Skocz do zawartości

PS 4 - CUH 1116 vs 1216


Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

Nie miałem konsoli od czasów PS2 i zakup to teraz dla mnie dość duże wydarzenie.  Chciałbym dowiedzieć się paru rzeczy.

 

1. Co z odtwarzaczem - czy to prawda, że wciąż nie odtwarza audio ? Co z CD ? W ogóle co z nagranymi plikami video nie będacymi oryginalnymi filmami (rozszerzenia typu avi etc.)?

2. Która wersja CUH 1116 czy 1216 jest waszym zdaniem lepsza ? Dostępne są jak patrze na allegro już obie, przy czym stara jest podobno głośniejsza a nowa z dziadowszych materiałów.

3. Czy jest jakaś nowa wersja pada i jak ją poznać ? (kolega musiał kupić kondomy na wycierające się gałki...)

4. Jaka jest prognozowana żywotność PS4  ? Wiem, że jeszcze nie ma 8letnich egzemplarzy :) ale jak się wam wydaje po tym półtora roku użytkowania

 

Odnośnik do komentarza

No ale podobno starsze modele na początku też są ciche, ale z czasem  coraz częsciej wchodzą w tryb odkurzacza. Poza tym słyszałem teorię, że skoro 1216 jest trochę mniejsza, to mniej w niej miejsca na cyrkulację powietrza i bardziej się grzeje. No i przez to mam dylemat którą wersję wybrać. Ktoś tam jeszcze pisał , że do 1216 używają tańszych  i gorszych podzespołów no ale to raczej mit.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie to w trakcie grania wyłączyła się i od tej pory włącza się na dwie sekundy i wyłącza się spowrotem, gdzieś czytałem że to podobno płyta główna jest uszkodzona. 

 w tym filmiku gość ma to samo. Płyty swoją drogą też niemoge wyjąć, naszczęście w środku akurat był until dawn z bundla. Edytowane przez kaz1115
Odnośnik do komentarza

1216 jest bardzo cicha jak na PS4. Ma matową pokrywę na dysku ( wygląda dzięki temu jeszcze ładniej IMO), mechaniczne przyciski, jest lżejsza, ale też bardziej się grzeje. Jedyne co mnie irytuje to gdy odpalam grę z dysku to czasami tak jakby dysk twardy ( choć nie jestem pewien do końca czy to dysk twardy ) głośniej pracował. Nie jest to może jakiś nie wiadomo jak głośny dźwięk, ale lekko irytujący. Możliwe, że w przypadku mojej starej PS4 też tak to chodziło, a nie słyszałem tego z powodu zbyt głośnej pracy konsoli. No ale tak jak mówię, ma to miejsce tylko w przypadku gier odpalanych z dysku i to głównie tych większych.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Miałeś ten sam problem co na tym filmiku? O cholera, czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Zanim oddałem swoje PS4 na gwarancję to konsola zdołała jeszcze chodzić do 5 minut i potem się już wyłączała. 

Tak dokładnie ten sam problem, najlepsze jest to że niewiem jak to się stało w trakcie gry poszedłem do kibla i jak wróciłem to już była wyłączona i nic się nie dało zrobić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...