Skocz do zawartości

Wrzuć screena


Gość mate5

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.02.2019 o 12:30, mate6 napisał:

Pomijając Pokemony nie ukończyłem jeszcze w życiu żadnego JRPGa, było to zawsze spowodowane albo frustrującymi rozwiązaniami w gameplayu albo nudą i powtarzalnością. Jak znajdę trochę czasu to walne posta w tęczy gdzie wypisze te powody na przykładzie konkretnych gier. 

 

Jak tak szczerze to chyba też nie xD gatunek z rodzaju głupie wszystko w nim, random encountery, postacie, design, walka. Pamiętam jak w FF X doszedłem po około 40h do walki w jakichś lodowych górach, dostałem kilka razy wpier.dol i olalem temat. Próbowałem FF 7, 8, 9, Dragon Questa 8, Persony 4/5, stare Shin Megami Tenei, Chrono Triggera, Xenoblade Chronicles i Xeno X, Joanne Darc, FF7 Crisis Core na PSP - no nie mogę, stylistyka jest dość cięzka do przetrawienia a systemy są dość mało satysfakcjonujące żeby się w tym babrać ~100h w danej gierce. Zdecydowanie wolę cRPG.

Odnośnik do komentarza

Chrono Trigger

 

1h1OnDX.jpg

 

Zachwycony jestem tą grą. Monotonia się zaczęła wkradać około 12 godziny (teraz na liczniku prawie 17), ale poczucie przygody, fajne postaci no i zaje.bisty system walki wciąż trzymają moją uwagę. Choć właśnie takie same walki były przyczyna chwilowego znudzenia to obecnie gra dała mi ciekawe skille i przeciwników z nowymi mechanikami, także znowu jest spoko. Do tego poziom trudności jest fantastyczny, zginąłem może dwa razy przez cała grę ale nie czuje się ze jest za łatwo bo cały czas muszę myśleć jak walczyć, szczególnie z bossami. IMO ta gra ma idealny balans między prostotą a głębią, w sensie że łatwo grać dobrze ale trudno grać bardzo dobrze. 

 

Jesli coś mi nie przeszkodzi to będzie to moj pierwszy w życiu pełnoprawny JRPG jaki skończę. 

Edytowane przez mate6
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, chmurqab napisał:

@mate6 usłyszałeś "PANIE DOBRY JAK CHLEB"? :Coolface::lapka:

 

Z chęcią przeczytam opinię po zakończeniu, bo widzę, że może być trochę odmienna od mojej.

 

Nie zauważyłem posta wcześniej. Co? xD Jakaś melodia w grze tak brzmi? 

 

Ano planuje duży wpis we właśnie ukończyłem bo jest o czym pisać. Chętnie przeczytam tez  Twoją recenzję :cool:

Edytowane przez mate6
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, mate6 napisał:

Nie zauważyłem posta wcześniej. Co? xD Jakaś melodia w grze tak brzmi? 

 

 

1 godzinę temu, mate6 napisał:

Ano planuje duży wpis we właśnie ukończyłem bo jest o czym pisać. Chętnie przeczytam tez  Twoją recenzję

 

A proszę, chociaż "recenzja" to za dużo powiedziane :usmiech:

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...