Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w stanie zrozumieć, że cena konsoli może nie zachęcać, natomiast nie rozumiem kwestii ceny gier, bo po 1) są tańsze niż na PS4/XO (mówię o nowościach) 2) nie ma takiego spadku cen więc jeśli ktoś kupuje, a po przejściu sprzedaje to nawet jeśli będzie do tyłu to niewiele - wystarczy czaić się na okazje.. sam dałem za Wind Wakera Hd + Super Mario 3D World 230 zł a samą Zeldę po przejściu puściłem za 130 więc byłem do przodu, a na Smashu po kilkudziesięciu godzinach grania i sprzedaży byłem 15 zł na minusie

Odnośnik do komentarza

Co do kwestii biblioteki możemy porównać najlepsze gry w konkretnych gatunkach:

 

Platformówki: SM3D World, Super Mario Maker, DK Tropical Freeze, Rayman Legends, Yoshi's Woolly World, NSMBU, Luigi U - SMG 1,2, DK Returns, Wario Land Shake Dimension, Kirby's Epic Yarn, NSMB, A Boy and His Blob

 

Wyścigi: Mario Kart 8, Fast Racing Neo, Need for Speed Most Wanted - Mario Kart Wii, Excite Truck, Excitebots

 

RPG: Xenoblade Chronicles X, Genei Ibun Roku FE - Xenoblade Chronicles, Last Story, Fire Emblem : Radiant Dawn

 

Slashery: Bayonetta 1,2, Hyrule Warriors - No More Heroes, Pandoras Tower, Muramasa

 

FPS/TPS: Splatoon, COD: BO 2, COD: Ghosts - COD 4 Reflex, Red Steel 2

 

Strategie: Pikmin 3 - Little Kings Story

 

Minigry: Nintendo Land, Wii Party U, Nes Remix 1 i 2 - Wii Sports Resort, Wii Play Motion, Wii Party, Wario Ware Smooth Moves

 

Zeldy i pokrewne : Wind Waker HD, Twilight Princess HD - Twilight Princess, Skyward Sword, Okami

 

Metroidy : x - Metroid Prime 3 (Trilogy dostępne na obu konsolach, ale to nic nowego na żadnej z nich, Other M nie liczę)

 

Bijatyki: Smash Bros WiiU, Injustice - Smash Bros Brawl, Tatsunoko vs. Capcom

 

Strzelanki arcade: x - House of The Dead, Dead Space Extraction, RE Umbrella Chronicles, Sin & Punishment: SS

 

Sportowe: Fifa 13, NBA 2k13 - Punch-out, Mario Strikers Charged Football, PES 2009

 

Inne bardzo dobre: Lego City Undercover, Captain Toad, Affordable Space Adventures - Super Paper Mario

 

Faktycznie wychodzi na to, że Wii miało trochę lepszą bibliotekę niż WiiU, ale porównując czas obecności na rynku to WiiU naprawdę nie ma się czego wstydzić

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

Ja tylko mam nadzieję, że na NX będzie można bez problemu odpalać gry z WiiU(było już coś o tym może?) i wtedy pewnie kupię. W przeciwny razie kupię wiiU, bo zależy mi na zagraniu w Zeldy(WW i TP, i tą najnowszą)

A nowa zelda to podejrzewam,ze i na NX wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

 

Ja tylko mam nadzieję, że na NX będzie można bez problemu odpalać gry z WiiU(było już coś o tym może?) i wtedy pewnie kupię. W przeciwny razie kupię wiiU, bo zależy mi na zagraniu w Zeldy(WW i TP, i tą najnowszą)

A nowa zelda to podejrzewam,ze i na NX wyjdzie.

 

Też tak podejrzewam właśnie dlatego bym chciał wsteczną kompatybilność, bo to pozwoliłoby mi zagrać w 3 Zeldy zaraz na starcie. :)

Jeśli jednak @Wiesław będzie miał rację i ze wsteczną kompatybilnością będzie kiepsko, to będzie trzeba kupić wiiU, zresztą pewnie nieźle już stanieje.

Edytowane przez agst
Odnośnik do komentarza

Pozostając w temacie gier Wii vs WiiU, ponad dwa lata temu zrobiłem zestawienie exów na Wii. Nie chce mi się kopiować całej treści, więc daje linka http://www.grasz24.pl/forum/topic/31243-top-10-ekskluzywnych-gier-na-nintendo-wii-video/?pid=331522#entry331522 (do tego co jest w spoilerach należy dodać materiał filmowy).

Lista trochę się przeterminowała ( np. Xenoblade Chronicles wyszło na 3DSa, a Conduit na mobilne platformy) o części zapomniałem wspomnieć (Fragile Dreams), ale dalej widać, że Wii pod względem exów ma bardzo dużo do zaoferowania. W zasadzie z multiplatformami też nie było wcale tak źle jak za czasów WiiU :D No i w Wii shopie(WiiWare) też można było natrafić na kilka perełek ( Remake Castevanii oraz Contry, pierwszy  FAST, Jett Rocket).

