Skocz do zawartości

Wsteczna Kompatybilność- lista gier, pytania i odpowiedzi


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Jest mocno okrojona, ale jeśli ktoś wcale nie grał albo słabo pamięta, bo nie miał okazji dobrze tego tytułu ograć, to się nie zawiedzie. Przede wszystkim chodzi o fabułę w tej grze - jest przecudowna. Jak grasz to próbuj to wszystko interpretować i zrozumieć czym to całe Silent Hill jak i osoby które spotyka - kim one są, które z nich są prawdziwe bardziej a które mniej :) No i po ukończeniu przeczytać interpretację do porównania :) to jest miazga.

Odnośnik do komentarza

Największy zgrzyt to te nowe głosy w trójce, zaraz potem mgła i zepsute cienie. Ujmuje to trochę gierkom, ale nie na tyle, żeby nie dało się ich przejść. Zagrałem prolog trójki tylko celem sprawdzenia i choć trochę można się skrzywić na te wady to jednak serce zabiło mocniej na znajome pomieszczenia i muzykę :ohboy:

 

Więcej niż te 35zł nie warto jednak wydawać za doświadczenie wyraźnie gorsze od tego, które dostarczają premierowe wersje giereczek.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Homecoming to najlepszy amerykański Silent Hill: ma ciekawą historię, świetny design postaci, za muzykę odpowiada Akira Yamaoka, a tytuł technicznie jest klasę wyżej od Downpour. Do tego ma absolutnie NAJLEPSZY system walki w serii. Chyba zrobię sobie powtórkę po Downpour, bo niektóre boss fighty to :bowdown:

 

BTW myślałem, że HC jest od dawna we wstecznej

Trudno, żeby nie był najlepszym jak jest jedynym amerykańskim SH.

Odnośnik do komentarza

Masz rację, miałem na myśli "nie-japońskie SH" :potter: Jest jeszcze Shattered Memories, ale nie możemy tu raczej mówić o klasycznym SH, a o Book of Memories powiem tyle:

 

:dynia: x 1000

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Jaki by nie był jest zaje.bisty - zwłaszcza pierwsza połowa gry bo potem trochę za dużo walki.

 

W ogóle chyba sam kupie te kolekcje bo o ile SH2 znam na pamięć tak "trojki" nigdy nie gralem. To samo SH4 ale hoie z Konami oczywiście nie dali jej w skład...

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, XM. napisał:

[..]ALE ja nie wiem czy przypadkiem nie wyszedł jakiś patch poprawiajacy "dwojke", SH3 nadal sraka.[..]

Patch do Silent Hill HD Collection wyszedł, ale tylko na PS3. Konami nie zdecydowało się wypuścić patcha na X360.

Ciekaw jestem czy przy udostępnianiu HD Collection na X1 poprawili trochę błędów, które były na pewno w wersji X360. Wersja SH2 na PS3 kilka razy po patch'u mi się zawieszała, a na X360 patcha nie było. Będę musiał to sprawdzić w wolnej chwili, bo na Xboxie jeszcze w SH2 i SH3 nie grałem, a z przyjemnością wrócę do tych jakże wspaniałych gier :)

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Wciąż to jedyna wersja przystosowana pod telewizory HD. Nie każdy ma wypasione CRT żeby kończyć te Silenty w wersji premierowej.

Niektórzy nie mają nie tylko TV, ale i starych sprzętów ;) Fabuły i klimat są te same co kiedyś, więc ogranie kolekcji będzie czystą przyjemnością.

Odnośnik do komentarza

Top Spin4, nawet dzisiaj robi robotę( gra od twórców Mafii1/2), myślałem, że te ostatnie tenisowe gry coś zmienią tj. AO i Tennis World, ale z recenzji wynika, ze to zwykłe szroty.

 

Jeslli chodzi o SH, dla mnie Homecoming jest niezły, ale to nadal najgorsza odsłona nie licząc kompletnych wynalazków. Nawet jeśli ma najlepszą walkę w serii i nie jest tak technicznie s.(pipi)ony jak Downpour(szczególnie podczas deszczu) to mam problem, ze wrzucają tam wiele postaci czy potwórów, których nie powinno tam być(trochę taki odpowiednich filmowych SH), a przede wszystkim brakuje tam jakiegoś pomysłu na siebie.

Ta seria słynie z tego, że jeśli ktoś lub coś wygląda tak, a nie inaczej to jest to całkowicie przemyślane i ma swoje uzasadnienie, tutaj widać, że Amerykanie nie do końca to rozumieją.

 

P.S. Mimo, że edycja Demastered  HD jest niedoyebana to i tak warto zagrać, bo oprócz technicznych bolączek te gry nadal są sztosami w swojej kategorii, z naciskiem na SH2, które niedawno ogrywałem na PS2 i chwyta za serce tak samo jak za pierwszym razem, a to rzadka sprawa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ojezu, nie kupujcie tej kolekcji jeśli naprawdę nie macie żadnej alternatywy (choćby emulatora). Mgła, cienie, oświetlenie - wiele jestem w stanie wybaczyć, ale zepsute audio w SH2 to jest coś, za co palili na stosach w średniowieczu. Część dźwięków się nie odtwarza, część jest chamsko ucięta w połowie, muzyka zapętla się NAZBYT wyraźnie... Doszedłem do pomostu z Marią i nie dałem rady dalej.

 

Szczerze odradzam jako osoba doskonale pamiętająca SH2 i SH3. Niegrywalny gniot z tej kolekcji jednak.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to by był kosior, ale jednak obawiam się, że odhaczyli w kajeciku tego gniota i sprawa załatwiona. Kurna, gdyby chociaż ten silnik audio był działający jak trzeba... W tej formie ta gierka jest nie do przyjęcia, (fuck)Konami zgubiło kod źródłowy oryginału i mamy betę w HD.

 

W sumie gratka dla kolekcjonerów, taka oficjalnie wydana beta... Zawiodłem się srogo.

 

eddie: kolekcja tak mnie zawiodła, że zacząłem szukać alternatywy na ogranie SH2, 3 i może przy okazji 4, i ociepanie :fsg: Scena jak zawsze dostarczyła i każdy z tytułów można ograć w wersji PC z licznymi poprawkami. Z jednej strony przykre, że scena kilkoma skryptami (w przypadku trójki i czwórki wystarczy skopiować zatrważające dwa pliki do katalogu z grą, modding srogi) i podmianką plików na oryginalne z PS2 zrobiła coś, co Cumnami spieprzyło po całości, ale z drugiej jak siadłem z padem w łapie przy dwójce dzisiaj tak już jestem w Lakeview Hotel, ciesząc japę do ekranu. Nic, absolutnie nic się nie zestarzała ta gierka, nawet graficzka może się podobać w pełnym HD.

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, szurubur napisał:

Beyond Good & Evil HD czy ta gra wspierana przez wsteczną kompatybilność? Czy pod xbox one x jest jakaś aktualizacja? Ostatnie pytanie, czy cyfrowa wersja w microsoft  store posiada napisy PL?

Masz na stronce MS listę gier we wstecznej, możesz sprawdzić. Dodatkowo w sklepiku przy każdej grze jest info czy jest we wstecznej czy nie. 

https://www.xbox.com/pl-PL/xbox-one/backward-compatibility/available-games 

https://www.microsoft.com/pl-pl/p/beyond-good-evil-hd/c28hp82h7mn8

 

Beyond jest we wstecznej, co do reszty nie wiem. Info o tym czy jest jakaś aktualizacja dla KOXa też jest chyba przy grze. (Ostatnio kupowałem W2 i było info).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...