Skocz do zawartości

PS4 - Zmiana układu chłodzenia i obudowy, wymiana pasty itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko mówić o jakichś normach, ale myślę, że sprawna konsola nie powinna przekraczać tych 50db.

Przy 60db jest już na prawdę bardzo głośno, a przy 70 jest już odrzutowiec przy którym nie sposób wytrzymać.

 

Choć tymi pomiarami nie ma co się tak bardzo sugerować, bo telefon telefonowi nie równy.

Mój na przykład pokazuje 37db gdy w pokoju panuje całkowita cisza i żadne z urządzeń nie jest włączone.

Konsola zaraz po załączeniu w idlu pokazuje okolice 39-40db, więc jak widać nie jest dokładnie tak samo jak u Gnoma.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

W idlu jak konsola jest wlaczona i nie odplalaem zadnej gry to jest praktycznie bezglosna.  Przy oryginalnej pascie jak mierzylem w wiedzminie i w COD (gdzie zgubilem kartke) ale bylo w granicach 67dB -72dB i to nie mierzylem tak jak teraz przy turbinie tylko bardziej z tylu. Szum powietrza byl zagluszany swistem wentylatora, w normalnych warunkach zagluszala telewizor, slychac ja bylo w calym mieszkaniu, granie w nocy niemozliwe.

Odnośnik do komentarza

U mnie górne memorki z przylepionymi radiatorami na klej Arctic G1 nagrzewają się bardziej niż APU, o kilka stopni więcej. Obstawiam, że jakby skręcić konsolę bez któregoś thermopadu to memorka zwyczajnie się zjara.

 

ps. dolne mam na fabrycznej blasze z PS4, tyle, że u mnie ta blacha jest omiatana konkretnie z wentylatora 140mm więc jako tako oddaje ciepło.

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj po przeszło miesiącu wróciła z serwisu konsola brata.

Wróciła bez ori pudła zawinięta w folię bąbelkową i ciśnięta do zwykłego kartonowego pudła.

Konsola na szczęście nie jest porysowana i wróciła dokładnie w takim stanie jak ją brat wysyłał.

Niestety tak jak myślałem odrzutowiec naprawiony nie został i konsola jest średnio 20db głośniejsza od mojej. Jet engine jest już po 5 minutach gry i nie ma znaczenia czy to tytuł mocno obciążający konsolę czy też nie. Ten złom potrafi rozpędzić wiatrak nawet wtedy jak włączymy zimną konsole i pozostawimy w XMB bez załączonej żadnej aplikacji. Po 10 minutach takiej pracy trza otwierać okno i patrzeć jak konsola odlatuje.

 

Brat wkur.wiony jak 150, ale wcale mu się nie dziwię. Teraz chyba oleje te gwarę i dla własnego spokoju sam mu wymienię tą pastę. 

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj po przeszło miesiącu wróciła z serwisu konsola brata.

Wróciła bez ori pudła zawinięta w folię bąbelkową i ciśnięta do zwykłego kartonowego pudła.

Konsola na szczęście nie jest porysowana i wróciła dokładnie w takim stanie jak ją brat wysyłał.

Niestety tak jak myślałem odrzutowiec naprawiony nie został i konsola jest średnio 20db głośniejsza od mojej. Jet engine jest już po 5 minutach gry i nie ma znaczenia czy to tytuł mocno obciążający konsolę czy też nie. Ten złom potrafi rozpędzić wiatrak nawet wtedy jak włączymy zimną konsole i pozostawimy w XMB bez załączonej żadnej aplikacji. Po 10 minutach takiej pracy trza otwierać okno i patrzeć jak konsola odlatuje.

 

Brat wkur.wiony jak 150, ale wcale mu się nie dziwię. Teraz chyba oleje te gwarę i dla własnego spokoju sam mu wymienię tą pastę.

