Skocz do zawartości

Civilization VI


Ryuk

Rekomendowane odpowiedzi

Miejsca mieszkalne zapewniają niektóre budowle i cuda, które można wybudować w miastach, nie pamiętam dokładnie które ale na pewno spichlerz, albo np świątynie lub biblioteki, tego typu rzeczy. Poczytaj opisy na ekranie budowania i civilopedii.

 

Jednostek nie da się łączyć, wyjątkiem są wielcy ludzie i jednostki cywilne, którym można w ten sposób przydzielać eskortę.

 

Żeby ogarnąć tę grę na średnim poziomie i poznać wszelkie zależności, trzeba spędzić dziesiątki godzin, a potem nawet setki jeśli idzie o pozostałe cywilizacje dostępne w grze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jednostki wojskowe naziemne łączysz w korpusy (2) lub armie (3). Musisz w tym celu wynaleźć na drzewku idei Nacjonalizm i Mobilizację. Podobnie jednostki morskie łączysz we floty i armady. Jest to jedyny słuszny sposób używania jednostek wojskowych.

Obszary mieszkalne oprócz budowli i dzielnic dodają także ulepszenia budowniczych (farmy, pastwiska etc)

Odnośnik do komentarza

Pogralem troszke, podbiłem jedno Państwo miasto, drugiego jestem suzerenem ( co to mi daje?) i zaatakowała mnie Etiopia (chyba) udało mi się odeprzeć ich kontratak, przeszedłem do kontrofensywy udało mi się jedno miasto zobyć i je zburzyłem, drugie zdobyłem i probowałem ustanowić nad nim kontrole ale się zbuntowało (jak zapobiegać buntom?) i pojawiły się jakieś dwie bardzo mocne jednostki xD a mój sztrum na stolice został odparty. Wcześniej Etiopia blagała mnie o pomoc ale odrzucilem ich propozycje pokojowe i teraz jestem w dupie, prawie bez wojska.

Powiedzcie mi czy w 100-200 roku n.e jak mam jednostki wojskowe takie jak konnica, włócznicy, zbrojni, katauplta, łucznicy, to jest ok ? Czy powinienem mieć już lepsze wojsko?

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, standby napisał:

drugiego jestem suzerenem ( co to mi daje?)

Z zakładce panstw-miast masz opisane bonusy jakie daje fakt bycia suzerenem.

 

39 minut temu, standby napisał:

(jak zapobiegać buntom?)

Jeśli masz miasto  daleko od swoich terytoriów, blisko granic innej cywilizacji to praktycznie sie nie da utrzymac takiego miasta. Na bunty wpływa poziom zadowolenia, fakt wyznawania tej samej religii co twoja civka. Duży bonus do lojalnosci daje ustanowienie w buntujacym się miescie gubernatora i jednostki wojskowej. Poźniej mozna tez korzystac z kart doktryn i tam sa tez pewne dodatkowe karty wpływające na  lojalnosc miasta.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Zaczalem grać Rzymianami i od razu jest lepiej. 

Udało mi się założyć 5 miast już i zwasalizować jedno państwo miasto, mniej więcej już wiem jak rozplanowywac budynki oraz jak zapewnić większy obszar mieszkalny, tak jak tutaj pisaliscie, wszystkiego człowiek się uczy z czasem:D  Mogę już budować jednostke legionu ale nie mam dostępu póki co żelaza, żadne z państw nie chce mi sprzedać tego zasobu, a do dostępu do pół z zelazem troche mi brakuje, da się je kupować na jakichś targowiskach albo coś? Bo golda mam całkiem sporo :D

Odnośnik do komentarza

Nie da się kupić inaczej niż od innej cywilizacji, możesz dostać też od państwa-miasta którego jesteś suzerenem, jak mają zosób i odkrytą technologię by go wydobyć.

 

E: Jeszcze są karty wojskowe, że dostajesz dodatkowy zasób na turę dwóch różnych zasobów. Z czego co pamiętam to konie i żelazo są razem. No ale to też trzeba najpierw odkryć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zdobywanie miast jest sporym wyzwaniem. Wraz z postępem czasu rośnie ich siła obronna. Gamechangerem są bombowce, które wchodzą w obronę jak w masło, a SI nie bardzo sobie z nimi radzi. Alternatywnie jednostki artylerii połączone w armię. Generalnie trzeba upgrade'ować jednostki oblężnicze i łączyć je w korpusy, a najlepiej armie. 

No i oczywiście staraj się, żeby miasto miało status oblężonego, wtedy nie odzyskuje co turę części "zdrowia". Oblężenie to otoczenie miasta tak, by każde otaczające je pole było zajęte przez wrogą jednostkę lub jej strefę kontroli.

Edytowane przez dee
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Możliwe, że jesteś w epoce gdzie bombarda jest przestarzała, także trzeba będzie zrobić upgrade i tak jak Dee wspomniał, najlepiej od razu zrobić korpusy i armie. No i trzeba mieć parę takich jednostek, żeby jakoś w miarę szybko się przebić przez obronę miasta.  Miasta blisko wybrzeża szybko podbija się pancernikami, a potem krążownikami rakietowymi. Tylko znowu, trzeba mieć kilka jednostek. Podpływasz wszystkimi pod miasto i nakurwiasz po kolei. Kilka tur i będzie po obronie miasta i wtedy tylko wchodzisz jakąś jednostką lądową, żeby je przejąć. A miasta w głębi lądu bombowcami, tylko też dobrze mieć kilka takich jednostek.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

e tam, taktyka jest zawsze ta sama

 

1. pierwszego sasiada jak bog da ogarniasz jeszcze bez maszyn oblezniczych. na deity czesto zdazy cos ogarnac, ale wtedy battering ram + jakas piechota i wciaz jest lekko.

2. drugiego sasiada battering ramami, jak wolno idzie to siege tower.

3. masz dwie ciwki podbite i powinienes osiagnac technologiczna przewage z czasem nad rywalami.

4. beeline do bombowców

5. dwa czołgi + dwa bombowce ze wsparciem kilku jednostek dystansowych i lecisz na pozostałych sąsiadów

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...