Skocz do zawartości

Gwiezdne Wojny, Epizod 8: Ostatni Jedi


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie twierdzę, czy ktoś się zna czy nie. A w temat o ziarnie to nawet nie wchodzę, bo ja na goglach VR widzę fakturę szkła.

Może tak- w Tarkinie zabrakło tej naturalnej płynności, tej mimiki twarzy. Widziałeś obie ostatnie Planety Małp, to pewnie zauważyłeś, że Oscar tam wygląda i rusza się wzorowo.

Tak, wiem że to małpa, ale wedle fabuły nabiera cech człowieka.

A z Walkerem w Fast nad Furious to inna bajka, bo tam jest przez dosłownie chwilę. 

 

Jeżeli decydują się na tak wiele minut z bohaterem CGI, to niech to zrobią lepiej albo sobie odpuszczą.

Odnośnik do komentarza

No tutaj to mieli brada pitta 24 h na dobe i jego twarz pod każdym kątem wielokrotnie nagrywana w wysokiej rozdzielczości.  Za kilka lat technika pewnie dogoni nasze wyobrażenia i będzie można oglądać filmy z cassavetesem, Yul Brynnerem czy Marlonem Brando. Tylko czy ktoś tego chce :) ?  Mnie taka wizja przeraża. Komputerowe odgrzebywanie trupów. W przypadku księżniczki Lei wolę aby jej rolę w tym filmie zmniejszyli, dokręcili najwyżej kilka scen aby wyjaśnić czemu usuwa się w cień, dali na koniec filmu dedykacje dla niej i w części IX nie ruszać trupa. Co najwyżej we wspomnieniach jak hana solo. 

Odnośnik do komentarza

Ant-Man i odmłodzony Michael Douglas

 

tumblr_inline_nrxnhwlUco1tvm1vp_1280.jpg

 

RDJ w Cap CW

 

https://www.youtube.com/watch?v=y-BXiJjoGtg

 

Możliwości jest dużo

Możliwości jest sporo tylko trzeba brać pod uwagę kilka czynników. Doświadczenie ekipy odpowiedzialnej za te odmłodzenia, materiał źródłowy, nawet budżet przeznaczony na tą jedną operację. Cyfrowego Tarkina jeszcze nie widziałem więc trudno mi ocenić na jakim poziomie prezentuje się postać. Jednak cyfrowa postać to nie pierwszyzna nawet dla Disney'a. Tarkin czy Walker to nie pierwszy taki myk. Disney ma na koncie przecież Trona Legacy gdzie cyfrowo odmłodzony Jeff Bridges grał sporą rolę (jak i "stara" wersja). I w tym przypadku mieli materiał źródłowy na miejscu. Mimo to efekt nie był najlepszy. Oczywiście mówimy o filmie z przed 16 lat. Technika poczyniła spore postępy w tej dziedzinie. Wtedy robiło to wrażenie. Dziś już niekoniecznie. 

W przypadku Proximo wykorzystano ujęcia z nagranych już scen z nim. Z Walkerem było podobnie. Mieli stare ujęcia jak i "szkielet bazowy" w postaci brata. W serialu Westworld pojawia się na chwilę odmłodzony Hopkins. Do zrobienia twarzy również mieli materiał na miejscu. Jednak wszystkie te postacie pojawiają się dosłownie na moment i to z ograniczonymi kwestiami. Im dłuższa scena i bardziej skomplikowana, tym łatwiej jest widzowi dostrzec nieścisłości. Nie da się przenieś w 100 procentach postać do cyfrowego świata. Przynajmniej nie w tej chwili.

ILM tworzy dla Lucasa (i nie tylko) od połowy lat 70-tych ubiegłego wieku i ma na swoim koncie spore sukcesy: T-1000 częściowo wygenerowany komputerowo, smok Draco z ostatniego Smoka całkowicie stworzony komputerowo (za mimikę odpowiadała twarz sir Sean'a Connery'ego) czy stworzenie mumii w trylogii z Fraserem. Mają więc spore doświadczenie w tej kwestii. 

Największym wyzwaniem nie jest przeniesienie twarzy lecz wszystkich detali, które składają się na ową twarz. Zmarszczki, blizny, znamiona... nawet naturalna mimika. Wszystko to jest częścią twarzy i problemem jest nadanie temu naturalnych ruchów. Sekwencja facial capture jest ogromnym ułatwieniem dla programistów. Dlatego ożywiony Cushing to było wyzwanie.

Sam jestem ciekaw jak wypadła postać. Byle do stycznia...

Technika wciąż się doskonali więc zapewne w niedługim czasie dostaniemy niemal idealną cyfrową kopię aktorów.

Edytowane przez Farmer
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...