Skocz do zawartości

Torment: Tides of Numenera


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

zagraj na pc. serio. czcionka na tv bedzie albo za mała, albo ze względu na ilość tekstu bankowo zajmować miejscami zbyt dużo miejsca na ekranie. nie bez powodu oryginał był postrzegany jak klasyczna, tekstowa przygodówka. ogółem nam wrażenie, że z tego powodu część graczy odbije się od tego tytułu, w wersji konsolowej.

Przecież zawsze można usiąść na taborecie przy monitorze i konsoli. Nikt Ci nie każe grać na tv.

 

PS. W sumie jest jeszcze inna opcja, która będzie idealnie pasowała tej gry. Remote Play z Vitą.

Edytowane przez Papaj
Odnośnik do komentarza

 

zagraj na pc. serio. czcionka na tv bedzie albo za mała, albo ze względu na ilość tekstu bankowo zajmować miejscami zbyt dużo miejsca na ekranie. nie bez powodu oryginał był postrzegany jak klasyczna, tekstowa przygodówka. ogółem nam wrażenie, że z tego powodu część graczy odbije się od tego tytułu, w wersji konsolowej.

Przecież zawsze można usiąść na taborecie przy monitorze i konsoli. Nikt Ci nie każe grać na tv.

 

PS. W sumie jest jeszcze inna opcja, która będzie idealnie pasowała tej gry. Remote Play z Vitą.

 

ekhm....grałeś w jakąś grę w funkcjii Remote Play?Bo ja tak i nie wyobrażam sobie czytania czegoś na rozmazanym ekraniku Vity z wielkością czcionki mniejszą niż w Tekkenie :)

Odnośnik do komentarza

Jest turowa, całe szczęście. Też nie lubię walki w czasie rzeczywistym z pauzą. Zwykle jest z tym jeden wielki chaos.

 

Co do napisów - w Tyranny widziałem, że można skalować wielkość czcionki, ale nie bawiłem się tą opcją. Mimo wszystko fajnie, jakby w Tormencie coś takiego było.

 

edit: Ktoś na Neogafie opisał, co EDGE sądził w swojej recenzji o fabule i walce:

 

Story

Intricate interweaving of storylines across side-quests. Challenges expectations about how RPGs are structured and how their stories are told. Example given is that one plot might task you with uncovering some information and whilst doing that, you discover something, which, reading between the lines might also link two other seemingly unrelated plotlines. Furthermore, the background of what you found might have ramifications for a third plotline and you can pick up any of these threads in any order.

Narrative feels organic and the effect is close to a well run pen-and-paper based RPG.

Combat

Not a lot mentioned - it's optional and only takes place in the context of Crisis, a distinct mode where the game becomes turn-based.

It seems that if you're self-motivated and willing to spend time talking to characters, doing side-quests, and uncovering story, you'll like it. If combat is you're thing, maybe not.

"Tides of Nomenera is about watching disparate plotlines, characters and ideas assemble in aggregate to form vastly unusual world and, in its best moments, a philosophy - one coloured by your own actions and outlook. This comes at the cost of the most accessible aspects of traditional fantasy storytelling such as an obvious villain or clear stakes".

 

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Przypominają mi się słowa narratora z Larry 7 który po użyciu noża na jakiejkolwiek postaci mówił, że jeżeli chcesz zabijać trzeba było kupić Diablo xd

 

Cały sęk właśnie w tym, że mamy wreszcie inne opcje interakcji z wrogo nastawionymi npc poza walką i zabiciem. Sam wybór turowego systemu uważam za strzał w dziesiątke nie wyobrażałbym sobie inaczej zrealizowanej interakcji z npc w razie gdybyśmy chcieli wybrnąć z walki rozmową, bez obrażeń.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...