 

Jedyną zasadniczą wadą Wii była/jest blokada regionalna, przez którą wiele perełek (Trauma Team, Excitebots) nigdy do nas nie dotarły nie wspominając o Project Zero 4, przy którym trzeba było kombinować z softmodami oraz fanowskimi tłumaczeniami, żeby w to "po zrozumiałemu" zagrać. Jasne, dla zaradnego nic trudnego, jednak śmiem zaryzykować stwierdzeniem, że większość ludzi po prostu nie ma do takich spraw głowy pomimo łatwego dostępu do "łopatologicznych" poradników.

 

Pod koniec 2016 pewnie coś podobnego zrobię z WiiU, no ale jak sami widzicie - narzekanie na line up Wii jest troszkę nie na miejscu. No chyba że tak bardzo wam brakuje strzelanek i raków branży :P

Odnośnik do komentarza

Raków nikt nie chce ale wśród gier 3rd party pojawia się też sporo naprawde mocnych tytułów które omijają WiiU chociażby ze wzgledu na mizerną moc konsoli. Jako przykład podam chociazby Wiedzmina 3. Jestem w stanie uwierzyć, że akurat Redzi mogliby padlet wykorzystać w naprawde fajny sposób (bo wiadomo, że EA, Ubi i Acti by poszli po najmniejszej lini oporu). 

 

Fajnie by było zeby NX miał na tyle dużą moc aby oferaowac więcej niż te kilka eksów od N (nawet niech ich będzie 20 przez około 3-4 lata to i tak dużo za mało żeby traktować taki sprzet jako pierwszy/jedyny do kupna).

Odnośnik do komentarza

WiiU należy traktować jako odskocznię od raków i tyle. Nie ma się co rozwodzić. Świetna konsola do posiadania jako "ta druga". A jeżeli ktoś wcześniej przeoczył/ nie miał Wii to tym bardziej. 2in1 w niezłej cenie.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że społeczeństwo ma wy(pipi)ane na Nintendo i woli karmić sie tymi "rakami". Szkoda żeby przedobrzyli teraz z nową konsolą i wpadli na jakiś kretyński pomysł. Wii się przyjęło bo cos nowego, wiiu poszło za trendami dotykowych ekranów i poległo. Teraz pytanie czy wymyśla coś nowego teraz czy znowu pójdą za tym co "modne". Pisałem wcześniej że może być jakas forma VR ale na poważnie a nie jako dodatek i urzadzenie peryferyjne do podstawki. Ewentualnie połączenie stacjonarki i przenośnej konsoli... może jakieś c.(pipi) wie hologramy?

Odnośnik do komentarza

C-Boy dziwna ta lista najlepszych gier na gamecuba brakuje RE 4 chociażby a także Metroida Prime 2, REmake, Pikimina czy Animal Crossing a i w multiplatformach też bym kilka rzeczy dorzucił. 

 

REmake i Zero akurat są, co do reszty się przyznaje. Na swoją obronę mogę dodać to, że wtedy bardziej zależało mi na  Wii, no ale możesz strzelić update Gackowej listy. Obiecuje, że w niedalekiej przyszłości z takowej skorzystam ;)

Odnośnik do komentarza

Miałem kilka konsol Nintendo tostera, wii, ds'a. I dlaczego nie posiadam w WI U pomimo że mam ps4 i one. A może dlatego że nie mam już 13 lat i kręconych włosów. Chętnie bym chciał ponownie aby konsola Nintendo zagościła w moim domu ale... No właśnie polityka firmy usilnie wciska Mariana w 1000% odsłonach Marian tu Marian tam Marian wszędzie gdzie się da. Nie mam ochoty już na Mariana pograł bym w coś doroślejszego bardziej rozbudowanego i online. I sami widzicie że tu właśnie Nintendo leży i kwiczy razem z kim? z Marianem.

Firma ma swoje wizje które sprawdzały się z 15-10 lat temu? Ale teraz jest w cieniu i dopóki się polityka firmy nie zmieni może być kiepsko. Więcej różnorodnych gier nawet multiplatform wystarczy zobaczyć sprzedaż black opsa 3 czy fallouta. Gdzie jest Nintendo ? a by sprzedało się ileś % a tak nie ma.

Wiem że Nintendo robi super produkcje i zawsze idzie za nowatorskim podejściem ale...

Ja bym chciał aby w końcu to Nintendo było na pierwszym miejscu z najlepszymi grami na wyłączność jak i najlepszymi multiplatformami i niech to będzie moje życzenie do Św. Mikołaja.

  • Plusik 2
  • Minusik 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...