Skocz do zawartości

XBOX ONE X @ Project Scorpio


Rekomendowane odpowiedzi

Zadowolonym ze Skorpiona bardzo, kultura pracy fenomenalna, konsola sliczna, wszystko chodzi jak trzeba a i same gry faktycznie dostały sporego boosta i to widoczne jest nawet na zwykłym Full HD :) 

 

Jedyny problem to miałem z padem, dpad miałem jakiś felerny, ale mircorosft bez problemu wymienił mi na nowy i jest wsio okej :lapka: 

Odnośnik do komentarza

Natomiast ja nie mam z czego się cieszyć. Konsola 2 raz pojechała do serwisu. Z tego co dziś się dowiedziałem to w PL już 10 takich skorpionów było i podejrzewam że to nie koniec.

Serwis też sobie leci bo skoro problem jest znany to po kiego odsyłają mi konsolę, którą po 2 tygodniach muszę znowu odesłać? Kpina, granie na czas i olewanie klienta. Ms dał ciała.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

Ja jak miałem rrod to też go naprawiali. Nowego nie dostałem ale fakt że potem działał. Ja po prostu nie znoszę wydawać kasę i jeszcze się potem użerać z tymi supportami, upsami, reklamacjami itd. Ech szkoda gadać. W tygodniu mało gram, może z godzinkę dziennie ale lubię przysiąść chwilę i się zrelaksować. Oby wasze konsole dobrze wam działały.

Odnośnik do komentarza

Ok, minął tydzień od czasu kupna xoxa. Pasowałoby coś wyskrobać. Na wstępie napiszę, że to moja druga konsola M$. Parę lat temu posiadałem x360. Obecnie posiadam całkiem dobrego PC, PS4Pro, Switcha i właśnie od 7 dni XoXa. Dlaczego go nabyłem, mając PC? GTX1060 ciut gorzej radzi sobie w 4k. Modernizacja PC przy obecnych cenach sprzętu odpada. Dodatkowo wkurza brak handlu używanymi grami. No i konsolka jest jednak nieco wygodniejsza do używania na TV. Z PC dalej będę korzystał do gier multi (144hz).

 

Pierwsze na co zwraca się uwagę po wyjęciu konsoli z pudełka, to jakość wykonania i rozmiary. Jestem pod wrażeniem jak dobrze udało im się ten sprzęt wcisnąć w tak małe rozmiary. W dodatku sama obudowa jest milsza w dotyku niż ps4pro i przede wszystkim nie strzela, nie skrzypi gdy bierze się ją do ręki. Czuć jakość. Kolejny wielki pozytyw to cisza w czasie pracy. Choć nie trafiłem na idealny egzemplarz. Wentylatorek lekko terkota. Z tego co czytam jest to dosyć częsty problem w wersjach X i S konsoli.  W czasie grania i głośności 15% w TV nie ma szans tego usłyszeć, ale w absolutnej ciszy w nocy już tak. Gdyby nie to, byłoby wzorowo. W porównaniu jednak do ps4pro i tak jest cichutko. Konsola Sony potrafiła przebić się przez dźwięki z gry nawet przy 35% głośności.

 

Jeśli chodzi o pad, to ten z ps4 bardzo mi podchodzi. Ten z X jest ogólnie nieco wygodniejszy, ma sporo lepszą jakość dźwięku na słuchawkach, no i oczywiście nie trzeba go co chwilę ładować (mam akumulatorki, więc i tak nie wydaję kasy na baterie). Wibracje w spustach to miły dodatek. Gałki jednak wg mnie lepiej pracują w ps4. Są też większe, dzięki czemu kciuk mi lepiej do nich pasuje. Do momentu aż łapa nie zacznie się pocić. Wtedy palec lekko się z nich ześlizguje i tutaj chropowate krawędzie analogów w X spisują się lepiej. Przyciski X Y itd. również lepiej wciska mi się na ps4 (są bardziej płaskie i mają lepszą fakturę). Krzyżak to kolejny element, który bardziej preferuję w padzie od Sony, choć ten od M$ niewiele mu ustępuje. Co jest niespodzianką, po tragicznym d-padzie z x360.

 

System, dashboard w X całkiem spoko, ale wygodniejszy wydaję mi się u Japońców. Natomiast plus, to większa prędkość podbierania gier, choć nie jest to niestety Steam, który zawsze jedzie na pełnym łączu. X korzysta mi średnio z 60-70% łącza, ps4 z 20-25, Steam 95-100%. Dolby Atmos fajna sprawa, Rise of the Tomb Raider na Cloudach Alpha brzmi świetnie. O samych grach jednak zbytnio rozpisywać się nie będę, bo wszystko grane było już na PC ;p. Za to mogę się cieszyć z HDR, którego w niektórych grach na PC brakuje. Na XoX problemem jest tylko Forza Horizon 3, która posiada bug z HDR. Pojawił się on dopiero po update do 4k. Na oficjalnym forum ponad tydzień temu pisali, że pracują nad patchem, ale do tej pory się go nie doczekałem. Chodzi mianowicie o złe dobieranie parametru jasności, który zmienia się co chwilę w grze. Od przepalonego obrazu do przyciemnionego i tak w kółko. Denerwujące i odstawiam granie w FH3 do momentu wydania łatki.

 

 

Odnośnik do komentarza

Sama konsola palce lizać, nie mam żadnych zastrzeżeń. Pad jest mega wygodny... ale jedna rzecz mnie mocno drażni. Próbowałem grać na kablu, bo nie zależało mi na bezprzewodowym działaniu. Niestety nie wiem, czy to wina ogólnej konstrukcji pada, czy konkretnie mojego egzemplarza, ale często niestety rozłączało, pomimo tego, że wtyczka kabla dobrze siedzi w porcie micro usb. Jakieś gwałtowniejsze ruchy z miejsca powodowały rozłączanie. Problem finalnie rozwiązałem kupując akumulatorki, nie mniej trochę niesmak był.

Odnośnik do komentarza

Jak dysk pracuje to tyrkocze, nie ma innej opcji :) Ja wczoraj doslownie caly dzien przed konsola i zaczela delikatnie szumiec dopiero po kilku godzinach grania w Wolfa. Tak tylko dysk zewnetrzny tyrkotal bo sciagalem gierki. Ogolnie sprzet mega cichy. Ostatnio bylem u kumpla, odpalil MH na prosiaku no i jest odkurzacz. 

Odnośnik do komentarza

Mi w XoX wentylator też terkocze, bzyczy. Cichy dźwięk, ale jest. Nieważne czy gram, czy odpalony jest dashboard czy konsola ściąga grę w uśpieniu (instant on). To dosyć częsta przypadłość w XoXach i podobno też w Sce. Na YT jest sporo takich filmików:

 

 

W dzień zbytnio nie słychać, w czasie grania nie ma szans, ale w nocy, w ciszy jak się człowiek wsłucha, to idzie prawie z 2.5 metra usłyszeć świerszcza ;p.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...