Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przypadkiem na to wpadłem w internecie i sobie przypomniałem. Moje marzenie sprzed ponad 10 lat:

 

1180728144286168.jpg

 

ULTIMATE RACING PC o kosmicznej specyfikacji:

- Czterordzeniowy procesor Intel® Core™ 2 Quad Q6600
- Płyta główna Asus nForce 680i SLI
- Pamięć RAM Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz 
- Karta muzyczna Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer
- Dwie karty graficzne Gigabyte GeForce 8800GTS 320MB w trybie SLI
- Dysk twardy Seagate 320 GB 
- Microsoft® Windows VISTA™ Ultimate PL 

 

 

Odnośnik do komentarza

 

O cholipa, pojęcia nie miałem, że pierwsze materiały z RDR Rockstar pokazało w sumie wcześniej, niż cokolwiek z GTA IV pokazali O_o. Nie śledziłem specjalnie rozwoju tamtej gry, więc nie jest trudno mnie zaskoczyć, ale wciąż.

 

Jezu, ile oni wtedy nakłamali i naściemniali xD. Tylko Sony mogło to ujść na sucho. W pewnym momencie słuszną uwagę robią, że jak Epic pokazało work in progress Gears of War w 2005, to zostali zmieszani z błotem, bo gra wyglądała średniawo na tamten moment, ale byli szczerzy. Sony wypuściło w ch,uj niemożliwych renderów i z miejsca na forach zawrzało, że X360 można schować do grobu. Później okazało się, że Gearsy na premierę wyglądają bardzo, bardzo dobrze, a taki Motorstorm czy nawet wypuszczone dużo później Killzone 2 nawet jeśli wyglądały OK, to do renderów nie miały startu. Ale kogo to obchodziło? Do dzisiaj jeszcze czytam/słucham od osób rzekomo zorientowanych o mitycznej mocy PS3. Lepiej było nakłamać w sumie. I w tą stronę poszło już wszystko od tamtego czasu, teraz każdy developer ściemnia i im bliżej premiery, tym więcej downgrade'u. A potem powstają filmiki autorstwa cycu1 (jak ja tej k,urwy nienawidzę xd).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.03.2018 o 22:09, Rozi napisał:

To źle, czy dobrze?

 

05lrKKP.gif

 

Niby jest pewna nostalgiczna nuta, ale z takiej kategorii, że raczej nie chcesz do tego wracać. To cel miało taki aby darmowo zająć mi nudny czas w trakcie wizyty u rodziny na święta.

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.03.2018 o 21:37, hav7n napisał:



No, ale K:SF dokładnie tyle używał (z dostępnych 5.5 dla gier). Samo sony (i GG) nigdy nie wspominało o dostępnych 8gb dla developerów, więc te 50% to projekcja dziennikarza, a ci w naszej branży na technikaliach jakimś cudem się nie znają :v

Btw.

Co do przedstawienia nowych konsol - stare czasy to był dziki zachód (ps3? polecam N64 i materiały Nintendo, stawiam je chyba nawet wyżej od niesławnej konferencji z 2006). Kiedyś łatwiej było wszystko "fake'ować", złote czasy downgrade'ów i oszukanych materiałów promocyjnych - casus Drivera 3 do tej pory mnie dziwi.

Ps3 było jedną wielką pomyłką - ale jeśli ma się "Crazy Kena" za szefa, to nie mogło być inaczej (tyle ile pieniędzy Sony straciło na R&D i produkcję konsol jest po prostu niepojęte) - Kutaragiego tak mocno poniosło w projektowaniu, że firma przepłaciła to wizerunkiem, pieniędzmi i wew. kłopotami (no, ludzi bezpośrednio odpowiedzialnych z Ps3 już w firmie niema).

Generalnie poprzednia generacja jest dla mnie tragiczna, MS nie był dużo lepszy - źle zaprojektowana konsola i miliardy wydane na RRoD (sam miałem 3 x360, premierowa, konsola wymieniona gwarancyjnie i wersja z 2010, po tym jak RRoD dopadł wymienioną) i tragiczna druga połowa (subiektywnie naturalnie) względem software'u. Od końcówki 2010 zresztą przeniosłem się w zasadzie ekskluzywnie na PC (xbox poszedł do brata, zresztą nadal go ma :v ).

Teraz? Teraz podoba mi się wybór. Wszystkie konsole są w porządku, wszystkie stawiają na trochę inny rodzaj klienta/gracza, wszystkie mają jasny pomysł na przyszłość/funkcje.

Btw2.

Zbliża się GDC, więc teoretycznie możemy słyszeć pierwsze plotki o nowej generacji - jeśli ta jest planowana na 2019, to powinniśmy mieć pierwsze informacje, jeśli nie, raczej będzie cicho. Choć nie wątpię, że devsi najbliżej współpracujący z producentami konsol, wstępne devkity już mają.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...