Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - rozwój Mother Base, ekwipunku, porady, pytania etc.


Rekomendowane odpowiedzi

Biorac pod uwage jak szybko dochodza kolejne odpowiedzi w glownym temacie moze dobrym pomyslem byloby zalozenie tematu gdzie forumowicze moga szukac odpowiedzi na pytania zwiazane z rozwojem bazy, ekwipunku itp itd. Ponizej znajduja sie wszystkie pytania na ktore padly odpowiedzi w tym watku.

 

1. W glowym watku ktos pisal o mozliwosci calkowitej modyfikacji sprzetu (np przekladanie tlumika z jednej giwery do drugiej), tylko trzeba bylo znalezc odpowiednia osobe i zwerbowac do zalogi, o kogo chodzi?

 

Po jednej z misji fabularnych będziesz miał Side Ops z tym panem. Nie da się tego przegapić, od razu po misji zostaje on zaznaczony na mapie i Kaz nawija o tym gościu przez codec.

 

2. Cos wlasciwie daje zbieranie zwierzat? Moze troche za wczesne pytanie bo jestem po jakis 5-6 godzinach ale nie widze profitu z ich zdobywania a zaliczylem juz konkretna ucieczke przed niedzwiedziem przed waznym checkpointem niz udalo mi sie drania uspic.

 

W późniejszej fazie rozbudowy Bazy Mamy pojawi się osobna platforma przeznaczona do opieki nad zwierzętami, na której rosną sobie roślinki - jeśli z jakichś powodów nie chcesz zbierać ich na misjach to możesz zrobić sobie wypad na tą platformę i uzupełnić zapasy. No i GMP do przodu przy fultonowaniu tych zwierzaków.

 

3. To samo odnosnie broni stacjonarnej, poki co nie widze z nich innego profitu niz mozliwosc ich sprzedazy w zamian za salate na rozbudowe bazy.

 

Przyda się w trybie FOB (Forward Operations Base), czyli trybem PVP, który zostanie odblokowany wraz z MGO, z tego co pamiętam. Sprzęt stacjonarny pozwoli Ci rozjechać najeźdźcę Twojej cennej bazy jak kaczkę lub chociaż ułatwi obronę przed graczem, który juma Ci z niej rzeczy i personel.

 

4. Gdzie dokladnie sie sprzedaje te bronie stacjonarne typu walsnie mozdzierz itd?

 

W ACC w menu mother base masz opcje sprzedawania surowców, jest tam zakładka z worgim zubrojeniem i pojazdami.

 

5. Quest odnosnie Medical Plant (spoiler)

 

pyt: jak rozwijać wątek Paz? Siedzi tylko w tej klitce i występuje jako easter egg czy da się z nią zrobić coś więcej niż stane i słuchanie jej skromnych wywodow?

odp:Przynoś jej zdjęcia. To taki ukryty quest, tu jest opisane co i jak:
https://www.vg247.co...to-photo-guide/

 

 

6. Polepszenie lornetki tak aby pokazywała poziom żołnierzy, jak to zrobić? Muszę porwać jakiegoś typa?

 

Musisz miec zupgradowane R&D i wtedy odblokuje sie mozliwosci zupgradowania lornety. Chyba okolice 5 czy 6 misji jak dobrze pamiętam.

 

7. Czy jak schwytaliście quiet to nie mogliście nią przez dłuższy czas grać?, jestem po 13 misji, mam już d-walkera a jej dalej nie mogę zabrać na akcje

 

 

odp. graj i graj misje, aż pojawi Ci się Side Ops "Visit Quiet", wtedy odwiedź ją w celi. Nie ma żadnych innych wymagań żeby zrobić z niej swoją partnerkę do misji.

 

8. Czy mozna zabic Quiet?

 

Jest, ale tylko po walce z nią.

 

9. Jak nazywa się pierwsza misja z quiet?

 

11 - cloaked in silence

ale nie ma jej na liście misji, ja przynajmniej nie miałem. Wpadniesz na nią po drodze do jednej lokacji. Raczej jest to tak zrobione że musisz tamtędy przejść.

 

10. W jakim miejscu możemy na pewniaka spotkać jakiś transporter aby go sfultonować do bazy? Oraz czy można ukraść czołg(w sensie czy można go prowadzić) ?

 

- Na przykład w misji 15 leżał u mnie jeden. Czołgi jak i inne pojazdy da się prowadzić i fultonować.

