Skocz do zawartości

PSX Extreme 221


Oceń okładkę PSX Extreme 221  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 221 (Jasna strona Mocy)

  2. 2. Oceń okładkę PSX Extreme 221 (Ciemna strona Mocy)



Rekomendowane odpowiedzi

Udało się dorwać lepszą okładkę. Mimo martwego sezonu, numer wypchany po brzegi świetnym materiałem. Ogromny plus dla Sobka za to, że nie podniósł ręki na SW.

(ale czy istniała inna wersja recenzji, która uległa zniszczeniu po nocnej wizycie rednacza w mieszkaniu Kuby?)

Edytowane przez Pix
Odnośnik do komentarza

Udało się dorwać lepszą okładkę. Mimo martwego sezonu, numer wypchany po brzegi świetnym materiałem. Ogromny plus dla Sobka za to, że nie podniósł ręki na SW.

(ale czy istniała inna wersja recenzji, która uległa zniszczeniu po nocnej wizycie rednacza w mieszkaniu Kuby?)

Istniała tak, jak Protokoły Mędrców Syjonu.

Odnośnik do komentarza

Ooo, jak się PE zmieniło :)

Mój facet niespodziewanie kupił, więc przejrzałam, no i musze przyznac jest bardzo bardzo OK  :) Jakos tak doroślej, powazniej, rzeczowo. I stare lubiane gęby, Mielu, Tadek zielinski, MArcellus.

Myslałam,że wyrosłam z prasy o gierkach, a tu prosze, niespodzianka,

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wybrałem jedynie słuszną okładkę :). Jako "nie fan" Star Wars miałem dylemat .

Co do numeru:

-zmiany w kolorystyce oceniaczki  na plus

-przegląd gier 2016- wygląda pięknie

-Głos ludu- podwójny doping dla fanów PPE- oby nie były to tylko Rodzyny- może jakiś felieton Czytelników?

-layout graficzny pisma znacznie poprawił się (kolorystyka,układ)

- trochę nieszczęśliwe umiejscowienie tekstu o Oddworld - nie nawiązuje do żadnej recenzji,zapki. Trochę ni z gruchy ni z pietruchy.

- już myślałem że Kuba zapomniał o Ep. VI w swoim streszczeniu fabuły

-na koniec Bug- w Ohayo Nippon- obrazek Typomana

 

Liczę na powrót Moniki (comiesięczny apel),oraz na powrót kącika kulturalnego
Kuba zaintrygował mnie swą recenzją Sauny.

Odnośnik do komentarza

Wybrałem jedynie słuszną okładkę :). Jako "nie fan" Star Wars miałem dylemat .

Co do numeru:

-zmiany w kolorystyce oceniaczki  na plus

-przegląd gier 2016- wygląda pięknie

-Głos ludu- podwójny doping dla fanów PPE- oby nie były to tylko Rodzyny- może jakiś felieton Czytelników?

-layout graficzny pisma znacznie poprawił się (kolorystyka,układ)

- trochę nieszczęśliwe umiejscowienie tekstu o Oddworld - nie nawiązuje do żadnej recenzji,zapki. Trochę ni z gruchy ni z pietruchy.

- już myślałem że Kuba zapomniał o Ep. VI w swoim streszczeniu fabuły

-na koniec Bug- w Ohayo Nippon- obrazek Typomana

 

Liczę na powrót Moniki (comiesięczny apel),oraz na powrót kącika kulturalnego

Kuba zaintrygował mnie swą recenzją Sauny.

 

Kolorystyka - staraliśmy się ją wypośrodkować między tym, co było kiedyś (aż za kolorowo), a tym co ostatnio (trochę za biało się zrobiło).

Głos ludu będzie na pewno co miesiąc się zmieniał nieznacznie choćby pod wpływem twórczości czytelników (liczę na jakieś foty, wiersze, fraszki!).

Oddworld - decyzja świadoma, bo chodziło nam o to, aby rozbić czymś sąsiadujące ze sobą Tematy Numeru, ale uwaga ciekawa :).

Ohayo - że też zawsze coś się zaplącze...

Odnośnik do komentarza

Podpisuję się pod felietonem Butcha.Miałem podobnie jako młokos przewertowałem stos makulatury "Razem" "Panoramę" w poszukiwaniu artykułów o sztukach walki wschodu (kung fu,Bruce Lee).

Młodsi Czytelnicy muszą wiedzieć że w 1982 największym fenomenem w kinach było Wejście smoka.

Równie wielkim jak Star Wars. W swoim archiwum mam masę wycinków o Bruce Lee. Plakaty,recenzje Star Wars też by się znlazły.

