Skocz do zawartości

FIA Formula One World Championship


Rekomendowane odpowiedzi

Tłumaczenie Oponiarza dlaczego wjechał w Maxa utwierdzilo mnie dlaczego nie cierpię ani jego ani Mercedesa. 

On nie rozumie czemu Max nagle zachamowal. Nie mial żadnego komunikatu. 

No a jakby Maxowi siadł silnik to też by go Lewis skasował? Rżnie teraz głupa bo się zagapił. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, drozdu7 napisał:

Tłumaczenie Oponiarza dlaczego wjechał w Maxa utwierdzilo mnie dlaczego nie cierpię ani jego ani Mercedesa. 

On nie rozumie czemu Max nagle zachamowal. Nie mial żadnego komunikatu. 

No a jakby Maxowi siadł silnik to też by go Lewis skasował? Rżnie teraz głupa bo się zagapił. 

Walka o drs oddalony kilka metrów :)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, boywrc napisał:

To był błąd murzyna

 

gdI6LMi.jpg

 

Jaki błąd murzyna? Przecież tu ewidentnie widać że VER specjalnie zahamował bo chciał żeby mu HAM wjechał w dupe i najlepiej wykluczył ich obu z rywalizacji. 

No chyba że VER nie rozumie co to znaczy bezpiecznie oddać pozycje i specjalnie w ostatniej fazie zjeżdża do środka toru zamiast trzymać sie prawej/lewej krawędzi toru, żeby kierowca jadący za nim bezpiecznie wyprzedził go od wewnętrzej/zewnetrznej , Zupełnie jak przy wyprzedzaniu maruderów, którzy zwalniają ale trzymają sie wtedy wewnetrzej krawedzi toru. A nie w ostatniej fazie tuz przed wyprzedzeniem jadą środkiem toru jak VER. 

Sprawa jest prosta, VER zjechał do środka w ostatnim momencie bo chciał żeby HAM wjechał mu w dupe.

 

Edytowane przez PIOTR8642
Odnośnik do komentarza

a za wjazd w dupę rywala tylko upomnienie i prośba żeby więcej tego nie robił? ten wyścig to był cyrk ale decyzje sędziów kolejny raz pokazują jakie to są ciamajdy pod butem kolorowego. no bo jak to czarnego karać. idź pan w chuj.

mam nadzieję że za tydzień albo obaj nawzajem się skasują jak na Monzie albo ktoś zanurkuje w 44 i bajo. tak zakłamanego i chamskiego duetu jak merc + cHam to dawno nie widziałem, hatfu.

 

wiem że to czcze marzenia ale jakby bottas zrobił dive bombę na lułisa i odebrał mu tytuł, za te wszystkie lata upokorzeń i traktowania jak sukę, tak na odchodne... to by było chyba najlepsze wydarzenie w tym sporcie odkąd świadomie ten cyrk oglądam :fsg:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No ale to pierdzielenie Hamiltona o zmienianiu kół podczas czerwonej flagi, czy o wywożeniu za linię jest turbo męczące bo sam to wszystko w karierze robił i nadal robi. Ta chamówa ze Silverstone (zarówno przy wywaleniu Maxa, jak i po wyścigu) do dzisiaj gila pod skórą. 

 

Że tylko wspomnę dość podobną sytuację z Baku 2017, gdzie Lewis podobnie jak Max cwaniakował a narracja zupełnie odwrotna

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie wierzę że RB dostał tyle kar. Max dostał 5s i 10s tak? Dodatkowo oddał pozycje przy restarcie (tak naprawdę dwie pozycje oddał bo Ocona jeszcze wcisneli), potem musiał oddać Ibambe, dostał w dupe i potem znów musiał tą pozycję oddać. W dodatku uszkodzenia jego auta chyba jednak miały wpływ na tempo. Czy coś pominąłem? 

 

Rozumiem że wszystkie stykowe sytuacje są tłumaczone agresywną jazdą Maxa. Czy Ibambe zostawia miejsce itp to wogóle już chyba nie jest analizowane. 

 

Wkurwia mnie to strasznie, bo myślę ze w przekroju całego sezonu, jeśli chodzi o jazdę to Max jest lepszy i była ogromna szansa na przełamanie hegemonii jednego teamu. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Hela napisał:

Dostał karę za nagłe niepotrzebne hamowanie, co jest niejasne? 