- Właśnie też ciągle w misjach napotykałem się na cięższe pojazdy

na free roamie tylko jeepy i ciężarówki

teraz sobie pluję w brodę, że niszczyłem czołgi bo byłem pewny, że nie da się ich prowadzić a fuloton wtedy jeszcze nie był tak rozbudowany żeby je ukraść

 

11. Polepszenie lornetki tak aby pokazywała poziom żołnierzy, jak to zrobić? Muszę porwać jakiegoś typa?

 

Ja juz po pierwszej misji i tutorialu zrobilem lornetke pokazujaca status klijenta. Ale mialem save z GZ. Czyli R&D-6 lvl i Intel-7 lvl. W tym Kojime. Poza tym od groma surowcow.

 

12. Jaką platformę najlepiej rozbudowywać na początku command, a może R&D?

 

- ja rozbudowuje najbardziej r&d bo jaram sie nowymi zabawkami. Inne tez daja korzyści ale dla mnie najfajniejsze sa zabawki

- no, ale z czasem r&d nie wystarczy i lepsze bronie/itemy wymagaja czegos wiecej np. medical albo intel na jakimstam poziomie. na szczescie w razie co mozna na pale przeniesc tam najlepszych, rozkazac budowe i przywrocic ich z powrotem :P

 

13. Jaki trzeba miec lvl w poszczegolnych sekcjach, zeby zmajstrowac fulton, ktory kontenery pociagnie ???

 

- Powinieneś mieć to opisane. Mi gdzies w okolicach misji 13 pojawiła się ta opcja. Sprawia mase frajdy, najbardziej lubie rozwiązywać side opsy dotycznące likwidowania armored unit lub tank unit przy pomocy tego ustrojstwa :D. Biegne na beszczela w kierunku czołgu czy tam wozu pancernego (od strony, której nie ma w zasięgu widzenia) i go fultonuje. Zanim się towarzycho stojące wokół obiektu zorientuje co sie dzieje, to wszystkich rzucam na glebe przy pomocy consecutive cqc, a reszte przyczajonych po pokrzywach usypiam ze snajpierki ;)

- Potrzebny do tego jest specjalista transportu, zdobędziesz go w 10 misji.

 

14. Da się ustawić swoją muzę w helikopterze z pena , czy to tylko na pc można ?

 

Niestety tylko na PC.

 

15. Czy tylko moja Quiet jest jakaś z fochem? Już kilka misji z nią robię głównych i pobocznych i w ogóle za mną nie chodzi. Siedzi w tych krzakach, mierzy w coś, a ja ją wołam i wołam, a ta ma to w (pipi)e. Wykonuję misje, a ona kilkaset metrów ode mnie i tyle z jej pożytku.

-Możesz sam jej powiedzieć gdzie ma iść - zrobić rekonesans bądź przyjąć pozycję do ataku. Na mapie daj d-padem w górę lub w dół i te opcje będą dostępne.


16. Spotkaliście w tej grze jakiegoś żołnierza S++? Ja nawet chyba ani razu S nie sfultonowałem, najwyżej to było A++

S czasami spotykałem w side opsach i raz luzem na posterunku był.


17. Co robicie z troublemaker'ami (mam az 4 w ekipie) ?

w jednym z tipsów w czasie loadingu wyczytałem że np jak sie ma dwóch skorych do bijatyk ludzi w tym samym dziale to oni sie będą bic między sobą i nie będzie akcji że czasem któryś kogoś pobił i pare osób wylądowało w szpitalu, więc to jeden ze sposobów na tek kłopot. nie wiem jak z pozostałymi niegrzecznymi ziomami (np brudasem), ale ogolnie to ja to olewam - wiele to nie szkodzi że czasem 3 osoby pojdą na L4


18. Kiedy Quiet oddaje strzal? Dopiero jak zostaniemy wykryci, czy mozna w kazdej chwili okreslic konkretny cel i rozkazac strzelic?

-Popatrz na cel przez lornetkę, wydaj komendę Fire. Quiet musi najpierw namierzyć cel, poznasz to po laserze snajpy skierowanej najczęściej na zakuty łeb przeciwnika.
-pozniej jest komenda "cover" - wtedy quiet wali wedle uznania.


19. Gdzieś czytałem że można customizować DD, między innymi zmiana koloru futra albo wstawić nowe oko, opaski, itp. Mam aktualnie 9/10 przywiązania do mnie i do tej pory nie mam tej opcji. To jest dopiero po pełnym przywiązaniu?

Chyba tak bo ja mogę customizowac a mam na full przywiązanie


20. Moja Quiet siedzi w celi ciągle. Nie wiem jak ja wziąć na misję.

Musisz ukończyć 14 misje


21. Zwerbowalem legend gunsmitha ale nic mi nie poszlo do przodu w kwestii modyfikowania sprzetu, myslalem ze to moze wina tlumacza, ale go tez zwerbowalem. Cos nie tak, czy po prostu sie musze uzbroic w cierpliwosc?

