Skocz do zawartości

Civilization VI


Ryuk

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pogram sobie spokojnie w tą Cywilizację na bieda lapku z i5 5200, 8gb i geforce 920m czy będę się wkur.wiał? To ważne. 

 

Ja mam Radeona R5 M255, który jest znacznie gorszy. Benchmark w grze pokazuje 30-45fps średnio ale on jest mocno przesadzony bo cała mapka jest zawalona miastami i chyba wszystkimi możliwymi nacjami w grze, które mają turę.

Włączyłem custom game to było 60fps więc można pograć w hotelu na lapku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jaka ta gra jest dobra. Ilość decyzji, możliwości rozwoju cywilizacji, lepsza dyplomacja i city-state'y, zmiana workerów w builderów :fsg:  Niektórzy mogą mieć problem z szatą graficzną, ale ja po godzinie grania przyzwyczaiłem się do niej i mi odpowiada. Kto zresztą ma czas na podziwianie grafiki skoro tyle decyzji jest do podjęcia. Jeszcze tylko jedna tura...

 

PS. Są elementy z dodatków do Civ 5: szpiegostwo, turystyka, religia itp.

Edytowane przez Kymel
Odnośnik do komentarza

Skończyłem tutorial jako że ostatni raz kontakt z Cywilizacją miałem za gnojka :) Gra się za(pipi)iście, no ale dokładnie tego się spodziewałem że dostanę. A technicznie, śmiga mi w 50-60 klatkach w fhd tak więc laptopowcy kupujcie śmiało i bawcie się dobrze.

Odnośnik do komentarza

Mam za sobą ponad 100 tur i na razie jest bajka :) Jest tyle nowości, że naprawdę trzeba się uczyć wielu rzeczy. Te dzielnice bardzo mocno zmieniły grę. Tutaj będzie wiele prób i błędów, aby optymalnie działać. Trzeba sporo rzeczy przemyśleć. Świetna sprawa z tymi questami na szybsze odkrywanie drzewka ustroju czy też technologii. To naprawdę super patent, który też wpływa, że działamy cały czas, aby coś nam dało profity, by szybciej to odkryć.

Zaskoczyli mnie bardzo barbarzyńcy. Najpierw podjazd zwiadowców. Potem trzy jednostki, że swoimi musiałem szybko wracać do stolicy. Co ciekawe jak prawie trzy jednostki barbarzyńców miałem ubite, to zaczęły one uciekać i trzeba było je gonić. Ogólnie świetnie działają barbarzyńcy.

Fajny pomysł z tymi emisariuszami. Dużo lepiej rozwiązane są relacje z miastami-państwami.

Grafika jest kapitalna, naprawdę, choć też po pierwszych screenach miałem obawy. W ruchu gra prezentuje się świetnie (gram na max detalach). Wszystko co wybudujemy widać na napie. Nawet pole na mapie trzeba poświęcić na wybudowanie koloseum czy innego cudu. To naprawdę wiele zmienia nie tylko pod względem grafiki, ale także kombinowania. Udźwiękowienie też stoi na wysokim poziomie.

Gram w CIV od części 1 na Amidze i w każdą część grało mi się bardzo dobrze. Na razie za mało czasu jeszcze tutaj spędziłem, ale jest po prostu "cud, miód i orzeszki" :) Oceny na poziomie około 90% i więcej nie są "podkolorowane". Wracam do dalszej zabawy. Pewnie będzie jak zwykle, czyli: Jeszcze tylko osadników wybuduję, jeszcze tylko, dojadę tam, jeszcze tylko miasto założę, jeszcze tylko i będzie 4:00 nad ranem, czyli typowa Cywilizacja :)

Odnośnik do komentarza

276 tur za mną i jako prawdziwy weteran civ 5 mogę powiedzieć tylko jedno. Ta gra to mokry sen każdego fana cywilizacji. Po tych kilku godzinach wydaje mi się lepsza od poprzednika. Usprawniono wiele aspektów jak relacje państw -miast, dyplomacje czy handel. Dodano kilka fajnych rzeczy jak rozbudowane drzewo idei. Gra jest wciągająca niczym bagno. Obecnie to moje goty 2016 roku.

