Skocz do zawartości

Dark Souls III


Gość mate5

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zebrałem trochę na niższym levelu i za kilka przejść mam concordy brakuje mi 8 sztuk chyba ale już mnie nie przyzywa. Wydaje mi się, że nie przyzywa już blue sentineli ani darkmoon na np 120lvl bo zwyczajnie gracze nie korzystają z covenantu way of blue na wysokich levelach.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

To możesz opisać jak poise działa w tej części? Akurat w DkS1 było to bardzo logiczne a tutaj nie mam pojęcia co to daje.

 

ktoś tam wlazł w pliki gry i okazało się, że jest w niej zawarty system poise z DS1 i działa bardzo podobnie, tylko został po prostu wyłączony. można go włączyć paroma kliknięciami, ale chyba straszą soft banem za to. 

 

 

Co za leb. W DkS2 tez byla w statystykach. I tam dzialala podobnie jak tutaj. Ale trzea sie pokompromitowac czyli nie dziala tak jak w DkS czyli nie ma poise, a uj z tym, ze poise w DkS bylo zepsute. W BB i Demonsach tez dziala podobnie, ale nie wiesz na czym ono polega.

 

to przedstaw jakieś kompleksowe i wiarygodne testy na to, że parametr poise w grze wpływa na hyper armour dużych broni, bo na razie to tylko teorie. zwłaszcza, że stary poise znajduje się w kodzie gry, tylko go wyłączyli

 

IMO prawdopodobne są dwie sytuacje

 

1. fatalna pomyłka podczas developingu (mało prawdopodobne)

2. gra była na finiszu, zaszły jakieś nieporozumienia miedzy devami i poise w obecnej formie rujnował balans gry, ale nie było już czasu na zmiany (a jest co zmieniać), więc po prostu go wyłączyli. przypominam, że każdy armour jest opisanym poisem, jest nawet pod poisa balansowany, jest też wolf ring, jest i tarcza yorhma zwiększająca poise. iron flesh daje boosta w formie starego poisa własnie

 

oba przypadki fatalnie świadczyłyby o from software

 

idea starego poisa nie byłaby zła, gdyby ją zredukować/przemodelować/zbalansować, żeby nie było poisowych potworów. poise wpływający na hyper armour też byłby spoko, tylko że tego nie widzę

 

 

A uzbierał ktoś te przedmioty przez covenanty zamiast farmienia przedmiotów? Jako darkmoona/blue sentinela nie przyzwało mnie ani razu do pomocy. Jest jakiś trik, żeby to faktycznie działało? Spotkałem paru niebieskich jak napadałem innych, więc nie jest to chyba całkowicie skopane.

 

z sentinel/darkmoon cały czas jest du.pa blada i farmienie ucha na siver kinghtach w AL jest "najlepszym" rozwiązaniem 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

No to słabo, zwłaszcza, że co niektórzy piszą, że farmienie tego trwa 10h. Powodzenia tym, którzy chcą sobie później jeszcze zrobić osobnego builda pod pvp z darmoon bladem w "uczciwy" sposób ;)

 

Kiepsko jest to zaprojektowane, bo jak napisał devilbot, ludzie pewnie tylko przez chwilę korzystają z way of blue w początkowej fazie gry, za to tych od darkmoona/sentinels jest mnóstwo i wychodzi sytuacja, że na jednego hosta jest 100 chętnych do pomocy. Mogli dać blue orb jak w poprzednich częściach i by nie było problemu.

Odnośnik do komentarza

Co z tego ze jest w kodzie gry. W demonsach w kodzie gry był 6 archstone i niczego to nie zmieniło.

Poise działa dobrze, tak jak w ds, dks2 i bb. Czyli stun idzie szybciej przeciwko lekkim zbroja i trudniej sie wyrwać. Jeśli pójdą ciosy w podobnym momencie to ciosu nie przerywa nawet jeśli jrst to nóż przeciwko havlowi. Zeby złapać w stuna trzeba czysto trafić, gdy przeciwnik nawet nie zdarzy wziąć zamachu swoją bronią.

Testowałem i działa jak powinno, a nie jak w zepsutym dks gdzie padł cios z Gsa i po walce bo nie dało rady z tego wyjsć co pokazywało ze lekkie szmaty są bezwartościowe, bo szybkie rolki dało rade zrobic nawet przy 106 poise co było żałosne.

Odnośnik do komentarza

Poise działa dobrze, tak jak w ds, dks2 i bb.

Przecież ani w DeS ani w BB nie ma takiego parametru jak poise, więc jak w DkS3 działa tak samo to znaczy, że nie działa.

 

Czyli stun idzie szybciej przeciwko lekkim zbroja i trudniej sie wyrwać. Jeśli pójdą ciosy w podobnym momencie to ciosu nie przerywa nawet jeśli jrst to nóż przeciwko havlowi.

Zdecyduj się bo to sobie przeczy. Jak nawet havel dostaje stuna po jednym ciosie z daggera to co mu konkretnie daje ta tona poise? Efekt jest taki sam jak w każdej innej zbroi.

