Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Bzduras napisał:

 

Memy dają drugie życie wybitnej giereczce?

  Ukryj zawartość

comment_1624713466okdpNfSrhkDLrvjWmqizrV

Swoją drogą to ta liczba jest nieznacznie większa od liczby graczy BF2042 na Steamie, co oczywiście cieszy i bawi jednocześnie.

c0rwa przy skejcie pośrednio pomogło że pewdiepie zaczął w to grać i ludzie też zaczęli kupować jak szaleni po kilku latach gierecze a teraz czekamy na nową część. Konami c0rwy yebane dajcie robić 2ke dla gracza!

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Figuś napisał:

Przy okazji Morawieckiego przedstawiają jako silnego przywódce ;)

Silnego, zdecydowanego i zdeterminowanego, a jednak łaskawego:

Spoiler

Senator Silnałapa oferuje ci Pryncypałki, co robisz? : r/Polska_wpz

Powiedz synek, kto Pryncypałki dał? Za tuska nie było

2 minuty temu, Pupcio napisał:

c0rwa przy skejcie pośrednio pomogło że pewdiepie zaczął w to grać i ludzie też zaczęli kupować jak szaleni po kilku latach gierecze a teraz czekamy na nową część. Konami c0rwy yebane dajcie robić 2ke dla gracza!

Drugi MGR to mokry sen gracza, ale z drugiej strony obecne Konami i Platinum chyba nie byłoby w stanie pociągnąć takiego projektu - nie te czasy, nie te skille. Jakby miało wyjść z tego coś na poziomie Babylon's Fall to lepiej zostawić Rajzinga w spokoju tbh. A z drugiej strony gdyby w jakiś sposób doszło do tego, że ktoś powiedziałby "no hej, robimy sequel do Raidena z mieczykiem" to instaboner i siuras w stratosferę

Odnośnik do komentarza

od razu ostrzegam że to teoria spiskowa rodem z tematu Abandoned ale wrzuce to pierwszy zanim rozpiszą się o tym portale growe w stylu PPE, otóż rzuciła mi się w oczu konwersjacja między dwoma dziennikarzami:

na początku Tom Warren redaktor Verge, który już wcześniej odpowiadał za przecieki m.in dotyczące Xboxa Series S wrzucił to:

potem Jez Corden, odpowiedział:

 

przypominam że devkit jakiegoś urządzenia związanego z Xboxem o nazwie kodowej Project Edinburgh pojawiło się w bibliotece Windowsa i narzędziach developerskich w 2020 r.  (https://www.gamesradar.com/mysterious-xbox-edinburgh-codename-surfaces-on-windows-library/) i nikt do dzisiaj nie wie co to jest. Wielu spekulowało że to jakaś przystawka do TV do ogrywania gier w chmurze, albo XSX bez napędu i różne takie teorie, ale może M$ pracuje nad przenosnym xboxem, czymś w rodzaju Steam Decka?

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Shen napisał:

I co ma zaoferowac przenosny xbox, skoro udostepniaja chmure na steamdeck?

Dzielenie biblioteki zakupionych gierek między stacjonarką a przenośniakiem to byłoby coś zajebistego. Chmura nadal jest chmurą, nie lądują w niej wszystkie gry, a taki Xbox Portable gdyby był zdolny do odpalania gierek w jakości dajmy na to Series S? Logujesz się swoim kontem, ściągasz to, co kupiłeś i grasz na kiblu :banderas: Gdyby tak to działało to brałbym bez wahania.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No nie wiem nie wiem. Przenośniaki to nie stacjonarki a wydaje mi się że ms ma mózg na poziomie sony z czasów ps vity czyli przenieść duże gry na mały ekran i będzie super. Steamdeck się broni tym że to komputer to możesz sobie emulować gry z duszą i robić inne pierdoły. Ale fajnie jakby się udało, przenośniaki są super bo na telefonie to można zadzwonić do mamy żeby kupiła coś słodkiego a nie grać w gry wideo

Odnośnik do komentarza

 

10 minut temu, Shen napisał:

I co ma zaoferowac przenosny xbox, skoro udostepniaja chmure na steamdeck?

no nie wiem, na przykład gry.

