Skocz do zawartości

PS 4 - CUH 1116 vs 1216


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wstrzymywałem się z przesiadką na nową generację, ale wraz z premierą MGSV i wypuszczeniem do sprzedaży tego bordowego bundle'a poważnie zastanawiam się nad kupnem  z uwagi na to, że jest tam nowy model konsoli. Czytając jednak wszystkie tematy odnośnie awaryjności PS4, przygód Kaza i ilości osób mających problemy z tym sprzętem (wystarczy spojrzeć na ilość komentarzy pod tym filmikiem na YT  z pierwszej strony tematu) autentycznie boję się wyłożyć tyle kasy na coś, co może zdechnąć w każdej chwili :smutas:

 

Jeśli tylko na MGSV Ci zależy to na rynku są też inne sprzęty, m.in. cicha konsola, która ma prawdziwe 2 lata gwarancji bez łaski (i żarcia się ze sklepem w razie próby naprawy z tytułu niezgodności towaru z umową), naprawa trwa tydzień i jeszcze dostaje się po niej zdrapkę na miesiąc płatnej usługi sieciowej.

 

Jak lubisz exy PS to kup i się nie przejmuj. Zepsuje się to się zepsuje :]

Edytowane przez Wieslaw
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

1500 czy nawet 1350zł to JEST TYLE KASY?

masz 12mscy gwarancji Sony

nie popadajmy w paranoje, Colombo rozwiążesz dwie dodatkowe sprawy w weekend i jeszcze na gierki zostanie

 

Fanek, a wiesz co to wqrwienie jak wydajesz w sklepie 2048 zł i okazuje się, że Twoje PS4 jest zyebane? Ty to byś chyba przez okno leciał jako fanatyk Sony.

Edytowane przez Nemesis
Odnośnik do komentarza

 

1500 czy nawet 1350zł to JEST TYLE KASY?

masz 12mscy gwarancji Sony

nie popadajmy w paranoje, Colombo rozwiążesz dwie dodatkowe sprawy w weekend i jeszcze na gierki zostanie

 

Fanek, a wiesz co to wqrwienie jak wydajesz w sklepie 2048 zł i okazuje się, że Twoje PS4 jest zyebane? Ty to byś chyba przez okno leciał jako fanatyk Sony.

 

Dokładnie, szczególnie że kupiłem specjalnie na premiere phantom paina a nawet nie zdążyłem płyty do napędu wsadzić.

Odnośnik do komentarza

 

 

1500 czy nawet 1350zł to JEST TYLE KASY?

masz 12mscy gwarancji Sony

nie popadajmy w paranoje, Colombo rozwiążesz dwie dodatkowe sprawy w weekend i jeszcze na gierki zostanie

 

Fanek, a wiesz co to wqrwienie jak wydajesz w sklepie 2048 zł i okazuje się, że Twoje PS4 jest zyebane? Ty to byś chyba przez okno leciał jako fanatyk Sony.

 

Dokładnie, szczególnie że kupiłem specjalnie na premiere phantom paina a nawet nie zdążyłem płyty do napędu wsadzić.

 

 

To się w sumie ciesz, że nie musisz pisać podania i czekać miesiąc na zwrot płytki z grą.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

PS2 - przechodzone, przerobione a działało latami. A tu nówki PS4  i klops.

 

Nie dość, że człowiek wydaje ciężką kasę to musi się przejmować czy dobrze trafił - "rozwój technologii".

No nic - jeszcze się nie zrażam i ciułam kasę ;) Chyba CUH 1216 , o tym 1116 też czytam, że badziewny materiał był.

 

Co z padami - polepszyli je ? Triggery wciskające się i gałki obdzierające ?

Odnośnik do komentarza

Patrzę na te kilka filmików porównujących oba modele PS4 i trochę mi żal ludzi jak się cieszą z tej "cichszej" bo ona jednak cicha to nie do końca jest. Trzeba jednak poczekać aż ktoś zrobi porządne disassembly tego modelu żeby spojrzeć na rzeczy najważniejsze dla układu chłodzenia.


PS2 - przechodzone, przerobione a działało latami. A tu nówki PS4  i klops.

 

Nie dość, że człowiek wydaje ciężką kasę to musi się przejmować czy dobrze trafił - "rozwój technologii".

No nic - jeszcze się nie zrażam i ciułam kasę ;) Chyba CUH 1216 , o tym 1116 też czytam, że badziewny materiał był.

 

Co z padami - polepszyli je ? Triggery wciskające się i gałki obdzierające ?

 

Pady ergonomicznie są lepsze niż dualshocki 3, natomiast ich wykonanie to kpina z klienta.

 

ps. jak chodzi Ci o pady dołączane do CUH 1216 - to dalej to samo badziewie, ale chyba nieco lepsza guma na gałkach

Edytowane przez Wieslaw
Odnośnik do komentarza

U mnie wystarczyło odpalić bloodborne + XMB żeby kopara opadła z szoku szumowego. Wszystkie konsole, które widziałem w wielu marketach - tak samo szumiały. Pogłoski jakoby istniały ciche sztuki moim zdaniem wynikają z grania w różnych warunkach akustycznych w różne gry oraz z różnego progu irytacji u różnych ludzi.

 

Zagranie wieczorem z dziewczyną drzemiącą obok - nie ma szans.

Odnośnik do komentarza

70 decybeli szumu ... nie dość, że oczy psuje to jeszcze słuch. Powinien być dodatek za granie w szkodliwych warunkach !

 

@Wieslaw - właśnie o padach czytałem, że niby już są lepsze. Że nie trzeba już osłaniać tych gałek.

Choć może to podobnie jak z cichością CUH 1216, nikt normalnie by nie powiedział, że 50 decybeli to cicho.

A ściszona PS4 jest ciągle głośniejsza niż Xone :/

 

Nie chce X1 chce PS4 ale jak teraz się tak w to wczytać to po failu na premierze X1 to choć nie przepadam za tą firmą to musze przyznać, że Microsoft się od jakiegoś czasu bardziej stara niż Sony.

Edytowane przez Guillaume
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.