Skocz do zawartości

OSCARY


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam poczytać sobie wasze opinie o nominowanych w tym roku filmach, ale widzę, że nikt tym razem nie założył oskarowego tematu, wtf.

 

Czy Ida ma szansę z Mandarynkami? Czy rozczulił was Boyhood? Czy Birdman to przerost formy nad treścią? Czy zakończyliście związek po obejrzeniu Gone Girl? Czy Meryl Streep musi być nominowana co roku? Czy Snajper zgarnie wszystkie możliwe statuetki, bo #americanhero? Czy Leonardo DiCaprio w końcu dostanie Oscara?

Będziecie oglądać galę, czy Oscary są już niefajne?

 

Dyskutujmy.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Miałem założyć tydzień temu, ale mi się nie chciało.

 

Boyhood to dobry film na raz

Birdman - ciekawy pomysł nie do końca wykorzystany

GBH - Mój faworyt. Wes dodał do swoich filmów ciękawą fabułę i od razu mnie w 100 % do siebie przekonał.

American Sniper - mam wrażenie jakby tego filmu nie chciało się nikomu robić. Zbyt bezpieczny, taki Spielbergowy.

 

Wkurza mnei już nominowanie Streep i ciągłe dow(nene)y "OMG, znowu jesteś nominowana". Na gale wybieram się za znajomymi do pubu. Wcześniej pokaz Idy i reszty polskiej reprezentacji na Oscarach :).

Odnośnik do komentarza

Widziałem wszystkie poza selmą i szczerze waham się pomiędzy Birdman a Grand Budapest hotel. Boyhood to fajny film ale żeby od razu oskara reszta poprawna. Aktor to Michael Keaton a drugoplanowy to Simons bo w Whiplash był genialny.  Aktorki tutaj trudniej mi wybrać bo wszystkie role niezłe ale nie wybitne.

 

Pierwszy raz oskarów na żywo nie będę oglądał (praca :(  ) ale nagrywanie uruchomię i po pracy oglądam :)

Odnośnik do komentarza

W końcu wątek Oscarowy. Zwykle użytkownik Ogqozo go tworzył i czekałem cierpliwie, ale on chyba zajęty czy coś.

 

Ja kibicuję Boyhoodowi i Budapest Hotelowi. Wygra pewnie Sniper albo Birdman. Kiedyś bardzo się jarałem Oskarami i siedziałem całą noc przed TV, ale tak jakoś po trzydziestce człowiek odkrywa że to wszystko spisek żydowsko-illuminacki, new world order, gmo i mind control. Nie no żart, po prostu rano trzeba wstać i robić. Oczywiście najpierw będzie rzut oka na gazetę i filmweb.

 

Z tych co oglądałem to tak:

 

-Boyhood - rewelka i świetny pomysł. Oglądałem z przyjemnością i kibicuję mocno.

-Birdman - ale ta laska ma wielkie oczy, jejku. Stylizacja na jeden wielki mastershot rewelacyjna i za zdjęcia należy się Oscarek. Film świetny, ale czegoś mi tak zabrakło.

-Grand Budapest Hotel - tu zaskoczenie na plus. Myślałem że to będzie klasyczna wydmuszka. a tymczasem to film o porządnym facecie i końcu pewnej epoki. Kibicuję mocno. PS: Początek i koniec podobno nakręcili w Krakowie.

-American Sniper - tu też duże zaskoczenie na plus. Myślałem że to będzie bezpieczny gniot-wydmuszka bez mocnych akcentów, a tymczasem scena z wiertarką śni mi się nocach. Film niepoprawny politycznie i po prostu ciekawy.

 

Najlepszy aktor - nie widziałem wszystkich, jak dostanie Keaton to się ucieszę.

Najlepsza aktorka - kibicuję Rosamund Pike, świetna rola.

Najlepsze zdjęcia - wiadomo, kibicuję naszym, zwłaszcza że zdjęcia w Idzie zachwycają, ale imo powinien wygrać Lubezki za Birdmana.

Odnośnik do komentarza

W tym roku nawet chętnie obejrzałbym oscarową galę, bo miałem kilkuletnią przerwę, a swego czasu oglądałem Oscary co roku. Poza tym odnoszę wrażenie, że w tym roku jest stosunkowo dużo istotnych kategorii w których nie ma zdecydowanego faworyta, przykładowo najlepszy film (Boyhood vs Birdman), najlepszy reżyser (Inarritu vs Linklater), obie kategorie scenariuszowe czy najlepszy film nieanglojęzyczny (Ida vs Lewiatan). Właściwie jedyne "pewniaki" to pierwszoplanowa i drugoplanowa aktorka oraz drugoplanoway aktor.

Tak w ogóle to gdzieś w necie będzie dostępna transmisja w oryginalnej wersji językowej i przyzwoitej jakości (nawet odpłatnie)? Jak już miałbym to oglądać to nie w polskiej tv, żeby nie męczyć się z jakimś tłumaczem, który będzie jechał freestylem.

 

Tak na marginesie to jak co roku, przy okazji oscarowej gali, są zaje.biste zdarzenia do obstawiania u buków. Przykładowo:

 

Will Kayne West step on stage and interrupt an acceptance speech?

 

What colour will Lady Gaga's hair be while singing on stage?

 

Will Chris Pratt be dressed as Star-Lord while presenting at the Oscars?

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Will Kayne West step on stage and interrupt an acceptance speech?

 

What colour will Lady Gaga's hair be while singing on stage?

 

Will Chris Pratt be dressed as Star-Lord while presenting at the Oscars?

kanye obstawia cala swoja kase na to, ze nie przerwie i zarabia na luzie kasiorke.

 

 

Podejrzewam, że na te zdarzenia są ustawione niskie limity. Ewentualnie zakłady są (nie)zatwierdzane ręcznie przez obsługę buka.

Edytowane przez --wojtas--
Odnośnik do komentarza

Co roku staram się obejrzeć jak najwięcej nominowanych filmów i w tym roku prawie udało mi się obejrzeć wszystkie z tych ważniejszych (zabrakło mi tylko Selmy i Dzikiej Drogi).

Co do typów, oto moja (bardzo) długa lista:

 

Najlepszy Film: Birdman
Aktor: Eddie Redmayne
Aktorka: Julianne Moore
Aktor 2-planowy: J.K. Simmons
Aktorka 2-planowa: Emma Stone
Reżyser: Alejandro González Iñárritu albo Richard Linklater (mam tu spory dylemat)
Scenariusz oryg.: Birdman
Scenariusz adaptowany: Snajper
Charakteryzacja: Grand Budapest Hotel
Muzyka: Interstellar
Scenografia: Grand Budapest Hotel 
Efekty: Interstellar
Kostiumy: Grand Budapest Hotel
Zdjęcia: Birdman 
Film animowany: Jak wytresować smoka 2
Dźwięk: Whiplash
Montaż: Grand Budapest Hotel
Montaż dźwięku: Interstellar
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...