Skocz do zawartości

FIA Formula One World Championship


Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Luqat napisał:

Najważniejsza kwestia to nowy motor, który dostał. Już niewiele wyścigów zostało, więc odkręcili go na 110%.

Dochodzi też kwestia wątpliwego skrzydła, które ugina się wg RB do tyłu, powyżej pewnej prędkości. Czyli teoretycznie to samo, o co Merc oskarżał RBR, na początku sezonu. Ponad 20 km więcej, to dość nienaturalne.

 

Nie tylko nowy motor, ale plotki są takie, że to inny motor, tzn. normalnie budowali silniki tak, żeby wytrzymały 7000km, ale ze względu na, że zostały tylko 4 wyścigi to ten jest korzysta podobno ze zmodyfikowanych części, które wytrzymają krócej, ale dają 20KM przewagi.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, MierzejX napisał:

Nie widziałem wyścigu. Czy HAM naprawdę tak dobrze pojechał? 20km/h w różnicy prędkościach to spora przewaga mocy nad RB. Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że to czysty skill kierowcy a nie inżynieryjna kreatywność zespołu?

Jedno i drugie. Wiadomo że pojechał świetnie, ale fakt jest też taki że przewaga Merca na prostych była wręcz kosmiczna....jakby DRS u kierowcow wyprzedzanych nie działał. Wyglądało to troche jak gra na konsoli z za niskim poziomem trudności ;-)

Po wyprzedzeniu Maxa miał tempo o jakies 0.8s lepsze.

 

Odnośnik do komentarza

Odnośnie punktacji, zaswsze się zastawiałem dlaczego jest ona rozłożona w ten sposób, że wygrany dostaje sporą przewagę w punktach nad resztą. Nie lepiej byłoby dać za zwycięstwo jeden punkt przewagi co by podtrzymywać walkę do samego końca? Czy chodzi o to, że jeśli ktoś wygra to nagle ma niezłego boosta w klasyfikacji? To wtedy sprzyja tym z końca stawki ale nie oszukujmy się ile razy na podium staje ktoś inny jak czołowe zespoły? Wydawałoby się, że lepszym rozwiązaniem byłoby zwyczajnie zmniejszyć różnice punktowe.

 

Czy nie byłoby równie ciekawie gdyby kwalifikacje były punktowane, a start byłby w odwrotnej kolejności do klasyfikacji ogólnej (prowadzacy w punktach startowałby z ostatniego pola)? Tego nie wymyślam z dupy tak jest w innych kategoraich wyścigowych.

Odnośnik do komentarza

Jaki sens wtedy byłby zajmować pierwsze miejsce, skoro za drugie czy 3 jest raptem kilka punktów mniej? Większość poważnych serii ma podobną punktację jak w F1 z tego co pamiętam, na pewno DTM i WEC mają taką samą. 

 

Co do startowania w odwrotnej kolejności to temat poruszany wiele razy. Większość zespołów nie wyraziła na to zgody, nawet te słabsze, które teoretycznie startowałyby z przodu. Russel powiedział, że on sam chce zapracować na pierwszy rząd, a nie być tam z tego powodu że jest słaby. Toto też definitywnie sprzeciwił się takiemu pomysłowi, także o tym można zapomnieć na długie lata. Ogólnie jestem w szoku, że przeszedł pomysł ze Sprintem, bo sporo syfu się tu może narobić, a zysk jest bardzo mały.

Odnośnik do komentarza

Starty w odwróconej kolejności w seriach juniorskich są po to, żeby nie znalazł się jakiś wymiatacz co zrobi PP i wygra w każdym wyścigu i potem pójdzie do takiej F1 bez doświadczenia w walce koło w koło. W F1 już takich cudów nie trzeba, a sprinty są idiotyczne, bo nagle niektóre GP zaczynają się liczyć bardziej niż inne (w tym roku to "tylko" 3 pkt, ale w przyszłym już mają być punkty dla top 10).

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, z jednej strony FIA bada jakieś mikrometry na tylnym skrzydle, a z drugiej Merc wkłada silnik, który sprawia wrażenie jakby był grubo podkręcony i nie ma żadnego problemu. Taka różnica tylko i wyłącznie ze świeżej jednostki? Jeśli to się utrzyma no to sorry Max, nie ma opcji ich przebić. Chyba, że RB tak osłabł na koniec sezonu, albo po trochę każdego. Uj go wie.

Brawo Gasly za 4 miejsce, może pociśnie chociaż Bottasa, żeby nie zawadzał. Perez? Znowu huśtawka, a będąc w takim zespole i walcząc o każdy punkt nie można sobie na takie coś pozwolić. Najwyższa pora, żeby RB przeprosił się z Gaslym...

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Patricko napisał:

Nie wiem, z jednej strony FIA bada jakieś mikrometry na tylnym skrzydle, a z drugiej Merc wkłada silnik, który sprawia wrażenie jakby był grubo podkręcony i nie ma żadnego problemu. Taka różnica tylko i wyłącznie ze świeżej jednostki? Jeśli to się utrzyma no to sorry Max, nie ma opcji ich przebić. Chyba, że RB tak osłabł na koniec sezonu, albo po trochę każdego. Uj go wie.

Hamilton ma silnik mocniejszy o 20KM. Mercedes zdecydował się na modyfikację jednostki która dzięki temu wytrzyma mniej niż standardowe 7000 km ale zyska dodatkową moc.

Odnośnik do komentarza

W treningach zespoły jak dzieci. Ej, chłopaki zasłaniajcie bolidy jak się da i wszyscy stali w kółku i merc i RB. Co chwilę pomiary, latające tylne skrzydło vera... Te ostatnie wyścigi to będzie mega komedia. Tylko czekać aż dr Marko powie Prezowi żeby zabawił się w Bottasa i storpedował Hama albo odwrotnie...

Odnośnik do komentarza

A ja się zdziwię. Max nie wydaje się gościem zdesperowanym o ten tytuł. On ma 24 lata i jest prawdopodobnie najlepszym w swoim pokoleniu. Ma jeszcze czas na sukcesy. Jasne, fajnie byłoby wygrać teraz, ale nie kosztem reputacji, nie mówiąc o tym, że mogą mu zrobić Schumachera i zdyskwalifikować z całego sezonu.

Odnośnik do komentarza

Max z 7 pola. Myślę że tytuł pozostanie w rękach Hamiltona. 

Nawet gdyby Max startował z p2 i nawet gdyby zyskał prowadzenie, to i tak osiągi Mercedesa na finiszu sezonu na spokoju by pozwoliły Hamiltonowi wygrać z dużą przewaga. 

Szkoda, bo liczyłem na przełamanie hegemonii Mercedesa/Hamiltona, ale teraz wyciągnęli asa z rękawa i chyba tylko cud może sprawić ze Verstappen ten tytuł dowiezie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...