Skocz do zawartości

Torment: Tides of Numenera


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam ktoś tu pisał, że Erritis powinien być ciekawą postacią. Dołączył do mnie właśnie i... no cóż na pewno barwna osobistość ale to jest ten typ RPGowej postaci po której słowach cała drużyna strzela facepalma.

 

Dlatego zastanawiam się czy go nie sprzedać facetowi któremu ukradł statek zaliczając tym samym poboczne zadanie :D

 

Odnośnik do komentarza

U mnie Inteligentny nano + sondowanie + #enigmaty i znajomość w maszynach.

 

Oficjalnie ta gra jest zaje.bista dużo bardziej mi się podoba sposób przedstawienia świata niż w grach Obsidianu. Tak jak pisał UberAdi gra nie rzuca w pysk od razu nieznanych terminologii srol i skutecznie zachęca do grania żeby wiedzieć co się wydarzy dalej. Moim zdaniem McComb z ekipą odrobili pracę domową i dali grę na którą zasłużyli fani pierwowzoru.

Dokładnie taka sama postać u mnie. :yao:

 

Gierka świetna. Muzyka to stary dobry Planescape. Grałem 2h, więc dopiero początki ale już wykręciłem się w ten świat. Fabularnie jest niezły potencjał. Historia wciąga już od pierwszych chwil. Będzie dobrze. :)

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Nawet dobry uczynek może źle się skończyć w tej grze 

ratujemy kolesia od kata a ten obiecuje śmierć mojemu kompanowi i mi. Fakt że kompan zasłużył ale czemu mi ?:D

 

 

 

Czytam recke psx extreme i prawda to że loadingi minutowe na konsoli ?    Zastanawiam się jak deweloper mógł tak to z(pipi)ać. Pewnie wersja na konsole była robiona od momentu ogłoszenia a wersja pc od 4 lat (do tego dochodzi early access czyli darmowi beta testerzy) .  Szkoda bo więcej osób by się przekonało że istnieje coś poza horizonami, call of djuti czy far krajami. A tak wiele osób co kompa nie ma odbije się od technicznego potworka. 

Odnośnik do komentarza

Też mnie to zaskoczyło i już czekam, aż dojdzie do kolejnej konfrontacji. ;)

 

Jaką metodę wybrałeś do rozwiązania tego zadania?

 

Miałem też wczoraj konwersację z osobą, która mówiła do mnie jakby była narratorem. :D

 

edit: Fakt, szkoda, że tak potraktowali wersje konsolowe. Przez 7 godzin na PC nie uświadczyłem praktycznie żadnych bugów, wczytywanie trwa sekundy, fpsy nie spadają.

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Też mnie to zaskoczyło i już czekam, aż dojdzie do kolejnej konfrontacji. ;)

 

Jaką metodę wybrałeś do rozwiązania tego zadania?

 

edit: Fakt, szkoda, że tak potraktowali wersje konsolowe. Przez 7 godzin na PC nie uświadczyłem praktycznie żadnych bugów, wczytywanie trwa sekundy, fpsy nie spadają.

 

jestem szelmą to kłamałem i oszukiwałem . Czyli rozwiązanie zaproponowane przez kompana.

 

Odnośnik do komentarza

Nie tylko ten quest udało mi się ukończyć .  Reszte rozgrzebałem i starałem się ze wszystkimi po drodze rozmawiać. Niektórzy mieli duuużo do powiedzenia.  To quest od zakonu prawdy? Tylko go "odebrałem" . Nie miałem za duzo czasu na grę a dzisiaj robota wiadomo. 

Odnośnik do komentarza

Genocyd dobra postać , ten dzieciak zresztą też. Naprawdę początek gry nastawia pozytywnie bo co jakiś npc nowy to inna ciekawa historia. Tego dzieciaka to i troszkę straszna. Rozmawiasz sobie z dzieckiem a tu nagle dialog zmieniający wydźwięk całej rozmowy :)

Odnośnik do komentarza

W ogóle jest jedno nawiązanie do P:T

 

 

Dowódczyni Argusów w dzielnicy urzędowej nazywa naszą postać imieniem Adahn :D

 

 

Nie tylko ona. To samo powiedziała do mnie Salimeri w Zakonie Prawdy. ;)

 

 

 

Genocyd dobra postać , ten dzieciak zresztą też. Naprawdę początek gry nastawia pozytywnie bo co jakiś npc nowy to inna ciekawa historia. Tego dzieciaka to i troszkę straszna. Rozmawiasz sobie z dzieckiem a tu nagle dialog zmieniający wydźwięk całej rozmowy  :)

 

Prawda. Fajnie, że historię tego dzieciaka można poznać z kilku perspektyw, dowiedzieć się ciekawych rzeczy i jeszcze podjąć pewne decyzje, chociaż to nie jest nawet żaden quest.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze wrażenia takie, że nawet fajnie się w to gra. Miałem obawy po słabym PoE. Niestety ściany tekstu są tak samo przekombinowane na siłę, żeby pokazać "patrzcie jak kiedyś to było a teraz to nie jest, idźcie sobie grać w COD a to jest gra dla ludzi inteligentnych". Podoba mi się, ze nie trzeba walczyć, nie zamierzam tego robić bo mam wrażenie, że system walki jest też trochę skopany. Jeszcze jeden mały minus to towarzysze, co prawda spotkałem dopiero 5 ale żaden jakoś nie przykuł mojej uwagi, gdzie w części pierwszej każdy był ciekawy. Na plus zdecydowanie klimat, już początkowa lokacja przypomina mi Ul. Fajne też są zadania.

Odnośnik do komentarza

Pograłem dzisiaj znowu kilka godzinek. Gra na razie nie miała słabszego questa. Wszystko trzyma równy poziom. 8h gry za mną i zero bugów. Gra chodzi jak marzenie. Fabularnie robi się jeszcze ciekawiej. W teorii mógłbym już zmienić miejscówkę ale nadal w początkowym mieście kilka questów. Podoba mi się że trzeba myśleć czyli coś co już rzadko występuje obecnie w grach. 

 

Zagadka z zegarem to była rozgrzewka. Później mamy np zabawe w detektywa i 

trzeba przesłuchać kilku podejrzanych i wybrać który jest mordercą

. Podoba mi się mechanika używania inteligencji, szybkości czy siły w dialogach czy specjalnych wydarzeniach. Jak się wykosztujesz na jedno będąc gdzieś w jaskini to może nie starczyć później punktów. Dodaje to dodatkową strategię do wszystkiego. Nie musicie też przejmować się jak coś nie wyjdzie. Czasem o wiele ciekawiej się wtedy robi :)

 

Niektóre questy chcę wykonać jako ten dobry a wychodzi że moje dobre intencje zaszkodziły 

uratowanie jednego z tych kopaczy na skraju klifu. Uratowanie powoduje że i tak umiera z głodu ale wolniej ...

 

 

Od czasu wieśka 3 nie bawiłem się tak z grą. Obecnie po 8 h to moje goty tego roku a jak będzie dalej się okaże. 

Edytowane przez blantman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie musicie też przejmować się jak coś nie wyjdzie. Czasem o wiele ciekawiej się wtedy robi :)

 

 

Prawda. Jednej postaci dałem się zabić, co potem aktywowało kolejnego questa. I wygląda na to, że będzie równie świetny jak pozostałe. :)

 

Poza tym już chyba dobrą godzinę siedzę w tawernie "Piąte oko". Dużo ciekawych rozmów i prawdziwa kopalnia wiedzy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...