-Najpierw jest quest "find legendary gunsmith", po jakimś czasie pojawia się info że to tylko jego uczeń i odblokowuje się quest "find legendary gunsmith again" i zaraz potem "find legendary gunsmith yet again", dopiero jak przejdziesz ten trzeci to odblokuje się opcja customizacji broni.
-Jesli zaliczyles trzy misje z gunsmithem, to możesz kustomizować broń w menu po wejściu na pokład śmigłowca.


22. Gdzie znalesc specjaliste od transportu bo brakuje mi by moj fulton mogl przenosic pojazdy i kontenery

-Jest do zgarniecia w 10 i bodajże 14 misji, jeden z więźniów których można fultonować w tych misjach powinien mieć tą specjalizacje.
W spisie misji w iDroidzie jest info po prawo na górze co można w danej misji znaleźć.
-W jedenastej misji musisz uratować więźnia (jeden z nich jest specjalistą). Możliwe, że to zrobiłeś, ale gra wrzuciła go do złego teamu - wtedy musisz go wyszukać i przełożyć do R&D.
-Tylko uważaj bo sporo ludzi jest do uratowania. 3 prisonersów w ruinach Lamar Palace (dwóch w samych ruinach, na piętrze, jeden w karcerze, blisko domku z dokumentami) oraz kolejnych dwóch w Yakho Oboo Outpost (plus Makal, który zostaje tam przeniesiony)Wydje mi się jednak, że pan od TS, był w tej pierwszej lokacji.
Ogólnie jest spory bonus za uratowanie wszystkich , dzięki temu i dodatkowym punktom z perfect stealth/no kills bez problemu dostałem rangę S, mimo że czas przejścia był stosunkowu długi


23. Co to są te FOB-y?

-Budujesz druga baze do Online w FOB i tam napadasz na inne FOB bazy przeciwnika mozesz im krasc surowce itd
-FOBy nie pojawiają się od razu, trzeba trochę pograć. Ocelot w pewnym momencie da wam znać, będzie nawet tutorial. Żeby grać w FOB trzeba być online i mieć plusa (mowa o PS4).


24. Jest możliwość z poziomu iDroida znalezienia ziomka, który mi to choróbsko przenosi?

nie ma, rób dalej misje to sie wszystko wyjasni. nie polecam zwlekac, jak juz jestes na tym etapie bo ci te wszystkie raging hodgehogi i twisted mangusty ktore pozbierales balonem, pozdychają - odrazu rob misje fabularne az do zakonczenia tego wątku
-Sposób jest banalny, trzeba wysłać do kwarantanny wszystkich którzy znają język Kikongo.


25. Jeżeli mam już full ekipę na każdej platformie a dalej pozyskuje ludzi (często o lepszych statach) gdzie oni trafiają ?

też mam max - na szczęscie nowych lepszych ludzi przypisuje mi automatycznie do odpowiednich działów a słabiaków wywala do poczekalni, już mam chyba z 60 w poczekalni


26. Mam jakąś snajperkę usypiającą RENOV-ICKX TP. Można jej jakoś tłumik założyć?

jak bedziesz mial gunsmitha to tak


27. są granatniki podwieszane pod spluwy?

Oczywiście. Najpierw musisz wycraftować granatnik, potem już możesz go podwiesić jak zamontujesz specjalne miejsce na to na karabinie.


28. a mini shotguny typu master key z mgs4?

Jeśli chodzi o shotgun to jest to S1000 a granatnik FAKEL czy jakoś tak.


29. Jestem po drugiej misji no i gdy chciałem kogoś przesłuchać to BB nie mógł się dogadać i tu pytanie. Znalezienie tłumacza będzie wplecione w fabułę główną czy będzie to aktywność poboczna?

Pojawi ci się stosowna misja w Side Opsach.

 

 

 

Ponizej mozna znalezc pelna solucje przygotowana przez eurogamer:

http://www.eurogamer.pl/articles/2015-09-03-metal-gear-solid-5-the-phantom-pain-poradnik-solucja

Edytowane przez BoryzPL
  • Plusik 9
Odnośnik do komentarza

Biorac pod uwage jak szybko dochodza kolejne odpowiedzi w glownym temacie moze dobrym pomyslem byloby zalozenie tematu gdzie forumowicze moga szukac odpowiedzi na pytania zwiazane z rozwojem bazy, ekwipunku itp itd. Jesli nie pasuje to ktorys z adminow niech wywali. Na start sam mam pare pytan:

 

1. W glowym watku ktos pisal o mozliwosci calkowitej modyfikacji sprzetu (np przekladanie tlumika z jednej giwery do drugiej), tylko trzeba bylo znalezc odpowiednia osobe i zwerbowac do zalogi, o kogo chodzi?

2. Cos wlasciwie daje zbieranie zwierzat? Moze troche za wczesne pytanie bo jestem po jakis 5-6 godzinach ale nie widze profitu z ich zdobywania a zaliczylem juz konkretna ucieczke przed niedzwiedziem przed waznym checkpointem niz udalo mi sie drania uspic.

