Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - rozwój Mother Base, ekwipunku, porady, pytania etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnim patchu to zmienili. Trzeba mieć właśnie 75k surowców w online.

 

 

W ciagu gry lotnisko robi sie 3-4 razy, oprocz tego inne opsy z kontenerami i resourcow jest spokojnie duzo aby baze zrobic full 4/4 i nie trzeba zadnych wormholi, wystarczy grac. Za pierwszym podejsciem olewalem kontenery, gdzies w polowie gry sie zorientowalem, ze z nich jest najwiecej i mimo wszystko przy pierwszym przechodzeniu nie bylo problemu zrobic cala baze na full.

Wormhole to nie problem, a jak już trzeba pozbierać surowce to jest najszybszy i najłatwiejszy sposób.

Edytowane przez mattaman
Odnośnik do komentarza

Pieknie, moja zabawka wybudowała się online :D Akurat włączyłem tylko na chwile i okazało się że 28h minęło sobie jak miałem wyłaczoną konsole. Dzis juz wszystko rano na mnie czekało i mogłem stracić te 50k Heroismu. Pomyslec, że się spieszyłem z rozpoczeciem budowy zanim skoncze wszystkie taski i side-opsy żeby mieć co robić jak się będzie budować :)

Odnośnik do komentarza

Pieknie, moja zabawka wybudowała się online :D Akurat włączyłem tylko na chwile i okazało się że 28h minęło sobie jak miałem wyłaczoną konsole. Dzis juz wszystko rano na mnie czekało i mogłem stracić te 50k Heroismu. Pomyslec, że się spieszyłem z rozpoczeciem budowy zanim skoncze wszystkie taski i side-opsy żeby mieć co robić jak się będzie budować :)

co to za trofeum ? W ogole trzeba grac onile do platyny ?

Odnośnik do komentarza

Samo ukończenie misji nie wystarczy, żeby odblokować pucharek "Intruder" trzeba:

 

 

Po ukończeniu misji 22 kiedy gra zmusza nas do utworzenia pierwszego FOBa, przejść całą procedurę do końca. Następnie z ACC wybrać po raz pierwszy jakiegoś gracza do infiltracji i zatwierdzić. Trofeum odpala się zaraz po loadingu jeszcze w trakcie lotu na wrogiego FOBa

 

Odnośnik do komentarza

 

Pieknie, moja zabawka wybudowała się online :D Akurat włączyłem tylko na chwile i okazało się że 28h minęło sobie jak miałem wyłaczoną konsole. Dzis juz wszystko rano na mnie czekało i mogłem stracić te 50k Heroismu. Pomyslec, że się spieszyłem z rozpoczeciem budowy zanim skoncze wszystkie taski i side-opsy żeby mieć co robić jak się będzie budować :)

co to za trofeum ? W ogole trzeba grac onile do platyny ?

 

Poza jednym FOBem nie musisz nic robić online. Ja chce mieć po prostu 100% w grze zrobione i dlatego się za to zabrałem.

Odnośnik do komentarza

Ale jak to? Ja wybudowałem FOBa ale bomba produkowała się tylko wtedy kiedy byłem w grze...

pewnie serio robiłeś to przed patchem, teraz nie trzeba mieć odpalonej gry 24h żeby zrobić bombe, ale trzeba 30 godzin, tylko że czas leci nawet jak gra jest wyłączona

podobnie z innymi budowami -

np zrobienie jakieś platformy w MB to ok 2h czasu gdy jesteśmy w grze, a zrobienie platformy w FOB to 8h ale czas leci również poza grą gdy konsola jest wyłączona.

najwyraźniej rozdzielili to. co ma jakiś sens, ale jest okupione tym że teraz trzeba mieć więcej surowców niż poprzednio bo są podzielone na MB i FOB i jak chcesz coś wybudować to musisz zwracać uwage na to czy jest to budowane z puli surowców singlowej czy onlinowej

 

 

ja osobiście nie ide do platyny więc mnie to nie rusza. ja gram sobie w MGO a to w sumie kompletnie inna gra niż MGS5. jedyne powiązanie to to że mother base coins można wykorzystać albo w MGS5 do kupna kolejnego FOBa albo do kupna ubranek w MGO. no i oczywiście MB coins można też kupić w sklepie za prawdziwą kase

Odnośnik do komentarza

Bombę można robić na 2 sposoby:

 

1. Będąc OFFLINE-wtedy trzeba czekać 24 godziny, ale tylko wtedy odlicza czas, gdy gramy w grę albo zostawimy gdzieś Snejka np w ACC

2. Będąc ONLINE- w tym przypadku trza czekać 30 godzin, ale realnego czasu, czyli można wyłączyć ps4 i wrócić za ten czas

 

Farmer- zasoby ONLINE także można wyprzedać do zera..