Niejasne jest dlaczego Lewis nie dostał takiej kary w Baku oraz dlaczego Lewis nie dostał kary wczoraj za wjechanie Maxowi w tył pomimo kilkusekundowej szansy na wyprzedzenie go.

Niejasne jest też dlaczego tylko Max dostał karę na wyprzedzanie poza torem, kiedy obaj znaleźli się poza nim na skutek zbyt późnego hamowania każdej ze stron.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, PIOTR8642 napisał:

Przeciez HAM nie został poinformowany że VER oddaje mu pozycje. Poza tym VER specjalnie zahamował mu przed nosem. Co tu jest niejasne?

 

Czyli jakby Verstappenowi padł silnik to Hamilton również czekałby na radio zanim by go wyprzedził?

Niejasne jest jak już pisałem m.in. to dlaczego za podobne hamowanie w Baku 4 lata wcześniej Lewis kary nie dostał.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, maciucha napisał:

Czyli jakby Verstappenowi padł silnik to Hamilton również czekałby na radio zanim by go wyprzedził?

A co to ma do rzeczy? Jak pada silnik to kierowca zjeżdza do krawędzi toru żeby nie stwarzać zagrożenia a nie tak jak VER w ostatniej chwili wali na środek toru przed wyprzedzającym go bolidem i daje po hamulcach. No badżmy poważni.

8 minut temu, maciucha napisał:

Niejasne jest jak już pisałem m.in. to dlaczego za podobne hamowanie w Baku 4 lata wcześniej Lewis kary nie dostał.

Chodzi o ten manewr z Vettelem podczas jazdy za samochodem bezpieczeństwa?

Odnośnik do komentarza
29 minutes ago, maciucha said:

Czyli jakby Verstappenowi padł silnik to Hamilton również czekałby na radio zanim by go wyprzedził?

Niejasne jest jak już pisałem m.in. to dlaczego za podobne hamowanie w Baku 4 lata wcześniej Lewis kary nie dostał.

Jeden scenariusz sie wydarzył w trakcie wyścigu, drugi, o którym mówisz, jest czysto teoretyczny. Nie wiem co tu porównywać.

 

Nikt nie mówi, że Masi się nie gubi pod presją Toto i Hornera oraz pierwszej tak zaciętej rywalizacji o tytuł od dawien dawma. Po prostu widzę, że niektórym tu się ciężko odseparować od głębokiej niechęci do Lewisa. 

 

Dla mnie szopka, która od.pierdalają oba teamy jest mocno rozczarowujący - jest brudno, rozczeniowo, nieprzyjemnie. Skończy się pewnie tak, że tytuł przesądzi skarga lub kara i zamiast najlepszego sezonu od lat pozostanie niesmak, o którym nigdy nie zapomnimy. 

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, Hela napisał:

Skończy się pewnie tak, że tytuł przesądzi skarga lub kara i zamiast najlepszego sezonu od lat pozostanie niesmak, o którym nigdy nie zapomnimy. 

Równie dobrze można już tak powiedzieć, bo śmieszna kara dla Lewisa na Silverstone, czy zupełny brak kary lub reprymendy (gdyby taką teraz dostał to już byłaby bodajże trzecia i +10 pól w Aby Dhabi) za wjazd w tył Maxa w Jeddah. To samo jeśli chodzi o brak kary dla Lewisa za zignorowanie żółtych flag w FP3 - za to już wlepiano kary, ale nie tym razem. :) 

 

Że o wyeliminowaniu Red Bulli przez Bottasa na Węgrzech, czy turbo szczęściu Hamiltona na Imoli nie wspomnę :reggie: 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Należy też dodać, że FIA doprowadziła do tego, że ludzie się z niej śmieją. Nie pamiętam tyłu memów po wyścigach jak w tym sezonie. Były zawsze jakieś głupie decyzje, ale to kilka raptem na sezon. Tutaj mamy kilka na wyścig, a wczoraj mieliśmy rekord. Dziwię się, że władze na przystają, bo raczej wizerunku im to nie poprawia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...