Skocz do zawartości

PS 4 - CUH 1116 vs 1216


Rekomendowane odpowiedzi

Ten pierwszy model faktycznie działał tak głośno? Przecież w 2:30 na tym filmiku to szumi tak, jakby za oknem startował odrzutowiec

 

Swoją kupiłem tydzień po europejskich premierze, chodzi mega cicho, kulturę pracy mogę porównać do ps3 slim. Wiatrak wskakuje na wyższe obroty po dłuższym czasie gry, chodzi tak kilka minut i wraca wszystko do normy, jest mega cicha. Z Arkadym sporo gramy w TLoU i narzekał, ze PS4 chodzi mu głosno. Konsole miał ustawioną w jakieś wnęcę czy coś w tym stylu, więc opływ powiętrza może nie był najlepszy i się nieco "dusiła". Po wyjęciu chodzi znacznie ciszej, ale to już niech on wypowie się sam. Co do mojej, to stoi pionowo na podłodze, także przewiew powietrza z każdej strony.

Odnośnik do komentarza

Triggery potrafią zaskrzypieć, ale u mnie wystarczy kilka razy szybko je wdusić i jest ok. Gałki zostały poprawione i zero oznak zużycia po przegraniu niemałej ilości godzin.

Nie skrzypią co prawda cały czas, ale wtedy gdy nieco je się wykrzywi w osi poziomej - wtedy trą o plastik. A o to nietrudno w ferworze walki. Serio brzmi to jak stara komoda.

 

Gałki w moim modelu są jednak wzorowe, a konsola dość intensywnie eksploatowana od zakupu.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Hej, a ja zaryzykuje i powiem ze problem z nowa PS4 wynikal z zainstalowanego i updateowanego Until Dawn. Jest to drugi indentyczny przypadek z wlaczaniem konsoli po instalacji Until Dawn + trzeci moj gdzie nie moglem wylaczyc przyciskiem konsoli. Mowcie co chcecie ale jest jakis zbieg okolicznosci i grupa ludzie ktora z ta gra ma problemy z zasilaniem konsoli

Odnośnik do komentarza

Hej, a ja zaryzykuje i powiem ze problem z nowa PS4 wynikal z zainstalowanego i updateowanego Until Dawn. Jest to drugi indentyczny przypadek z wlaczaniem konsoli po instalacji Until Dawn + trzeci moj gdzie nie moglem wylaczyc przyciskiem konsoli. Mowcie co chcecie ale jest jakis zbieg okolicznosci i grupa ludzie ktora z ta gra ma problemy z zasilaniem konsoli

 

 

To żeby to zweryfikowac to trzeba by sprawdzić Until Dawn bez instalowania a potem  z instalowaniem/aktualizacją. Na kompie podobny problem (z systemem operacyjnym) byłby możliwy  ale na konsoli ?

Edytowane przez Guillaume
Odnośnik do komentarza

Ładnie się ta konsola prezentuje w tej matowej obudowie. Ale kurcze siedziałem wczoraj głównie tylko w menu (na chwile tylko odpaliłem gre), a sprzęt po przyłożeniu dłoni już tak nagrzany z wierzchu. No i ten dźwięk przy wkładaniu płyty, trzeba będzie się przyzwyczaić. Fakt chodzi cichutko, ale to mówie siedziałem tylko w menu, dzisiaj mam zamiar skupić się na graniu to zobacze jak to wygląda wtedy.

Odnośnik do komentarza

 

Hej, a ja zaryzykuje i powiem ze problem z nowa PS4 wynikal z zainstalowanego i updateowanego Until Dawn. Jest to drugi indentyczny przypadek z wlaczaniem konsoli po instalacji Until Dawn + trzeci moj gdzie nie moglem wylaczyc przyciskiem konsoli. Mowcie co chcecie ale jest jakis zbieg okolicznosci i grupa ludzie ktora z ta gra ma problemy z zasilaniem konsoli

 

 

To żeby to zweryfikowac to trzeba by sprawdzić Until Dawn bez instalowania a potem  z instalowaniem/aktualizacją. Na kompie podobny problem (z systemem operacyjnym) byłby możliwy  ale na konsoli ?

 

 

Mówiąc skrótowo - w obecnych systemach komputerowych żadna gierka nie wpłynie na działanie przycisku zasilania. Są to systemy dopracowywane przez całe dekady - co innego młodociany system operacyjny z PS4 oparty na darmowym unixopodobnym FreeBSD, pewne wpadki są możliwe. I tak jestem zdziwiony jak dobrze im ten system działa (nie licząc operacji sieciowych zależnych od stabilności PSN).