Czyli to samo co u mnie. Widać najlepsze rozwiązanie to jednak reklamacja u sprzedawcy. Oni nie wnikają i jak klient niezadowolony to albo zwrot pieniędzy, albo wymiana konsoli na nową. Chociaż też nie zawsze pewnie będzie tak różowo. Kolega Moldar doświadczony w tego typu sprawach ;)
Odnośnik do komentarza

WPp7USi.jpg

4e8c2o2.jpg

 

Takie cuś stworzyłem. Dostęp do świeżego powietrza dla turbinki, ale nie mam ochoty na badanie temeratur, głośności itd. To było bardziej działanie profilaktyczne i tego się trzymam.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Na początku wydawało mi się, że to coś dało ale przy Bloodborne okazało się, że prawie nic / nic.

Dodatkowo konsola zaczęła bardzo wolno schodzić z obrotów, pewnie w skutek zaburzenia naturalnego przepływu powietrza przez konsolę i wpływu tego zjawiska na czujnik/czujniki temperatur.

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

Co do pracy turbiny to się nie martwię, ma po prostu działać i spełniać swoje zadanie. Nie zależało mi na zmniejszeniu czy zniwelowaniu głośnej pracy. Modyfikacja ta była z myślą o temperaturze. Sprawdzałeś temperaturę Wiesława? Jeżeli nic się nie zmienia nawet na tym polu to trudno. :reggie: Nadmiar chłodnego powietrza nie powinien jej zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza

No niestety ale wtedy jeszcze nie miałem podpiętego termometru ani pirometru przyniesionego z roboty.

 

Ciekawe czy Sony wypuści w ogóle kiedykolwiek ciche PS4? Możliwe, że dojdą do wniosku, że nie ma sensu skoro można maksymalnie odchudzić sprzęt i sprzedać go lepiej niż kiedykolwiek. Obym się mylił bo przydałoby mi się bardziej przenośne PS4 niż mój behemot.

Odnośnik do komentarza

http://youtu.be/6PlScPuhc1k

 

Wg tego typka temperatura z takim modem spada o około 20 stopni. W sumie mogłem też sprawdzić jak jest przed a jak po, ale nawet nie mam odpowiedniego sprzętu żeby to zrobić.

 

Mogę dodać tylko tyle że po wczorajszym, godzinnym graniu obudowa w okolicach procka i z tyłu była przyjemnie ciepła, ale nie gorąca czy paląca. Niestety, tak ja wspominałem, nie mam odniesienia do zamkniętej obudowy (z przed modyfikacji).

 

P.s. Kolo z tego filmiku ma smoka na grillu! +100 do za(pipi)istosci dla konsoli. :obama:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Ja przed wymianą pasty na Gelid GC Extreme zdjąłem samą dolną obudowę i patrzyłem jak się konsola zachowuje. Nie wkręcała się już na tak wysokie obroty jak z obudową, ale turbina powoli, stopniowo rozkręcała się coraz szybciej i w ogóle nie zwalniała. Normalnie jest tak, że czasem konsola podbije obroty, ale pochodzi tak może z 30 sek. i jak się schłodzi, to znowu obroty spadają. Bez obudowy obroty wentyla cały czas tylko wzrastały.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Czegoś takiego u mnie nie zauważyłem. Konsola pracowała jednostajnie głośno podczas grania, a w momencie wyjścia do menu w Rocket League lekko zwolniła. Co prawda jest pewne ociąganie się w tym wszystkim tak jak wspominał o tym Wiesław, ale dla mnie liczy się tylko temperatura, a nie praca wiatraka. Dzisiaj jeszcze z pewnością będę dalej obserwował jak to wszystko hula.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Nie, nic z tym nie robiłem. Mam w domu Gelida eXtreme ale na ten moment nie będę zmieniał.

 

Btw co innego zdjąć całą obudowę z tyłu, a co za innego zrobić w niej dziurę o średnicy 5,5cm, a przynajmniej mi się tak wydaje. Dwa różne przypadki, dwa różne zachowania wiatraka jak widać.

Odnośnik do komentarza

Calosc jest tak skonstruowana zeby turbina zastsala powietrze przez wyloty po bokach. W ten sposob przeplyw powietrza nie koncentruje sie tylko na procesorze ale po wiekszej czesci plyty glownej chlodzac i reszte podzespolow. Wyciecie dziury to raczej nienajlepszy pomysl. Blaszki radiatora sa gesto ulozone i po czasie kurz bedzie skutecznie blokowal przeplyw powietrza przez radiator.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...