Reasumując, niedobór informacji działal ożywczo na nasze hobby. Obecny przesyt mocno rozleniwia :)

Odnośnik do komentarza

Druga okładka, jak i nowy layout pisma bardzo dobry. Cieszy mnie ostatnio obecność Zooltara na łamach PE, bo facet bardzo dobrze pisze i mam nadzieję, że zapewnicie mu jakąś stałą rubrykę. Nie mogę natomiast zrozumieć 5 wystawionej przez Sobka dla Kryptonimu Uncle, Film został potraktowany gorzej niż wiele szmir, które potrafią dostawać wyższe oceny. W dodatku bez konkretnych argumentów uzasadniających ją w sensowny sposób. Bo Ritchie stanął w miejscu? On raczej powraca do swojego genialnego stylu sprzed lat. Zero uznania dla sztandarowych elementów jego filmów jak przegenialna ścieżka dźwiękowa czy mistrzowski, dynamiczny montaż zakrawa o kpinę. Kryptonim to jedna z najbardziej niedocenionych perełek tego roku, która przebija "wielkie" Spectre. 

W poprzednich postach widziałem utyskiwania na temat wypalenia się Hiva. Podobne uwagi mam od pewnego czasu do szanownego Zaxa, któremu "Fabularna Tawerna" powinna zostać dawno odebrana i przekazana w ręce Rogera. Zax, niegdyś miłośnik JRPG-ów jest obecnie tak zachłyśnięty zachodnimi tuzami RPG, że kompletnie ignoruje to co dzieje się na japońskim rynku. Wszystkie poczynania japońskich deweloperów krytykuje. Nie zapomnę jego czepiania się tekstur w demku FFXV podczas gdy przestarzała grafika w Fallout 4 kompletnie zdaje się mu nie przeszkadzać. Najnowszy Xenoblade mimo, iż określony przez Komodo mianem najlepszego JRPG-a od lat, został przez niego całkowicie zignorowany. Już miesiąc wcześniej ocenił Fallouta 4 jako najlepsze doświadczenie RPG w tym roku, zaraz obok Wieśka 3. Gdzie jakaś wzmianka o Xeno? Ja rozumiem, że redaktor nie ma WiiU na własność, ale mógłby chociaż przejawić jakiekolwiek zainteresowanie czymś poza Bethesdą i BioWarem. Czy to w porządku by osoba, która zajmuje się w czasopiśmie RPG-ami wykazywała się taką ignorancją wobec ukazujących się perełek spod dłuta potomków samurajów? A w reszcie, czym obecny kształt Fabularnej Tawerny różni się od pozostałych felietonów na łamach PE? Od dłuższego czasu prezentowana w nim tematyka mogłaby równie dobrze nosić nazwę - "wynurzenia Zaxa". Po Kąciku RPG, który niegdyś był pielęgnowany przez Stara, pozostało jedynie wspomnienie (choć Zax przez pierwsze lata też pieczołowicie o niego dbał). Widać wyraźny brak pomysłu na jego dalsze prowadzenie i być może przydałoby się zastanowić nad przekazaniem go w ręce Rogera. Roger prezentuje znacznie bardziej uniwersalne podejście do RPG-ów, potrafiąc docenić zarówno te zachodnie, jak i te z KKW. 

Odnośnik do komentarza

Przeciez Roger wszystkiego nie poprowadzi bo sam pewnie ma mase rzeczy do ogarniecia a tu jeszcze kacik rpg mialby dojsc? No way mimo ze Roger jest bardzo mocnym punktem tego czegos bedacego cieniem starego Psx Extreme. Ten kacik filmowy kiedys czytalem a teraz omijam ilekroc przegladam pozyczona gazetke.

 

Co do ocen za filmy to radze sie nimi nie przejmowac bo zaden autorytet tych recenzji nie pisze.

Odnośnik do komentarza

Przeciez Roger wszystkiego nie poprowadzi bo sam pewnie ma mase rzeczy do ogarniecia a tu jeszcze kacik rpg mialby dojsc? No way mimo ze Roger jest bardzo mocnym punktem tego czegos bedacego cieniem starego Psx Extreme. Ten kacik filmowy kiedys czytalem a teraz omijam ilekroc przegladam pozyczona gazetke.

 

Co do ocen za filmy to radze sie nimi nie przejmowac bo zaden autorytet tych recenzji nie pisze.

Zapomniałem, że przecież jest naczelnym PPE :P Ale kto wie, nie znamy jego mocy przerobowych. Wolałem recenzje Walkiewicza. 

Odnośnik do komentarza

Nie mogę natomiast zrozumieć 5 wystawionej przez Sobka dla Kryptonimu Uncle, Film został potraktowany gorzej niż wiele szmir, które potrafią dostawać wyższe oceny. W dodatku bez konkretnych argumentów uzasadniających ją w sensowny sposób. Bo Ritchie stanął w miejscu? On raczej powraca do swojego genialnego stylu sprzed lat. Zero uznania dla sztandarowych elementów jego filmów jak przegenialna ścieżka dźwiękowa czy mistrzowski, dynamiczny montaż zakrawa o kpinę. Kryptonim to jedna z najbardziej niedocenionych perełek tego roku, która przebija "wielkie" Spectre.