Odnośnik do komentarza

Cholera, jestem w Chinach, tutaj gry na Steama kosztują SPORO taniej (za Civkę chcą 199 yuanów, czyli jakieś 120zł), ale kurde, jeśli ją kupię to przepadnę i zawalę uniwerek, a potem obetną mi stypendium i tyle będzie z rumakowania. Niemniej, zachęcacie cholernie. Sam jestem świeżakiem, bo grałem tylko w V, ale faktycznie wciąga jak bagno...

Jak jest z dyplomacją? W V (z i bez dodatków) wkurzało mnie to, że można było się z jakimś AI przyjaźnić, a chwilę później mnie potępiał i tyle z zabawy.

Odnośnik do komentarza

Tu to ja zacznę od początku napisz mi jak zwiększyć mapę bo na poziomie średnim (zawsze w civ tak zacyznam aby poznać zasady) jestem teraz w potrzasku między niemcami, aztekami, Hiszpania i brazylia. Nie mam jak się ruszyć a mam tylko 3 miasta:D.

 

@szwed

W sumie chyba trudniej się zaprzyjaźnić ja mam 4 nacje sąsiadów i każda wroga obecnie. Może japonii nie lubią :D

Odnośnik do komentarza

 

Whereveryouinstalled\Sid Meiers Civilization VI\Base\Assets\Gameplay\Data

 

Open the Maps file

 

Search near the bottom for <Row MapSizeType="MAPSIZE_HUGE" Name="LOC_MAPSIZE_HUGE_NAME" Description="LOC_MAPSIZE_HUGE_DESCRIPTION" DefaultPlayers="12" GridWidth="106" GridHeight="66" NumNaturalWonders="7" PlateValue="5" Continents="6"/>

 

Change the Gridwith and Gridheight value to whatever you feel like trying.

 

Be warned that this will significantly increase the load time when creating games, so go make a sammich or something while it loads.

Ja ustawiłem szerokość na 150 a wysokość na 96 i jest znacznie lepiej. Polecam jeszcze zmienić w pliku GlobalParameters.xml na następujące wartości:

 

 

        <Row Name="START_DISTANCE_MAJOR_CIVILIZATION" Value="14" />

        

        <Row Name="START_DISTANCE_MINOR_CIVILIZATION" Value="9" />

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Podziękować to dzisiaj wieczorem zaczynam ponownie:)

 

Mam nadzieje że acziki wpadają mimo tych zmian. Ogólnie mam wy(pipi)ane na acziki na steam ale fajnie mieć civ 6 tak jak 5 na najwyzszym poziomie zaliczoną.

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

ja mam już na liczniku 10 godzin i ponad 200 tur. Gra jest mega. Choć fakt, że mapy mogłyby być większe, bo mam 5 miast i ciasno jest :) Może pogrzebię w pliku przy następnym starcie gry.  To, jak trzeba cały czas kombinować, podejmować decyzje, to jest coś niesamowitego. Jestem ciekaw jak będzie dalej, ale na teraz to chyba najlepsza Cywilizacja ever. Mogę mieć subiektywną ocenę jako fan, jednak wiedziałem, że będzie bardzo dobrze, ale naprawdę nie liczyłem, że aż tak.

Odnośnik do komentarza

A jak z optymalizacją? w piątce jak już poznałem wszystkie nacje, to oczekiwanie na tury trwało dość długo.

bajka obecnie poznałem już 7 nacji i kilka państw miast a tury śmigają szybko. Mam ssd dysk i procek i7 więc może to tego zasługa. No ale civ 5 jak ostatnio grałem była chyba wolniejsza

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...