Skocz do zawartości

Civilization VI


Ryuk

Rekomendowane odpowiedzi

Łocie chu.j. Dzisiaj odpalilem. Pierwsza stycznosc z seria Co za gra. Prawie sie zesrałem w gacie bo nie moglem sie oderwac od budowania potegi wiktoropolis i ledwo do kibla zdazylem przy syndromie - ostatnia tura, zaraz pojde, to juz ostatnia, napewno!

 

Mega wciaga to wszystko

Edytowane przez kanabis
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Widzialem juz ze mozna miec plamtacje bananow, ryżu, pszenicy.

Mam nadzieje ze tworcy nie zapomnieli o jarmużu. Bo bedzie pol oceny w dół.

Ogolnie mnie po chyba milionie lat kiedy mialem pc w gimnazjum xd  wzielo na pogranie w jakies rtsy czy gierki ekonomiczne. 

 

Ale chyba strasznie malo tego, na kompie to pamietam ze od ciula gralem w jakiegos tzara, settlersow, kozakow itd 

 

Wlasnie chyba takiej typowo realtime gierki typu settlers nie ma na konsole co?

 

No i nastepne w kolejce cities skylines bo to chyba jakis klon sim city z tego co kumpel mi opowiadal

Odnośnik do komentarza

Ja chyba nie umiem w to grać, bo odpalając grę dowolną siedzę w średniowieczu, podczas gdy reszta oponentów wjeżdża w bardziej zaawansowane epoki, ja zrobię trzech zbrojnych na koniach, a dookoła mnie rozstawiają się całe oddziały :( A szkoda, bo widzę potencjał na wciągnięcie się w ten tytuł.

Odnośnik do komentarza

Ja wzialem aztekow w grze wlasnej. Ale juz znamy koło i piniondze wiec bedzie dobrze. Jakas krolowa anglii juz jest epoke wyzej ale wyglada na idiotke i dobrze ze soba zyjemy bo ciagnie ode mnie sól. W sumie na wszystko sie zgadza wiec wyczuwam ze ma slabosc do srodkowoamerykanskich drągów w sobie.

Za to z drugiej strony jest jakas tubylcza baba co do chyba niedoruchana bo bardzo nieuprzejma. Chcialem  sie dogadac ale nawet ode mnie poslanca nie przyjela.  Ale szmata niech poczeka do jutra. Niech tylko mi sie kawaleria na koniach wyprodukuje za pare tur to kleknie do miecza jak linkiewicz. 

Jest fajnie.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Bzduras napisał:

Ja chyba nie umiem w to grać, bo odpalając grę dowolną siedzę w średniowieczu, podczas gdy reszta oponentów wjeżdża w bardziej zaawansowane epoki, ja zrobię trzech zbrojnych na koniach, a dookoła mnie rozstawiają się całe oddziały :( A szkoda, bo widzę potencjał na wciągnięcie się w ten tytuł.

Zacznij od 1 czy tam 2 poziomu trudności.

Musisz budować nowe miasta (osadnicy) w rozsądnych odstępach i ustawiaj je w pobliżu jakiś zasobów. Najlepiej jedzenie + przemysł (kopalnie, uprawy, zwierzęta). Rób szlaki handlowe, ale nie zapominaj o wojsku, szczególnie w obliczu zagrożenia ze strony barbarzyńców - chyba że ich wyłączysz w opcjach. Do tego warto eksplorować, bo zawsze coś można odkryć czy zyskać. 

Moim zdaniem ta civka jest najprostsza w całej swej historii i bez problemu da się grać na wyższych poziomach po odrobinie przetarcia. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@Bzduras

Generalnie nie można być najlepszym na wszystkich polach(nauka, kultura,militaria, religia). Po to są różne typy zwycięstwa, by mniej więcej grać pod jeden i pod tym kątem rozbudowywać miasta. Ważny jest efekt synergii, dobrze rozplanowane dzielnice potrafia dać solidnego kopa do rozwoju (kwestia bonusów). Najłatwiej wygrać naukowo, rozgrywka niejako sama gracza ku temu prowadzi, najtrudniej kulturowo, tu już trzeba ostrej orki i optymalizacji. I przede wszystkim, jak pisali koledzy, zacząć od niskiego poziomu, właczyc sobie w opcjach podpowiedzi i cieszyć się grą. To nie jest gra na jedno czy dwa przejścia, pierwsze rozgrywki traktujesz szkoleniowo potem będzie lepiej.

Na YT znajdziesz też mnóstwo poradników, głównie po angielsku, naprawde wiele pomagają

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Na podbój to najlepiej masowe produkowanie bombowców, a potem bombowców odrzutowych. Komp jest bezradny wobec tej taktyki, niby cos tam ostatnie patche miały poprawić, ale wciąż to najlepszy sposób na radzenie sobie ze zdobywaniem miast, które przy pomocy jednostek lądowych potrafi byc katorgą

Odnośnik do komentarza

Nie dojechalem tej kunegundy wczoraj :/ Okazalo sie ze jest w konkubinacie z jakims tryplem z miasta-panstwa. Troche to mi skomplikowalo sprawy. 

Troche denerwuje mnie tez baba z anglii. Skrytykowala mnie ze nie rozwijam poezji. No chyba ja pojebalo pedałke. W dodatku sie rozpycha lokciami z tymi swoimi osadami. Kusi zeby ja troche uspokoic ale zawsze mnie troche wyprzedza z nowa epoka wiec lepiej sie nie wychylac. Ale juz zalozylem Ostroleke i miasto Narew nad morzem wiec mocno chyba moje kursy u buka pojda w gore. 

 

Chyba spoko tez opcja jest pobor do wojska z zaprzyjaznionego miasta-panstwa co? Zaplacilem 150zlota i od razu dostalem chyba z 4 jednostki do bitki. Bez czekania zadnych tur. Raczej takie kibole arki gdynia ze statsow ale na odganianie barbazyncow sa spoko.

 

Oh boy nie moge sie doczekac poniedzialku jak znow zagram

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...