Skocz do zawartości

Overwatch


Metoda

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również pograłem na PC i nie miałem tak z żadnym innym shooterem, ale Overwatch na PC>Konsole. Gra jest zdecydowanie żywsza, a sterowanie myszka + klawiatura pozwala na znacznie ciekawsze wykorzystanie bohaterów.
Anyway, pewnie będę grywał przez weekend na XO, więc jakoś tam się złapiemy wieczorem. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Kupując Overwatcha myślałem o tej grze bardziej jak o takim zapychaczu czasu wolnego aż do premiery BF1... skończyło się tak, że po kilku długich sesjach w Battlefielda zagrałem sobie rundke w Overwatcha i już mi się nie chce wracać do 1 Wojny światowej... ta gra ma coś w sobie, wciąga. Szkoda tylko, że gram solo, jeśli ktoś chce się przyłączyć na ps4 to jestem otwarty na zaproszenia :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się czy nie kupić Overwatcha. Polecilibyście go osobie która namiętnie grała w CoDy MW1,MW2,BO1. Głównie na małych mapach. W Black Ops był mój ukochany Nuketown na którym przesiedziałem kilkaset godzin. W Battlefielda 3 grałem różne tryby, mapy itd ale i tak skończyłem grając TDM w kanałach. W BF4 podobnie głównie Locker. 

Chcę jakiegoś FPSa z dużą ilością akcji :). Jako że ostatnio wypadłem z tematu to nie wiem co jest teraz na topie. Niby Titanfall ma dobre opinie ale nie chcę jakiś mechów itp futurystycznych gadżetów. O dziwo fantasy-cyber coś tam w Overwatchu mi nie przeszkadza.

 

W skrócie. Brać Overwatcha?

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim Overwatch to nie bezmyślna młóćka gdzie robiąc cokolwiek robisz coś dla drużyny i wszyscy są happy. Tutaj jedna postać nie wygra meczu, ba może mieć i najwięcej killi, a i tak będzie ssała w rankingach i nic nie osiągnie. W Overwatchu trzeba się przestawić, że nie chodzi o kill ratio, ale o zwycięstwo w drużynie. Możesz mieć nawet 0-14, ale będziesz świetnie leczył, robił buffy i ściągał na siebie ogień wroga (w tym jego ultimate'y) - a każdy będzie chciał mieć Cię w drużynie. Oczywiście indywidualny skill też się liczy, zwłaszcza jak się gra snajpem czy niektórymi dps-ami, ale mimo wszystko bez solidnego wsparcia po prostu padnie po 2-3 przeciwnikach, a cel nie zostanie osiągnięty.

 

Ogólnie to taka trochę taki fps-owy MOBA bez elementów rpg, z podziałami na role, gdzie każda postać ma swoje unikatowe zdolności, przeznaczenie i swoje counterpicki. Dlatego przy okazji warto się tu uczyć grania kilkoma postaciami, by w razie czego zmienić na taką, która będzie solidną odpowiedzią na skład przeciwnika. Także tutaj sobie nie pomłócisz, za to nauczysz się zgrania w zespole ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie wiem do którego momentu metagame'u bijesz, bo ja słyszałem że kiedyś faktycznie wieżyczka była op, Bastion chyba też. Dziś to są w zasadzie postacie bardzo sytuacyjne. Wieżyczka nie zabija ot tak (chyba że podczas ultimate'a). Zaś sam karzeł to raczej postać bardzo podstawowa, jego strzelba co najwyżej jest dobra do dobijania wroga. Bastionem trzeba kombinować jak koń pod górkę bo owszem ma największy dps, ale ma też najwięcej counterpicków i w zasadzie wymaga bardzo dobrej drużyny by go utrzymać gdziekolwiek. Przez to jest często kozłem ofiarnym, bo ludzie uważają już nawet że Bastion to marnowanie slotu, zwłaszcza jak drużyna przegrywa. W każdym bądź razie pojedynczy Bastion nie za wiele wskóra, jego jedyną bronią jest wtedy zaskoczenie ;)

Edytowane przez Mendrek
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zastanawia mnie dlaczego temat jest martwy, gra genialna ludzi na ps4 gra cała masa .

Ja dopiero niedawno odkryłem tą gierę ale wiem że pogram w nią dłużej :)

Sztywniutkie 60fps zero lagów czytelne 6-6 i gra pod objectivy .

 

Tak świetnych i zróżnicowanych postaci nie widziałem nigdzie, jak oni to z balansowali ? nie mam pojęcia !

Każdy znajdzie postać dla siebie każdy jest przydatny w teamie .

I to jest piękne w porównaniu do innych fps multi którymi już rzygam ... ta wieczna walka o K/D ratio .... połowa snajperzy kamperzy ....

Serio długo nie tknę żadnego BFa czy innego ujostwa .

 

Match makeing działa wyśmienicie, dobiera graczy na naszym levelu więc można spokojnie cieszyć się grą i łapać skilla .

Póki co 17 lev gram głównie FArah Soldier 76 Junkrat Bastion .

Powoli ogarniam mapy, na pewno będę chciał się nauczyć grać jakimś healerem, bo widzę że zawsze ich brakuje a to często kluczowa kwestia aby wygrać . 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...