Jump to content

Ace Attorney 6


ireniqs

Recommended Posts

Zapowiedziano zupełnie nową część Attorneya! :ohboy: :ohboy: :banderas:


 

"Well, Capcom is making a new Ace Attorneygame. To be more precise, it’s making the sixth Ace Attorney in the main series.

Details are scant, but according to Famitsu, the latest numbered entry will feature a new game system that enables quicker gameplay. The game will be playable at this year’s Tokyo Game Show."

 

1411181552762432943.jpg
 

 

Źródło: kotaku.comJarango! :fsg:

Edited by ireniqs
  • Upvote 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Dziwi mnie to że kolejne g.ówno które nie tworzy Shu Takumi będzie oczywiście wydane na Zachodzie ale jak Ojciec serii stworzył coś nowego i jeszcze lepszego (tak mowa o The Great Ace Attorney) to nie wydadzą tego. Logika Capcomu w przypadku tej serii mnie poraża. Dalej jestem sceptycznie nastawiony ale poczekamy zobaczymy....

Link to comment

Dai Gyakuten Saiban jest spinoffem z ogromną dozą referencji do japońskiej kultury. Wydanie jej na zachodzie nie jest tylko kwestią tłumaczenia: to dużo niełatwej pracy z lokalizacją. Capcomowi zwyczajnie się nie kalkuluje, biorąc pod uwagę, że seria nie jest jakąś maszyną do drukowania pieniędzy.

 

Sam bym bardzo chciał, aby grę wydali i u nas, ale iMO decyzja Capcomu jest zrozumiała.

Link to comment

To Okami już w ogóle nie powinno wyjść na zachód idąc tym tokiem rozumowania =_= Co ma do tego historia i kultura danego kraju którą możesz ogarnąć w normalnych książkach historycznych? Zwykłe pierdzielenie i wymówki bo przecież lepiej przetłumaczyć i wydać dwa przeciętniaki z tej serii niż jeden porządny spin-off ale no właśnie Capcom, kolejny mistrz łatwej i szybkiej kasy.

Link to comment

To Okami już w ogóle nie powinno wyjść na zachód idąc tym tokiem rozumowania =_= Co ma do tego historia i kultura danego kraju którą możesz ogarnąć w normalnych książkach historycznych? Zwykłe pierdzielenie i wymówki bo przecież lepiej przetłumaczyć i wydać dwa przeciętniaki z tej serii niż jeden porządny spin-off ale no właśnie Capcom, kolejny mistrz łatwej i szybkiej kasy.

Myślisz jak fan i gracz, a nie jak biznesmen. Gdybyś miał podjąć decyzję o lokalizacji gry i wydaniu na zachodzie, jednocześnie stawiając na szali swoją pracę to byś to zrobił? Wątpię.

 

Okami nie jest aż tak mocno text-heavy, nie masz tak gierek słownych, zagadek polegających na zrozumieniu kontekstu kulturowego. O to mi chodzi kiedy piszę o lokalizacji, a nie tylko translacji. Warto poczytać trochę komentarzy od ludzi, którzy przeszli DGS, n.p.

 

I won't spoil it, but this game will be a bitch to localize. Even though the game takes place mostly in England, there's a case which a real life Japanese figure appears, there's the first case that as /u/Gyakuten said, it was a very important role. And there's a LOT of Japanese stuff in general, it would be hard as fuck to localize it right.

Link to comment

Wiesz ja nie podchodzę tutaj jako fan gracz tylko patrzę racjonalnie i uważam iż obecnie wiele Japońskich firm szuka na Zachodzie łatwego zysku. S-E zapierało się iż nie wyda DQ7 na Zachód gdyż tekstu jest za dużo a jednak po kilku latach od Japońskiej premiery my otrzymujemy tytuł w tym roku. Zbyt Japońskie? Wiele serii lub danych gier jest dedykowanych odpowiedniej grupie ludzi i całkowicie Cię rozumiem ale problem zlokalizowania gry bo występuje prawdziwa historyczna postać Japońska? To jest dla mnie zwyczajny pretekst.

Po prostu Capcom zrobiło się leniwe i szuka łatwego i szybkiego zysku. Przykład: Znacznie większa seria Monster Hunter też nie była tak od razu lokalizowana, ba w przypadku 4-rki musielismy czekać na zapowiedź 4G aby w końcu u nas wyszedł Ultimate. Sprzedaż okazała się duża bo Capcom znacznie bardziej reklamował tytuł na Zachodzie (głównie dzięki zaangażowaniu Big N) niż jak to było w przypadku Tri na Wii i proszę Monster Hunter Generations czyli Japoński Cross wyjdzie max. pół roku od Japońskiej premiery. 

zainwestowali by bardziej w serię Phoenix Wright to teraz byśmy dostali The Great Ace Attorney. Chyba że Capcom chce wybadać grunt 6-tką i sprawdzić czy seria również nabywa nowe rzesze fanów.

 

P.S. Najlepszym chyba przykładem lenistwa Capcomu jest seria RE gdzie od lat czekamy na 7-mą odsłonę RE a dostajemy remastery lub nawet remake 2-ki lub pół produkty na Unity albo co lepsze porty 4-rki,5-tki i 6-tki bo jeszcze nowi użytkownicy konsol nie grali w te gry.....

Edited by chrno-x
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...