Odnośnik do komentarza

prosz

 

Demon Levels

I couldn’t find any counter that shows how many demon points I’ve acquired, but the more points you collect, the more apparent becomes the horn in Snake’s head. There are three Demon levels, which cause three different stages of horn growth:

  1. Normal Snake – basic appearance of Venom Snake
  2. Horn Snake – 20,000 Demon Points. Horn in Snake’s head becomes longer.
  3. Demon snake – 50,000 Demon Points. The horn is much longer and your uniform becomes permanently blood-stained even if you try to shower.
How to earn Demon Points and become Demon Snake

+20 – Fail the fulton extraction of an animal
+20 – Kill an animal
+30 – Critically wound an enemy soldier
+40 – Kill an animal with fire damage
+60 – Fail the fulton extraction of an enemy soldier
+60 – Kill an enemy soldier
+60 – Lose a staff member held hostage by aborting mission 22 (+60 each)
+75 – Destroy D-Walker
+90 – Kill a Diamond Dog staff member held hostage
+100 – Kill a prisoner
+120 – Kill a critically wounded enemy soldier
+120 – Kill an enemy soldier with fire damage
+150 – Destroy a support helicopter
+150 – Critically wound D-Dog, D-Horse or Quiet
+180 – Kill a Diamond Dogs staff member
+180 – Kill one of your Diamond Dogs staff member held hostage with fire damage
+200 – Kill a prisoner with fire damage
+50,000 – Develop a nuclear weapon

How to lose Demon points

-30 – Fulton extract a common animal
-30 – Fulton extract a critically wounded enemy soldier
-30 – Fulton extract a puppet soldier via helicopter
-30 – Fulton extract a critically wounded enemy soldier
-30 – Fulton extract a Skull
-30 – Extract an enemy soldier via helicopter
-60 – Fulton extract a rare animal
-60 – Fulton extract a Diamond Dogs staff member
-60 – Fulton extract a prisoner
-60 – Extract a puppet soldier via helicopter
-60 – Extract a critically wounded enemy via helicopter
-60 – Extract Quiet via helicopter
-120 – Fulton extract a child
-120 – Fulton extract a very rare or extremely rare animal
-120 – Extract a VIP or prisoner via helicopter
-120 – Extract a Diamond Dogs staff member via helicopter
-240 – Extract a child via helicopter
-300 – Visit the Animal Conservation Platform
-1,000 – Dispose of a nuclear weapon
-1,000 – Earn the “Cry Havoc” trophy
-1,000 – Earn the “Speechless” trophy
-5,000 – Earn the “Cleared” trophy
-5,000 – Earn the “Trusty Steed” trophy
-5,000 – Earn the “Man’s Best Friend” trophy
-5,000 – Earn the “War Buddy” trophy
-5,000 – Earn the “Reminiscence” trophy
-10,000 – Earn the “Conservation” trophy
-30,000 – Dispose of ten nuclear weapons

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Farmer- zasoby ONLINE także można wyprzedać do zera..

No właśnie przeczytałem w online info, że nowy patch oprócz 8 stopnia dla usypiacza da również możliwość sprzedaży surowców. Przedtem surowce zdobyte w FOB-ach dostawały ikonkę planety i były nie do ruszenia (sprzedania) ale dało się je wykorzystać do rozbudowy bazy online. Np. by wyprodukować bombkę to wymagane są surowce online. Cóż z tego, że np. miałem te 80 000 jednostek paliwa gdy 50 000 były to zasoby offline a liczyły się tylko te online (wymagane 75 000). No chyba, że gdy jesteśmy offline to zasoby się scalają  i wtedy można je sprzedawać ale tego nie sprawdzałem. 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem misje 42 i nie mam dostępnej 43, nie mam w tej chwili dostępnej żadnej głównej

Robić jakieś side opsy i sie odblokuje czy o co chodzi?

 

 

edit:

acha chyba Bartiz odpowiedział komuś w innym temacie

 

zrób z 3 side opsy pod rząd a misja się odblokuje

 

no i jajecznica z boczkiem

 


 

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...