Skocz do zawartości

Guitar Hero Live


kes

Rekomendowane odpowiedzi

 

Misie kolorowe pytanko natury techniczej do tych co posiadaja ps4/ps3. Podobno gitara dziala i z jedna i z druga konsola ?? A jak nie to czy ktos ma wersje na ps3 i sprawdzal czy starsze gry ablaja ??

 

Kupiłem GH z grą w wersji na PS4. Po wpięciu czujnika pod usb i odpaleniu gitary na PS3 można przy pomocy przycisków na gitarze normalnie dopitalać po menusach jak w PS4. Czy w grze działa nie mam jak sprawdzić, ale wykrywana jest normalnie i trybi elegancko.

 

 

W takim razie powinno hulać bez problemów.

Odnośnik do komentarza

troche mialem obawy widząc ile tych gitarek wylądowało na pchlim krótko po premierze ale z tego co piszecie to chyba jednak warto brać

sorry kermit że zabrałem twoje ghl  z pchliego targu ale wiesz jak to jest :D jak będziesz chciał to w styczniu sprzedam ci jeszcze taniej :D

Odnośnik do komentarza

 

 

Misie kolorowe pytanko natury techniczej do tych co posiadaja ps4/ps3. Podobno gitara dziala i z jedna i z druga konsola ?? A jak nie to czy ktos ma wersje na ps3 i sprawdzal czy starsze gry ablaja ??

Kupiłem GH z grą w wersji na PS4. Po wpięciu czujnika pod usb i odpaleniu gitary na PS3 można przy pomocy przycisków na gitarze normalnie dopitalać po menusach jak w PS4. Czy w grze działa nie mam jak sprawdzić, ale wykrywana jest normalnie i trybi elegancko.

W takim razie powinno hulać bez problemów.

No niby tak ale w ktorejs czesci gh tez pad w menu dzialal ale juz w samej grze nie ablalo
Odnośnik do komentarza

Dobra, mam to je/badełko, na razie nie mam czasu rozpakować. Pytanie natury technicznej - od jakiego poziomu trudności powinna zaczynać osoba, dla której będzie to w zasadzie pierwszy kontakt z serią ? Podobno gorzej mają osoby, które grały w poprzednie odsłony, bo ciężko im się przestawić na nowy system, a nóby ponoć nie powinny zaczynać niżej niż odpowiednik normala, bo poziom trudności jest kiepsko wyważony i na niższych poziomach nie korzysta się w ogóle z 2 rzędów klawiszy, a na normalu jest już sporo mieszania. Jak to widzicie ?

Odnośnik do komentarza

Graj sobie Regular, a jak będzie fajnie to przełącz się poziom wyżej (powyżej regulara jest chyba advanced i expert). Plus jest taki, że gra nie kara Cię za faile - jesteś w stanie dobrnąć do końca piosenki bez względu na to czy idzie Ci dobrze, czy źle.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ja zacząłem na casual z 3 strunami bo kurna nie potrafiłem ogarnąć 6. No ale im dalej w las tym częściej przełączałem . Gra mi si,ę na razie strasznie podoba ale co do (pipi) nędzy w guitar hero robi dub step czy kate perry ?  :D Kawałki z GHTV mi bardziej leżą

Odnośnik do komentarza

Podobno gorzej mają osoby, które grały w poprzednie odsłony, bo ciężko im się przestawić na nowy system,

 

Ja grałem w poprzednie dosłownie tysiące godzin a tutaj się przestawiłem jeszcze tego samego wieczora, może po godzinie grania.

Co do poziomu trudności to skoro nigdy nie grałeś to nie słuchaj ich i weź casual, bo na regular potem są takie kawałki, że się zakręcisz.

Odnośnik do komentarza

 

troche mialem obawy widząc ile tych gitarek wylądowało na pchlim krótko po premierze ale z tego co piszecie to chyba jednak warto brać

sorry kermit że zabrałem twoje ghl  z pchliego targu ale wiesz jak to jest :D jak będziesz chciał to w styczniu sprzedam ci jeszcze taniej :D

 

 

styczen brzmi dobrze, pamietaj o mnie

Odnośnik do komentarza

casual kilka utworów odblokuj w live i poćwicz ja z casuala powoli przeszedłem oczko wyżej i nawet udało mi się w gh tv dziś zagrać piosenkę bez błędu :D Dzięki bogu że nie ma tam samych metalowych kawałków bo w nich jak na razie na 3 gwiazdki maks. Jakie tam solówki są a wcale nie gram na najwyższym. Przy 6 przyciskach czasem trzeba się nieźle napocić.

Odnośnik do komentarza

 

 

troche mialem obawy widząc ile tych gitarek wylądowało na pchlim krótko po premierze ale z tego co piszecie to chyba jednak warto brać

sorry kermit że zabrałem twoje ghl  z pchliego targu ale wiesz jak to jest :D jak będziesz chciał to w styczniu sprzedam ci jeszcze taniej :D

 

 

styczen brzmi dobrze, pamietaj o mnie

 

 

Też będę gonił, bo pewnie w grudniu uda się machnąć calaka, a gitarka mi niepotrzebna.

 

 

Giercuje się bardzo wporządku, lipa trochę że sporo czasu zajmuje zdobycie wszystkich upgrades, a dopiero wtedy można sensownie się bawić w bicie rekordów.

Odnośnik do komentarza

No i pierwszy przelotny kontakt za mną. Gra się morowo, ale mam kilka pytań, głupich zapewne.