UNCLE jest cienki jak barszcz i wyraźnie to podkreśliłem w recenzji. Tak, to że Ritchie nie potrafi pokazać nic nowego to jest minus, bo artystycznie stoi w miejscu ciągle pokazując to samo. A dynamiczny i świetny montaż to był w Ultimatum Bourne'a, który dostał za niego zresztą Oscara. To sobie zobacz tamten film dla porównania i zrozumiesz, co to jest dobry montaż. Sorry, ale multiplikacja obrazów u Ritchiego, stopklatki itd. to tylko ozdobniki i efekciarstwo, które stało się już nudne i oklepane. To samo dźwięk - ten sam przykład, Ultimatum Bourne'a dostało nagrody za mix dźwięku i efekty. I tak, Spectre jest o niebo lepsze od UNCLE, bo opowiada przynajmniej ciekawą historię. Jeśli Ci się nie znudziły jeszcze powielane klisze z kina lat 60 i 70 (m. in. Kingsman) i udawanie, że robimy retro kino w retrostylistyce, a tak naprawdę reżyser się zaciął i nic więcej na razie nie potrafi to spoko, baw się dobrze, ale nie wmawiaj mi, że nie wiem, co piszę.

 

Tak, Ritiche ma (miał) genialny styl, ale przechodzi odtwórczy kryzys artystyczny. Czekam na film, w którym pokaże nowe sztuczki.

Odnośnik do komentarza

Taaa, a potem wyjdzie kolejny kicz o super bohaterach z USA, któremu dasz sporo wyższą notę mimo, iż filmy te z małymi wyjątkami to miałkie (pipi) i one również dawno temu zatrzymały się w miejscu, oferując zabawę nerdom i 12 letnim dzieciakom. Sorry, ale 5 to jedna z niższych ocen jakie dajecie w PE i naprawdę uważam, że jest krzywdząca dla tego filmu. Dobrze, że nie jestem odosobniony w opinii https://www.youtube.com/watch?v=3_pOKEkpEhE. 

EDIT: Dźwięk stał się oklepany? Genialne utwory, które pojawiają się w filmie można uznać za nudne i oklepane? No błagam, ale musiałeś naprawdę być negatywnie nastawiony zabierając się za oglądanie tego filmu, że nawet mocarny soundtrack umknął Twojej uwadze. 

Edytowane przez Sowaa
Odnośnik do komentarza

Taaa, a potem wyjdzie kolejny kicz o super bohaterach z USA, któremu dasz sporo wyższą notę mimo, iż filmy te z małymi wyjątkami to miałkie (pipi) i one również dawno temu zatrzymały się w miejscu, oferując zabawę nerdom i 12 letnim dzieciakom. Sorry, ale 5 to jedna z niższych ocen jakie dajecie w PE i naprawdę uważam, że jest krzywdząca dla tego filmu. Dobrze, że nie jestem odosobniony w opinii https://www.youtube.com/watch?v=3_pOKEkpEhE. 

EDIT: Dźwięk stał się oklepany? Genialne utwory, które pojawiają się w filmie można uznać za nudne i oklepane? No błagam, ale musiałeś naprawdę być negatywnie nastawiony zabierając się za oglądanie tego filmu, że nawet mocarny soundtrack umknął Twojej uwadze. 

Nie rozumiesz różnicy między oscarowym udźwiękowieniem i kompozycją muzyczną, a soundtrackiem. Ten trzeci można sobie złożyć, te dwa pierwsze trzeba napisać i jeszcze zrobić to dobrze. UNCLE ma fajną muzę i tyle. Nie będę się fapował tym, że ktoś dobrze dobrał muzę z odpowiedniego okresu do filmu. Sztuką jest napisać muzykę, którą dopowie coś do obrazu, a nie powie to samo, co obraz.

 

Cieszę się, że nie jesteś odosobniony w swojej opinii, ale to może lepiej czerp wyłącznie informacje ze źródeł, z którymi się w pełni zgadzasz, bo po co masz się denerwować. To jest argument ostateczny typu bomba atomowa - "istnieją tacy, co myślą tak, jak ja, więc mamy rację". Fajnie więc, że chcesz porozmawiać o swoim guście, ale to od tego są raczej odpowiednie kółka, albo wątki na forumku typu: "Jaki film polecicie".

 

Marvele - tutaj dwa fakty:  Wolverine dostał 5/10 w 2013 roku. Fantastic Four - 5/10. Jak film jest słaby, to jest słaby i guzik mnie obchodzi, czy to kino europejskie o transwestytach, czy Marvel. Marvele oceniam w kategorii Marveli. Z lekka pastiszowe retrokino zaś oceniam w kategorii retrokina i UNCLE w kategorii retrokina szpiegowskiego wypada słabo nawet na tle "Kingsmana" z tak choćby prozaicznej przyczyny, że jest tylko kalką klasyki i nie wnosi nic więcej w przeciwieństwie do "Kingsmana", który nie tylko kopiuje formułę, ale i dodaje świeże elementy. I choć oba mnie zawiodły, to potrafię docenić i zauważyć te różnice i dlatego piszę o filmach. A nie o swoim guście. Czego tu nie rozumiesz? Nie mogę z Tobą dyskutować o filmie na poziomie - "Sobek nie ma prawa do swojej opinii, bo mnie się ten film podobał" (absurd), więc z mojej strony EOT.

Edytowane przez Kuba_Sobek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.