 

Edytowane przez DaN3000
Odnośnik do komentarza

Aha. Czyli nadal pierwszy Dark Souls = najlepszy Souls.

Najgorszy jesli mowa o pvp, a pve to gusta.

 

 

Nic sobie nie przeczy. Tona poise = praktycznie zawsze z tona defu. Jesli uderzysz mnie w podobnym momencie co ja ciebie, a ty masz poise gdzie np ja mam duzo mniej to mnie zestunuje bardziej. To jest bardzo podobne do tego z DkS tylko nie glupie jak tam i zepsute. Poise chroni podobnie tylko nie stunuje calkowicie gdy ida dwa rowne ciosy. Majac poise tez wyrwiesz sie szybciej ze stuna.

Odnośnik do komentarza

Nie no pierwszy dark souls i jego pvp patrząc teraz wstecz to porażka. Ale wiadomo był pierwszy to każdy grał i było fun. Dark souls 2 pod koniec po iluśtam paczach stał się mega w pvp. Dark souls 3 nadal jest paczowane ale chyba nie jest tak źle bo spotykam bardzo różne bronie w pvp. Na pc na arenie najtrudniej ubić dobrego gracza z halabardą. Jest to najczęściej spotykana broń ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza

8561d5ad451c5de71f234816b51eed9b.jpg

W ten piątek około godziny 21 czasu PL organizujemy kolejny FC.

 

PS4

 

Miejsce:

ognisko po zabiciu Nameless Kinga( jeszcze potwierdze)

 

Hasło: dupa

 

SL(lvl postaci)

120-125

(Mogą być niższe lub trochę wyższe max 135)

 

Gramy czym chcemy, choć Dark Swordy proponowałbym odstawić:D

 

Jeśli frekwencja dopisze kolejny raz robimy turniej z nagrodami.

 

Będzie Strim, będzie czat. Będzie zabawa.

 

Wszyscy mile widziani.

 

PS. Nie leczymy się podczas FC. Chyba, że magią.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

 

Dzis zlozylem mu poklon i siedze obok niego juz jakies 30min. Pamietam gdy pierwszy raz w Azjatyckiej wersji Demonsow wrzucil mnie do dziury. Wybaczylem mu. W Dark Souls to samo. W BB rowniez. No i teraz. To jest prawdziwa legenda Soulsow i BB - nie jakas cebula czy inne sloneczka - tylko Patches the Hyena. Tak sobie siedze i mysle czy ostatni raz sie spotykamy i mam nadzieje, ze nie. Chce Dark Souls 4 i wali mnie, ze cos tam sie powtorzylo czy wyczerpana formula czy inne glupoty. Ten swiat za kazdym razem jest inny i za kazdym razem rozpierdziela swoja za(pipi)istoscia. Za kazdym razem gra sie super i za kazdym razem spedzam z kazda czescia 4 cyfrowa liczbe. I nic mi sie nie wyczerpalo czy znudzilo. Chce znow spotkac Patchesa. Praise the Patches!

Odnośnik do komentarza

Dzis zlozylem mu poklon i siedze obok niego juz jakies 30min. Pamietam gdy pierwszy raz w Azjatyckiej wersji Demonsow wrzucil mnie do dziury. Wybaczylem mu. W Dark Souls to samo. W BB rowniez. No i teraz. To jest prawdziwa legenda Soulsow i BB - nie jakas cebula czy inne sloneczka - tylko Patches the Hyena. Tak sobie siedze i mysle czy ostatni raz sie spotykamy i mam nadzieje, ze nie. Chce Dark Souls 4 i wali mnie, ze cos tam sie powtorzylo czy wyczerpana formula czy inne glupoty. Ten swiat za kazdym razem jest inny i za kazdym razem rozpierdziela swoja za(pipi)istoscia. Za kazdym razem gra sie super i za kazdym razem spedzam z kazda czescia 4 cyfrowa liczbe. I nic mi sie nie wyczerpalo czy znudzilo. Chce znow spotkac Patchesa. Praise the Patches!

Nostalgia.

LuEUUR9.jpg

Odnośnik do komentarza
Nic sobie nie przeczy. Tona poise = praktycznie zawsze z tona defu. Jesli uderzysz mnie w podobnym momencie co ja ciebie, a ty masz poise gdzie np ja mam duzo mniej to mnie zestunuje bardziej. To jest bardzo podobne do tego z DkS tylko nie glupie jak tam i zepsute. Poise chroni podobnie tylko nie stunuje calkowicie gdy ida dwa rowne ciosy. Majac poise tez wyrwiesz sie szybciej ze stuna.

 

Poise to jedno, def to drugie, więc nie ma to nic do rzeczy. Co to znaczy, że ten z mniejszym poise zostanie "bardziej" zestunowany? Ten z większym poise ma krótszą animację stuna? Jeden i drugi dostaje stuna w takiej sutacji i po nim obydwaj mogą zwnowu atakować. Wychodzi z tego mashowanie R1 tylko, że przerywane stunem po każdej wymianie.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...