3. To samo odnosnie broni stacjonarnej, poki co nie widze z nich innego profitu niz mozliwosc ich sprzedazy w zamian za salate na rozbudowe bazy.

1. Po jednej z misji fabularnych będziesz miał Side Ops z tym panem. Nie da się tego przegapić, od razu po misji zostaje on zaznaczony na mapie i Kaz nawija o tym gościu przez codec.

2. W późniejszej fazie rozbudowy Bazy Mamy pojawi się osobna platforma przeznaczona do opieki nad zwierzętami, na której rosną sobie roślinki - jeśli z jakichś powodów nie chcesz zbierać ich na misjach to możesz zrobić sobie wypad na tą platformę i uzupełnić zapasy. No i GMP do przodu przy fultonowaniu tych zwierzaków.

3. Przyda się w trybie FOB (Forward Operations Base), czyli trybem PVP, który zostanie odblokowany wraz z MGO, z tego co pamiętam. Sprzęt stacjonarny pozwoli Ci rozjechać najeźdźcę Twojej cennej bazy jak kaczkę lub chociaż ułatwi obronę przed graczem, który juma Ci z niej rzeczy i personel.

Edytowane przez Bzduras
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

2. Cos wlasciwie daje zbieranie zwierzat? Moze troche za wczesne pytanie bo jestem po jakis 5-6 godzinach ale nie widze profitu z ich zdobywania a zaliczylem juz konkretna ucieczke przed niedzwiedziem przed waznym checkpointem niz udalo mi sie drania uspic.

jak po wpakowaniu pół tuzina strzałek skopałem mu dupę CQC gdy zaczął uciekać przed moim śmigłowcem like_a_boss_meme.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołączam się do pytania Andżeja i dokładam drugie, związane z Medical Plant:

jak rozwijać wątek Paz? Siedzi tylko w tej klitce i występuje jako easter egg czy da się z nią zrobić coś więcej niż stane i słuchanie jej skromnych wywodow?

Odnośnik do komentarza

gdzie dokladnie sie sprzedaje te bronie stacjonarne typu walsnie mozdzierz itd?

W ACC w menu mother base masz opcje sprzedawania surowców, jest tam zakładka z worgim zubrojeniem i pojazdami.

 

 

Co do zwierząt to potem są w Zoo i można sobie tam pobiegać.

Edytowane przez Dante
Odnośnik do komentarza

Wczoraj dopadłem swoją kopię, prolog szczerze mnie wynudził ale nie w tym rzecz.

Jaki profit jest z usypiania a nie zabijanie przeciwników ?

Wiadomo potem ich fultonuje ale na początku ma to jakiś sens ?

 

Chyba tylko większa ocena końcowa po misji

 

 

Ja mam pytanie odnośnie quiet

 

 

czy jak schwytaliście quiet to nie mogliście nią przez dłuższy czas grać?, jestem po 13 misji, mam już d-walkera a jej dalej nie mogę zabrać na akcje

 

Odnośnik do komentarza

Ja mam pytanie odnośnie quiet

 

 

czy jak schwytaliście quiet to nie mogliście nią przez dłuższy czas grać?, jestem po 13 misji, mam już d-walkera a jej dalej nie mogę zabrać na akcje

 

Co do niej

graj i graj misje, aż pojawi Ci się Side Ops "Visit Quiet", wtedy odwiedź ją w celi. Nie ma żadnych innych wymagań żeby zrobić z niej swoją partnerkę do misji.

 

Odnośnik do komentarza

Wymyslilem takze zeby sprawnie wygladalo korzystanie z tematu, to wszystkie pyt i padajace na nie konkretne odp w pierwszym poscie bede sie staral umieszczac, ofkz tez bede staral sie unikac spoilerowania samemu sobie bo pelno gry przede mna, ale raz na kilka dni bede staral sie tutaj wszystko poukladac w miare rozsadnie. Jak znajde z biezacych postow w glownym temacie cos wartego swieczki tez tutaj powrzucam. Mam nadzieje ze nie bedziecie mieli pretensje o stracone plusiki w zwiazku brakiem odnosnikow do konkretnych postow forumowiczow ale tyle czasu juz nie mam zeby dokladnie wszystko wrzucac i ukladac ;)

Edytowane przez BoryzPL
Odnośnik do komentarza

W jakim miejscu możemy na pewniaka spotkać jakiś transporter aby go sfultonować do bazy?

Oraz czy można ukraść czołg(w sensie czy można go prowadzić) ?

Na przykład w misji 15 leżał u mnie jeden. Czołgi jak i inne pojazdy da się prowadzić i fultonować.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...