Skocz do zawartości

Guitar Hero Live


kes

Rekomendowane odpowiedzi

Mnożnik zwiększa ale w trybie quickplay w Live oraz w  trybie TV. Natomiast w Live, w "karierze" nie mamy punktów, więc co ten power up daje?

 

No i czy wajcha jest do czegokolwiek potrzeba? Czy poza efektem dźwiękowym, daje coś więcej?

 

 

PS.

 

Jeszcze mam pytanie odnośnie naliczania punktacji.

 

Jak to jest do (pipi) nędzy liczone?!

 

Wybieram sobie jakiś tam poziom trudności w TV, nie istotne jaki - bo tabela wyników jest osobna dla każdego poziomu.

Gram utwór - wszystko na perfekt, ani jednego błędu, maksymalny streak, 100% itp., itd.

 

Na koniec okazuje się, że jestem 8 czy 10, bo inni mają więcej punktów ode mnie :/ WTF?

 

Dodam, że zwycięzca ma poziom gitary 4, czyli taki sam jak ja. Ma jakieś 80% zaliczonych nut a ma więcej punktów ode mnie.

 

 

Jak to możliwe? Przecież mam wynik 100%, zero błędów a ktoś kto ma 80, ten sam poziom i taką samą gitarę robi więcej punktów?

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Mnożnik zwiększa ale w trybie quickplay w Live oraz w trybie TV. Natomiast w Live, w "karierze" nie mamy punktów, więc co ten power up daje?

 

No i czy wajcha jest do czegokolwiek potrzeba? Czy poza efektem dźwiękowym, daje coś więcej?

 

 

PS.

 

Jeszcze mam pytanie odnośnie naliczania punktacji.

 

Jak to jest do (pipi) nędzy liczone?!

 

Wybieram sobie jakiś tam poziom trudności w TV, nie istotne jaki - bo tabela wyników jest osobna dla każdego poziomu.

Gram utwór - wszystko na perfekt, ani jednego błędu, maksymalny streak, 100% itp., itd.

 

Na koniec okazuje się, że jestem 8 czy 10, bo inni mają więcej punktów ode mnie :/ WTF?

 

Dodam, że zwycięzca ma poziom gitary 4, czyli taki sam jak ja. Ma jakieś 80% zaliczonych nut a ma więcej punktów ode mnie.

 

 

Jak to możliwe? Przecież mam wynik 100%, zero błędów a ktoś kto ma 80, ten sam poziom i taką samą gitarę robi więcej punktów?

No właśnie sęk w tym, że w tv "grają" ze sobą różne poziomy trudności. Na wyższym poziomie jesteś w stanie zdobyć dużo więcej punktów.
Odnośnik do komentarza

A mi się wydaje, że poziom jest ten, co sobie wybierzemy i tego poziomu dotyczy punktacja.

 

Po pierwsze w każdym momencie po wciśnięciu pauzy można poziom zmieniać. Po drugie, jak dałem wyższy poziom, to inni mieli o połowę więcej punktów niż ja.

Po trzecie, jak grałem na casual, to kilka razy byłem pierwszy z przewagą kilkunastu tysięcy punktów. A przecież ktokolwiek inny grałby ten sam utwór na wyższym poziomie, to już miałby dużo więcej punktów niż ja na casual. A nie sądzę, by ludzie grali tylko na casual.

 

Zatem wydaje mi się, że leaderboards dotyczy danego poziomu, na którym gramy.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Emtebe- grają na różnych poziomach trudności i to jest fakt.

 

Ja już próbowałem na expercie (Evanescence oraz chyba White Stripes) ale można se palce połamać :pawel:

 

 

A gdzie jest ten fakt potwierdzony? Jest jakieś oficjalne info, jakieś wyjaśnienie jak te punkty są naliczane, jak ten cały tryb działa?

Odnośnik do komentarza

 

Emtebe, w trybie GH TV można sobie za monetki zwiększać mnożniki i tak właśnie ludzie mają 100 000 na mnożniku 8 przy 90% a ty 60 000 przy mnożniku 4 na 100% ;)

 

 

Wiem, że można. Ale zauważ co napisałem wcześniej. Zwycięzca ma gitarę na tym samym levelu co ja miałem, czyli 4. A 4 level to gitara bez apgrejdów.

Ja mam teraz level 7 gitary, a nadal bywam daleko w tyle, mimo, że osoba na pierwszym miejscu ma gitarę na 4 (bez apgrejdów) i robi utwór na 70-80%.. A ja na 100%.

