Skocz do zawartości

Pan Złota Rączka - czyli, co dziś zmąciłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

Zresztą, w wannie, czy brodziku można raczej od góry to zdemontować. Przynajmniej, z inną opcją się do tej pory nie spotkałem.

Swoją drogą, nawet lubię jakieś małe roboty przy hydraulice, bo można łatwo zweryfikować dobrze zrobioną rzecz, jak nie przecieka to jest dobrze. Gorzej jak myśli się, że wszystko jest dobrze, a gdzieś tam cieknie. O cie ch.uj, raz tak z kolankiem miałem, a okazało się potem, że miało pękniecie, choć do dziś nie wiem w jaki sposób się to stało.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 833
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Z tą farbą stanęło na tym, że to wina farby. Pierwsza wersja taka, że grunt jest innej firmy (grunt to Flugger a farba Beckers) i mogło to jakoś ze sobą zareagować i popękać. Druga wersja jest taka, że to wina konkretnego wiadra farby, bo druga ściana została pomalowana innym wiadrem i jest cacy. Spróbuję to zareklamować.

Odnośnik do komentarza

@krupek Bubel fabryczny, montaż ewentualnie transport. Nie ma fizycznej możliwości, że kolanko pękło podczas eksploatacji. Dlatego zawsze po montażu kilka razy sprawdzam czy jest cacy i nie cieknie.

Z dojściami do instalacji teraz jest dużo łatwiej bo nie trzeba rezygnować z czegoś na płaszczyźnie estetycznie albo wygodnie. Można fajnie maskować otwory na różne sposoby.

 

@S(pipi)ix Mała szansa, że to wina gruntu.  To już przy podkładzie powinno coś wyskoczyć.Ale farba rzeczywiście może być wadliwą partią. Źle przechowywana lub po terminie i różne cyrki mogą wyskoczyć. Reklamuj i daj znać co wyszło.

Odnośnik do komentarza

Pany coś mi laska marudzi, że jej niedawno kupiona pralka cieknie koło tego miejsca gdzie wchodzi wąż z dopływem wody. Zanim się tam przejadę to wolałbym wiedzieć co i jak tam zadziałać, żeby wyglądać jakbym wiedział co robię. :yao:

Ostatnio komuś tu pomogłem z wyjmowaniem spinek z filtra od pralki i liczę na rewanż :reggie: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Odłącz kabel i podłącz ponownie. Reset komputera i powinno pomoc. A na serio to cieknie, bo coś się zapchalo - węża wyjmij i sprawdzisz czy tam coś nie blokuje. Jeszcze na dole możesz otworzyć tam gdzie filtr jest i tam tez sprawdzić, ze niby tak się znasz:). U mnie czasem trzeba tam zajrzeć i są farfocle z kieszeń :/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Filtr może sprawdzić i poczyścić ale to jest kwestia odpływu wtedy wyciek byłby gdzie indziej. Jak jest to przyłącz z wodą to albo zbyt luźno się nakłada i cieknie albo jest pęknięty. Zajedź i sprawdź. Jak luźny to ciband jak uszkodzony to wymiana. Mała szansa żeby coś blokowało przewód z wodą ale sprawdzić nigdy nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, maciucha napisał:

Pany coś mi laska marudzi, że jej niedawno kupiona pralka cieknie koło tego miejsca gdzie wchodzi wąż z dopływem wody. Zanim się tam przejadę to wolałbym wiedzieć co i jak tam zadziałać, żeby wyglądać jakbym wiedział co robię. :yao:

Ostatnio komuś tu pomogłem z wyjmowaniem spinek z filtra od pralki i liczę na rewanż :reggie: 

 

Wąż do odpływu powinno się zacisnąć opaską zaciskową, samo nałożenie nie wystarczy, może ktoś tego nie zrobił.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Taśmę teflonową pan kup, owiń z 7 razy i po krzyku. Tez lubię czasem pogrzebać przy wodzie i zawsze taśma ratuje du.pe.  

 

Dziś, po raz pierwszy w życiu kładłem kostkę brukowa od podstaw pod domem kolo 4 m2. Fajna zabawa. 

Wykopałem koryto. Zasypałem gruzem. Dobiłem piasku i ubiłem. Zainstalowałem prowadnice i wypoziomowałem. Dalej dołożyłem piasku wymieszanego z cementem (4:1) i ubiłem ponownie. Następnie wypoziomowałem zaprawa juz bez ubijania. Położyłem kostkę i wyrównałem.  Posypałem drobnym piachem. 

 

Jeden calutki dzień pracy z przerwami na czytanie szyderczych o mnie postów.   

Co za udany dzien.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...