 

Tak samo można zapytać po co xbox produkuje konsole, skoro niedługo albo już można odpalić wszystkie gry na TV w chmurze bez potrzeby posiadania konsoli. A jednak je produkuje.

 

rynek wydaje się głodny takich urządzeń, Steam Deck to hit na Steamie i co tydzień w zasadzie urządzenie Valve jest szczycie rankingu sprzedaży na Steam, swoich sił próbują także mniejsi gracze jak GPD Win, Aya Neo i inni.  Więc  dlaczego Xbox, który w sumie ma większe doświadczenie w hardwarze niż powyższe firm, nie mógłby zrobić swojego urządzenia? Jak dla mnie to nie jest takie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Pupcio said:

No nie wiem nie wiem. Przenośniaki to nie stacjonarki a wydaje mi się że ms ma mózg na poziomie sony z czasów ps vity czyli przenieść duże gry na mały ekran i będzie super. Steamdeck się broni tym że to komputer to możesz sobie emulować gry z duszą i robić inne pierdoły. Ale fajnie jakby się udało, przenośniaki są super bo na telefonie to można zadzwonić do mamy żeby kupiła coś słodkiego a nie grać w gry wideo

w gamepassie jest dużo gier z duszą, indory pasują na przenośniaki 

Odnośnik do komentarza

Mnie jara wizja przenośnego Xboxa, pod warunkiem że mieliby do tego dedykowane studia i sam sprzęt byłby faktycznym handheldem. Mniejszy rozmiar = mniejsza moc, więc natywnie odpalasz gry dedykowane, a z chmury - te duże, z Xcloud.

 

Tylko, że tego nie widzę - optymalizacja gier na XSS, XSX i PC, może czasem jeszcze Xboxa One S i X, a tu jeszcze XBoy? MS ma już setki milionów urządzeń na których może zaoferować swoje gry, w dodatku za małą, acz stale wpływającą kwotą za XGP. Niestety, ale pewnie dalej czeka nas retro-monopol Nintendo. :/ 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Pupcio napisał:

Oprócz rdr w 4k z trawą? Nic

No właśnie.

Ludzie mają wciąż mylne wyobrażenie o polityce Xboxa, dla nich liczy by gry docierały do jak największej liczby ludzi którzy je kupią lub opłacą dla nich game passa, a nie wyjątkowe urządzenia które oferują coś czego nie mają inne.

 

Takie urządzenie po prostu byłoby kolejnym punktem wejścia do ekosystemu Xboxa, obok konsol, pecetów czy setek urządzeń które obsługują chmurę.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli miałby być to przenośniak tylko do Xclouda to nie widzę tego i będzie to potężna wtopa, zaś jak wyżej wspomniał kolega dodatkowy sprzęt do optymalizacji za dobrze nie wróży, bez zespołów przydzielonych do trzepania gier tylko pod przenośniaka to sie nie pyli, bo z miejsca przegrywa ze Steam Deckiem który ma otwarte środowisko.

Odnośnik do komentarza

IMO jedyny sens dla takiego urządzenia to otwarte środowisko jak Steam Deck, które po prostu odpalałoby gry z Microsoft Store tak jak Steam Deck ze Steama.

 

Zamknięte środowisko czyli coś w rodzaju Switcha, z osobnymi wersjami gier wymagających osobnej optymalizacji, nie ma racji bytu.

Odnośnik do komentarza

Przeniesienie gier z dużego ekranu na małego pierda wcale nie jest wygodne. Gry na konsole przenośne powinny się charakteryzować tekst w dużej czcionce>dialogi i granie np. w takie fpsy czy strzelanki z trzeciej osoby to pomyłka bo celowanie jest z dupy. Grałem trochę poprzez remote play na plejce czy game pass na mojej komórce 5,5 cala i z pewnością nie jest to wygodne. Małe literki w mass effect czy death stranding też męczyły oczy. Jeżeli chodzi o konsolę jaką bym widział od ms to jakiś mały pierd który podpinasz pod tv który daje jakiegoś boosta do chmury gdzie gry prezentują jakość zblizoną do xsx i kosztuje z 500 zł max.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...