapa jak i sam kodeks mało czytelny i choć z początku czytałem każde info o potworach tak teraz w 50% przypadkach to olewam. Wachlarz ciosów ciekawy a i wspomaganie Boy’a przemyślane. Upgrade pancerza mógłby być bardziej rozbudowany (NiOh to to nie jest). Ogólnie ciekawy start a raczej restart ale w tej części jak na razie nie ma niczego czego nie byłoby w innych grach, połączenie elementów ciekawe ale nie nowatorskie. 

 

+ grafika

+muzyka

+epickość

+ topór

 

- wspinaczka i skok z poprzedniej epoki

- fabuła to podkład pod sequele

- sandbox iluzja

Edytowane przez Wesker
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Skończyłem, za(pipi)ista gierka. Z początku było nudnawo, ale jak już siadło to o matulu. Jak już podrasowałem topór i Atreusa to działy się piękne rzeczy, a

 

jak wziąłem z domku Ostrza Chaosu to aż pitok stawał. Btw znowu wyszło, że im mniej wiem o gierce, tym lepiej się bawię. Myślałem, że całą gierkę będę z toporem biegał i w momencie gdy zacząłem się domyślać, że w domku leżą i czekają ostrza to banan z mordy nie schodził płynąc po nie. Taka mała rzecz, a robi wrażenie. Bym wiedział wcześniej, to bym tego jaranka nawet przez sekundę nie poczuł.

 


(pipi)a, lecę z toporem l1+r2 by (pipi)nąć z młota Ivaldiego, l1+r1, przytrzymanie kwadratu żeby młody wezwał wilki, zmiana broni, taniec z ostrzami, guwniak gdzieś tam wyskakuje z pleców ojca i strzela do typów, walę ataki specjalne l1+r1/r2/kółko, jak ktoś jeszcze oddycha to wykańczam prawą gałką, albo wpadam szał. Normalnie (pipi)a czapka spada :obama:

 


No i do tego niesamowity klimat, muzyka, mitologia nordycka, smaczki z poprzednich części (fajnie było sobie przypomnieć poprzednie przygody Kratosa czytając artykuł w PSX), dialogi, docieranie się ojca z synem,

 

Z drugiej strony jest też trochę wad, które były wymieniane wcześniej. Walki z bossami

 

poza tymi z Baldurem i smokiem, to tak średnio bym powiedział, tak średnio. No z tym generałem elfem było git, ale później wyszło, że to po prostu mocniejszy elf i z niejednym takim jeszcze będzie się walczyło w dalszej części gry. Z trollami czy tam ogrami to samo, powinni byli się bardziej postarać.

Questy bez szału, ale jako taki umilacz do zwiedzania świata było ok. Backtracking, idziesz i próbujesz wszystko zebrać, ale nie możesz, bo nie masz jeszcze jakiejś tam umiejętności, nienawidzę tego w grach hrptfu. No i znajdziek też za dużo, chciałbym platynę mieć w tym tytule, ale mi się nie chce tego szukać. Wolałbym ten czas przeznaczyć na przejście jeszcze raz i chyba to zrobię.

 

Podsumowując, cudeńko :)

Edytowane przez Yakubu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Wesker napisał:

- sandbox iluzja

Ale że brakuje Ci pierdyliarda "?" jak w grach ubi? to jest raczej plus tej gry

Całe szczęście że to nie jest sandbox bo pewnie nie byłbym w stanie ukończyć tej gry, dosyć mam już sandboxów na jedno kopyto.

Edytowane przez Figuś
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mam tak samo jak ty, gdyby to był sanbox to duże szanse że bym gry nie ukończył, takie huby na styl metrovidani sprawdzają się znakomicie 

 

nie obraziłbym się gdyby jakaś część deweloperów poszła w tym kierunku i olała jałowe sandboxy 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

 

37 minut temu, Figuś napisał:

Ale że brakuje Ci pierdyliarda "?" jak w grach ubi? to jest raczej plus tej gry

Całe szczęście że to nie jest sandbox bo pewnie nie byłbym w stanie ukończyć tej gry, dosyć mam już sandboxów na jedno kopyto.

Akurat też mam przesyt sandboksów, bardziej chodziło mi o strukturę, albo jedno albo drugie a tu jest taki kompromisi nie do końca mi się to podoba, wolałbym coś w stylu The Last of Us albo Horizon, jedno albo drugie.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, kubson napisał:

Nie pamietam czy krytykowałeś kogoś za ocenę końcowa ale wystarczyło ze ktoś napisał że jakiś element mu nie pasował to przybiegałeś i wmawiałeś że źle gra :yao:

Przyznaję, byłem na tym punkcie trochę autystyczny, ale mimo wszystko, dawałem radę wydusić z siebie coś poza zestawem xD, yao i czerwoną strzałką w dół. Dlaczego to ja mam chłonąć, skoro to ty sam latasz za mną z cieczką od 5 lat? :usmiech:

 

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, milan napisał:

A co jest tam najtrudniejszego w platynie?

Może bym się połasił na swoją pierwsza.

Kruki muszą być?

Latałem jak głupi po pierwszych planszach i  mam 4/6, reszta pewnie podobnie będzie szła. ;/

 

23 minuty temu, raven_raven napisał:

Ok dzięki za info

 

084.png

TAK WIEM MAŁO ŚMIESZNE :/ 

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, milan napisał:

A co jest tam najtrudniejszego w platynie?

Może bym się połasił na swoją pierwsza.

Kruki muszą być?

Latałem jak głupi po pierwszych planszach i  mam 4/6, reszta pewnie podobnie będzie szła. ;/

Dla mnie najgorsze były kruki, brakowałomi 15 i zazwyczaj każdy był w innej miejscówce więc musiałem sporo łazić

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...