 

Bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że tam jest różny poziom trudności. Ale jak napisałem wcześniej, to też wydaje się mocno dziwne. Bo nie raz grałem na casual a byłem pierwszy ze sporą przewagą punktów. To co wtedy? Nikt nie grał danego utworu na wyższym poziomie? Nie wydaje mi się :)

Odnośnik do komentarza

 

Bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że tam jest różny poziom trudności. Ale jak napisałem wcześniej, to też wydaje się mocno dziwne. Bo nie raz grałem na casual a byłem pierwszy ze sporą przewagą punktów. To co wtedy? Nikt nie grał danego utworu na wyższym poziomie? Nie wydaje mi się :)

 

 

No pewnie akurat nie grał, albo trafiłeś na samych lamusów co nie potrafią zrobić większego streaka niż 15.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i 20 lvl wbity (komuś też nie wbił się pucharek ?  :pechowiec: ). Za to grind gitarki idzie jak krew z du/py. Tylko podstawa za każdą nutkę i szybkość naliczania mnożnika mam 5/5, sam mnożnik 4/5 a ilość hero power 3/5.

 

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się co oznacza niebieksawo-zielonkawa poświata wokół niektórych akordów. Chwilę poszperałem i okazuje się, że to są tzw. hammer ons i pull offs, które były obecne wcześniej w serii, ale oczywiście nie ma o nich żadnej wzmianki w tym obes/ranym tutorialu. Z dość niejasnych opisów na forach wynika, że to jest technika umożliwiająca w przypadku występujących blisko siebie akordów użyć strum bara tylko przy pierwszym z nich. Faktycznie, już na advanced przy większości metalowych kawałków ścieżka jest tak uje/bana akordami, że nie ma fizycznej możliwość nadążyć z klikaniem struną przy każdym z nich. Z opisów wynika, że akord zaczynający taką technikę trzeba klepnąć odpowiednio wcześniej, a pozostałe akordy zaraz potem, ale kompletnie mi to nie wychodzi w praktyce.

Brak wzmianki w tutorialu o technice kluczowej dla grania na w miarę wysokim poziomie, no kur/wa brawo. Tak samo jak za brak trybu practice  :chicken:

Odnośnik do komentarza

Ja dziś wbiłem 16lvl (1/4 4/4 4/4 1/4).

W sumie jak ktoś nie grał w poprzednie to mógł nie zatrybić z tymi zielonkawymi. Klepiesz normalnie zwykłą nutę przed nimi ze struną, a później już możesz każdą zieloną za nią klepnąć tylko klawiszem. Jak walniesz babola w stadzie zielonkawych walnij jedną z nich ze struną i leć następne samymi klawiszami. Spróbuj potrenować na bodajże Lonely Day - Systema, wystarczy regular, jest tam jeden moment przyjemnego hammer on/pull offowania.

Wczoraj dodali kilka nowych kawałków, coś tam się o ucho obiło ale bez szału.

Odnośnik do komentarza

No to jutro popróbuję na tym soad. A z dodawaniem nowych kawałków to jest chyba tak, że jak są premium shows, to przy każdym jest licznik przez ile dni można jeszcze w nich uczestniczyć, a po upływie tego okresu kawałki z danego eventu dodawane są do głównej puli. Trzeba wziąć udział w evencie, żeby wiedzieć jakie to kawałki, bo bez tego masz podanych tylko wykonawców. Na przykład za 12 dni dojdą jakieś kawałki bring me the 30 seconds to mars, coś mięsona i jakieś pierce te veil, a już za 6 dni wałek NICKELBACK  :ohboy:

Odnośnik do komentarza

Będzie łojenie, prawie jak Avrile.

 

Mnie dalej rozwala ten poziom trudności. Niektóre kawałki metalowe na normal to jest kosmos (tzn. nie widzę jakichkolwiek szans, żebym kiedykolwiek zaliczył je na perfect), a niektóre indyczki powinno się grać minimum na hardzie, żeby nie zasnąć. Można to oczywiście zganić na chorą ilość kawałków.

 

Dziwi mnie tylko powtarzalność, czasami zdarza mi się w jednym secie zagrać dwa razy ten sam kawałek. Ogólnie mam wrażenie, że na rockowym radiu leci z 50 utworów, a reszta pojawia się od święta(te takie nastroszone emoski z brzmieniem późny papa roach grałem już z 30 razy, a np. niekórych zespołów nie miałem ani razu) .

Odnośnik do komentarza

Ano z rotacją utworów rzeczywiście jest coś nie tak. Mam wrażenie, że jak grasz mniej więcej o tych samych godzinach, to jest duża szansa, że będziesz trafiał cały czas na to samo pasmo, w którym zestaw utworów i ich kolejność jest ciągle taka sama. Bez sensu, mogliby bardziej mieszać "ramówką".

 

Jeżeli to te emoski

 

 

 

to też miałem ich już naście razy. Za każdym razem zbliżenia na twarz wokalisty bardzo wybijają mnie z rytmu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...