Edytowane przez Wieslaw
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mój egzemplarz chodzi cicho, choć przyznam że gdy rozkręcił się czytnik z płytą w środku, to hałas był bardzo duży, nieporównywalny do odgłosów wydawanych przez PS3 FAT. Zauważyłem też, że prawa strona konsoli dość mocno się nagrzewa, nawet pomimo tego że zapewniłem sprzętowi naprawdę dobrą wentylację. Pad z edycji z MGS-em jest cudowny, oby tylko z gałkami nie było problemów.

Odnośnik do komentarza

@MYSZa7 - Każdy mechaniczny twardy dysk "ćwierka" głowicami, w moim ultracichym PS4 słyszę to cały czas.

 

@columno - Napęd Bluray w PS4 jest bardzo szybki i przy niektórych gorzej wykonanych płytkach potrafi wprowadzić konsolę w bardzo duże wibracje - nic się na to nie poradzi. Co do nagrzewania konsoli - pogódź się z tym, ten sprzęt tak ma.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@MYSZa7 - Każdy mechaniczny twardy dysk "ćwierka" głowicami, w moim ultracichym PS4 słyszę to cały czas.

 

@columno - Napęd Bluray w PS4 jest bardzo szybki i przy niektórych gorzej wykonanych płytkach potrafi wprowadzić konsolę w bardzo duże wibracje - nic się na to nie poradzi. Co do nagrzewania konsoli - pogódź się z tym, ten sprzęt tak ma.

 

 

Dzięki, już myślałem, że tylko u mnie tak jest.

Odnośnik do komentarza

Guillaume. 

PS4 czyta nośniki Blu-ray także i te 3D. Konsola Potrafi odtwarzać płyty DVD. Konsola potrafi odtwarzać muzykę z YouTube.

Potrafi odtwarzać filmy z YouTube. Konsola potrafi przeglądać zdjęcia z wakacji :) Konsola potrafi odtwarzać muzykę z HDD.

Multimedialne możliwości nowej konsoli PS4, znajdziesz na portalu PS Site. Poradnik do PlayStation 4 poszukaj a znajdziesz.  

Oczywiście PS4 to nie Oppo 105D , więc na cuda nie licz. Jeśli chodzi o multimedialność PS4 i tak nie jest źle. Co do jakości

obrazu ,dźwięku jak i dynamiki oraz jakości próbkowania dźwięku jest na wystarczającym poziomie. Choć wiadomo konsoli

sporo brakuje do topowych odtwarzaczy Blu-ray. To nie typowy sprzęt do filmów, tylko konsola do gier a to ogromna różnica. 

Oczywiście i PS4 :good:  sprawdzi się świetnie, jako domowe centrum multimedialne dla całej rodziny lub dla jednego gracza.  

Choć gdybym miał wybierać XBOX ONE ma większe możliwości multimedialne. Ale z drugiej strony gry na PS4 są piękne. 

Plus wielki powrót do korzeni PS4 - PlayStation psx. Według mnie PS4 to cicha konsola.  Oczywiście nowe dziecko Sony nie

jest tak ciche jak dziadek PS3 60 Giga. Ale nie ma bidy. Wiesz nie ma znaczenia którą wersję PS4 kupisz. Mam 2 sztuki PS4

od premiery konsoli i jeszcze żadna z konsol nie umarła mi na oczach. Wszystko pięknie śmiga nic nie zwalnia jest bardzo OK.

Do rodzimy PS dołączyła ostatnio Limitowana Edycja Soniacza PS4 Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.  

Na żywota ta wersja PS4 zabija wykonaniem, i smaczkami. Przyszłość PS4 jest świetlana. Patrząc na nowe gry można spać

spokojnie. Obstawiam że PS4 - XO pociągną jakieś 5 - 6 lat. Potem przyjdzie czas na  PS5 i XO 2 i na nowe wypasione gry. 

I to tyle w sumie.

Pozdrawiam   :hi:    

Odnośnik do komentarza

Ja bym nie brał. Jak Ci się trafi fabrycznie zepsuta to będziesz wysyłał do Londynu lub czekał miesiąc albo dwa aż Sony naprawi. Lepiej kupić gdzieś gdzie szmelc od ręki wymieniają na nówkę.

 

Czy to ma jakies znaczenie ? Nie zawsze wymieniaja na nowke, konsola zepsuje sie po 3-4 miesiacach i dupa zimna, wysylaja gdzies na za(pipi)e i czekasz nie wiadomo ile

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...