Skocz do zawartości

OSCARY


Rekomendowane odpowiedzi

Rylance bardzo słusznie dostał, jego rola zapada w pamięć. Mad Max - idealne podsumowanie tego czym ten film jest: pięknie zrealizowaną jazdą bez trzymanki. Za zdjęcia nikt inny nie mógł dostać. Morricone - klasa sama w sobie.

 

Leo dostał Oscara trochę na zasadzie samospełniającej się przepowiedni. Nie żeby to była zła rola, ale w Wilku mi bardziej podszedł.

 

WTF gali - nagroda dla tej sp.ier.doliny, tfu, piosenki z Bonda.

Odnośnik do komentarza

Co do Leo zdanie mam oczywiście jak cała reszta, zresztą polityka nominacji w tym roku była dziwna (vide Matt wśród nominowanych) i ustawiona pod Leo. Filmy nieanglojęzyczne i dokumenty to nie jest działka Akademii, ciekawe ile osób w niej zasiadających obejrzało te filmy? Pewnie znowu kilka procent. Oppenheimer ciągle bez statuetki, mimo prześwietnej roboty jaką robi w Indonezji, Amy to przyzwoity dokument i tyle.

Roger Deakins również, no ale ma pecha rywalizować z jednym z najwybitniejszych operatorów w historii kina, i jeśli Zjawa powinna dostać Oscara to właśnie w tej kategorii. Wybór Inarritu za to budzi zdecydowanie mieszane uczucia, Lubezki skradł film reżyserowi i mam wrażenie, że więcej w filmie jest jego ręki niż utalentowanego meksykanina (twórcą jest świetnym, ale czy Zjawą zasłużył na dołączenie do historii?).

Reszta aktorsko-technicznych bez zaskoczenia (z jednym wyjątkiem), Brie nie miała konkurencji (ale czy to rzeczywiście pierwszy plan? Brak dzieciaka wśród nominacji za męską też boli). Rylance głównie za zasługi ( to jeden z najwybitniejszych brytyjskich aktorów teatralnych), chociaż jak pojawiał się to zwykle kradł każdą scenę w BoS.

Animacja: Anomalisa to dzieło wybitne, no ale Akademia i tak celuje w tarczę z napisem Disney/Pixar, niestety.
Piosenka: Najgorsza piosenka z Bonda, najgorsze wykonanie sceniczne od dawna (fałsz na fałszu, fałszem poganiał) i bum Oscar. Nie dziwię się Sumi Jo, za odmówienie udziału w ceremonii.

Morricone dostaje wreszcie statuetkę za dane dzieło - szkoda, że tak późno, szkoda, że za przeciętny ost (jak na siebie). Zresztą  eh, historia Hollywood, lata '80 zeszłego wieku, 15 minutowa owacja na stojąco w Cannes, Sergio Leone i Dawno temu w Ameryce, wybitna muzyka. Film jedzie do USA - 90 minut zostaje wycięte przez dystrybutorów, zmieniony montaż, pocięty soundtrack Ennio - tragiczne recenzje w prasie. Koniec przewijania, czas obecny: film Włocha to jeden z najważniejszych obrazów w długiej historii kina, ach to USA :v

Pora na wyjątek: Ex Machina? Efekty specjalne. Serio? W roku, w którym mieliśmy dwa filmy łączące efekty analogowe i komputerowe na najwyższym poziomie (Mad Max w szczególności - prędko podobnego filmu nie będzie) ten wybór jednak irytuje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No średnio mną wstrząsnęły banały wygłaszane przez znajomych i rodzinę oskarżających media, że przez nie biedna Ejmi nie dała rady. Nie wiem na ile to wina tego, że film nakręcony jest tak a nie inaczej, a na ile stanu faktycznego, ale wstrząsająca to mogła być co najwyżej głupota i naiwność bohaterki dramatu.

Odnośnik do komentarza

żarty z #Oscarsowhite były raczej żenujące niż śmieszne. Przeraża mnie zasięg mediów społecznościowych, bo każda taka akcja nabiera niepotrzebnego rozgłosu. Gdyby walczono o równość Czarnych, Białych, Azjatów, Meksykan itd. to rozumiem, no ale w tej sytuacji to przypomina płacz dzieciaczka który dostał mniej cukierków  niż koledzy.. Mądre słowa Kevina Harta.

 

Na plus pojawienie się C3-P0 w duecie z R2-D2 no i 20 lecie Toy Story.

 

Mad Max wygrał w kategoriach technicznych, a reszta mi jakoś wisi. No cóż, przynajmniej "Spotlight" to bardzo dobry film, który zmusza do myślenia oraz przeciera nowe szlaki w tworzeniu filmów

 

 

a nie, kolejny film który za 4 lata będzie dodawany do "Przyjaciółki"

 

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Tam co roku jest najgorszy prowadzący ever. Taka akademia, nudna, przewidywalna, na (pipi) to oglądacie, nie wiem  :kaz:

Nieprawda. Oglądałem 3 ostatnie rozdania na bieżąco i każdy prowadzący był spoko, ale ten to jest chujowizna najgorszego sortu. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, nie oglądam od dawna, czytam komentarze i zawsze jest: najgorszy prowadzący ever. Z tym, że teraz raczej chwalą, że nie było tak bezpiecznie jak zawsze, może obejrzę, ale po Jamesie Franco i Anne Hujałej mam awersję, więc się jeszcze zastanowię.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...