 

1. Jak jest  poziomem trudności w GHTV ? Koresponduje z tym ustawionym w Live ? Jeśli tak, to trochę dziwne, bo w trybie Live na poziomie casual już w pierwszym secie było mieszanie strun białych, czarnych i podwójnych, więc się trochę miotałem, a po przejściu do GHTV same białe klawisze w użyciu

 

2. Whammy pełni jakąś role w gameplayu czy tylko bajer do fristajlu ? Wam też cały czas opada nawet z włożoną czerwoną "zaślepką" ?

 

3. W strum bara nakur/wiacie normalnie jak w struny ? Wygląda na dość delikatny, więc mam opory przed pełną wczuwką

Odnośnik do komentarza

1. W GHTV jest trochę trudniej, ale tylko trochę.

Zresztą pewnie tak trafiłeś bo rozpiętość pod względem trudności jest tam bardzo duża.

 

2. Pełni taką rolę, że jak masz długie dźwięki to oprócz modyfikacji ich brzmienia także minimalnie przyspiesza nabijanie punktów.

 

3. Ja się tak nauczyłem, że nakurwiam w struma tylko od góry, ale można góra, dół, mieszać jedno z drugim itp.

 

Ogólnie to we wszelkiego rodzaju gierkach dość mocno walę po przyciskach, także moje gitarki trochę w pizdę dostały, ale żadna z trzech się jeszcze nie rozpierdoliła.

Odnośnik do komentarza

No ale właśnie w Live miałem mieszanie białych z czarnymi i podwójne, a na GHTV w kilku kawałkach tylko białe. Wyczytałem, że poziom trudności w GHTV odpowiada temu ustawionemu w Live, więc jakieś dziwne to jest. A gdzie się sprawdza to intensity kawałka, bo jakoś tego nie widziałem ?

 

Póki co po pierwszej sesji 3 lvl i kur/wa jak na złość za bardzo czasu na gierki nie mam, a kusi mocno.

 

Te filmiki w trybie Live i freeplay, ja pier/dole xD Leci Kasabian, a na scenie  afromurzynka trzęsie dupą jak przy dancehallu, wtf  :shieeet:

Odnośnik do komentarza

Tak, już rozkminiłem intensity. Potrenuję jeszcze trochę na casualu i chyba będę nieśmiało próbowałz regularem, bo kawałki z intensity 4/5 idą mi już całkiem nieźle.

 

Teraz właściwie jedyny element gameplayu, którego do końca nie ogarniam jest hero power. W trybie live i w ghtv zdaje się działać zupełnie inaczej. W ghtv to po prostu perk, który odpalony daje jakiś określony efekt. Na razie mam tylko bombę czyszczącą wszystkie kostki, kolejne odblokują mi się wraz z kolejnymi lvl. Natomiast w live hero power działa chyba tylko jako aktywator mnożnika punktów. Jeżeli dobrze rozumiem, to wraz z bezbłędną serią trafionych nutek rośnie mnożnik i jak uznamy, że na przykład x4 nas zadowala i nie chcemy ryzykować fuckupu, który resetuje mnożnik, to odpalamy hero power i jakaś określona ilość kolejnych kostek jest liczona x4. Tylko nie bardzo wiem jak działają kostki z błyskawicą i żółte. Żółte chyba jakoś boostują liczbę kostek liczonych do combosa (w sensie ta jedna zółta liczy się jak 25 zwykłych ?). Za to nie kumam jak działają błyskawice (podbijają mnożnik ?). Wiadomo, że po nich mogę odpalić hero power, nawet jeśli przed chwilą skończyłem poprzedni HP, ale co jeśli mam aktywny HP i wlatują błyskawice ?

 

Korona by im z głowy nie spadła, gdyby w tutorialu wyjaśnili ten mechanizm. Tzn. coś tam było w tym pierwszym secie, który następował po tutorialu, ale przy pierwszym kontakcie jakoś tego nie ogarnąłem, a w przeciwieństwie do samego tutoriala nie da się chyba tego pierwszego seta nigdzie odtworzyć (albo ja nie wiem gdzie).

Odnośnik do komentarza

No dobra, chyba załapałem. Tylko nie wiem czemu w live tylko w quickplayu mam po lewej pokazany aktualny mnożnik, w festiwalowych setach tego nie ma.

Czasem pojawiają mi się oprócz dużego symbolu hero power obok niego kilka mniejszych. Mam rozumieć, że HP uzyskane za bezbłędne combosy się kumulują i później mogę sobie odpalić np. 3 pod rząd ?

Tak w ogóle to odpalacie HP przyciskiem czy zadzierając gitarę do pionu ? Ja póki co zadzieram, bo raz, że to bardziej z duchem gry, a dwa, że przycisk leży dla mnie w mało intuicyjnym miejscu. Przy czym już na casualu ciężko wepchnąć pianie gitarą między kolejne chwyty, więc na wyższych poziomach przestawienie się na przycisk to chyba będzie konieczność  :pechowiec:

Odnośnik do komentarza

Hero power się kumulują, ale jest na nie konkretna liczba slotów. W upgradesach możesz dokupic dodatkowe.

 

Ja hero power odpalam przyciskiem bo przy tym mniej mi się pitoli. Przykładam nadgarstek do przycisku a struma napierniczam normalnie i żeby odpalić power przyciskam tylko mocniej gitare do siebie.

 

Co do struma to ghtv katuje razem z kumplem gitarzysta i nie raz po alko na ostrej wczucie. Jak dla mnie wygląda solidnie i trzyma się ładnie po środku. Zobaczymy za kolejne kilkadziesiąt godzin gry.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...