Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bo pc jest dla biedy.

 

Serio najlepiej usiasc i plakac nad konsola. To napewno cos zmieni. To tak jak ogladac wiadomosci, zamachy, gwalty i plakac jaki ten swiat zly. Zycie. A kazde dymanie ma swoja granice, juz pokazal to hitman. Pamietacie ze taka gra wyszla w odcinkach jakis czas temu? No patrzac na opinie i sprzedaz chyba nie wyszlo to najlepiej square te dymanko. To samo by bylo z platnymi patchami ktorych oczywiscie nie bedzie i to samo by bylo gdyby jednak ms przypisywal gry do konsoli. A ze mozna sobie wybrac ze wzgledu na tv opcje grafiki. No kurfa tak jak wspominalem to bylo juz milion lat temu jak wchodzily tv z innym niz zwykle odswiezaniem. A teraz wielki bol dupy i olaboga co ja poczne bez hdr

Odnośnik do komentarza

No tak, było, ale wtedy to wynikało z różnych systemów kodowania w różnych regionach i cała różnica polegała na tym, że jeden tryb był 16% szybszy od drugiego. Nie traciłeś nic na grafice. To jest coś zgoła innego, gdzie na start dostajesz 60fps np. z brzydkimi cieniami i innymi kompromisami w grafice lub 30fps w dopakowanym trybie jak w TLOU czy właśnie Ni-Oh.

Odnośnik do komentarza

Idź robić CW do CW. Co mnie obchodzi PC. Gramy na konsolach, dyskutujemy tu o konsolach to chcę mieć spokój od takiego pier,dolenia, proste chyba? Już i tak jest to dosyć spier,dolone. Patche, aktualizacje systemów, instalowanie gier, w ciągu 10 lat to wszystko się tak spier,doliło, że jak mnie spotka combo update systemu + gry kiedy chcę sobie pyknąć 30 minut w jakąś gierkę to mi się odechciewa grać na cały dzień i wolę sobie jakiś serial odpalić.Nie byłoby patchy to niczego bym nie miał albo roczne obsuwy? Nie byłoby patchy to by k,urwa musieli się przyłożyć i zrobić grę dobrze a nie łatać ją potem 17 razy zanim pozbędą się wszystkich bugów. Aha, i dobrze wiedzieć, że gry się już nie spóźniają, wcale xd.Skąd ten rage kabi? Wdech, wydech.

Zaden rage, po prostu mam taki styl dyskusji :)

 

Dokladnie musieliby gre zrobic idealnie. I dlatego pewnie wiedzmina jeszcze do dzisiaj by nie wypuszczono, dla ciebie to plus, dla mnie minus. Wole jednak sciagnac w godzine czy dwie patcha noz slinic sie do obrazkow Triss dwa lata i sluchac ze gra jednak zostanie przesunieta za kolejne pol roku.

No tak, było, ale wtedy to wynikało z różnych systemów kodowania w różnych regionach i cała różnica polegała na tym, że jeden tryb był 16% szybszy od drugiego. Nie traciłeś nic na grafice. To jest coś zgoła innego, gdzie na start dostajesz 60fps np. z brzydkimi cieniami i innymi kompromisami w grafice lub 30fps w dopakowanym trybie jak w TLOU czy właśnie Ni-Oh.

Traciles misiu, zawsze gry pal byly minimalnie ladniejsze od gier ntsc. Zawsze. W ninja gaiden miales ustawienia nie wynikajace z regionow. W wersji pal miales rowniez wybor czestotliwosci odswiezania

A patchy i aktualizacji nie bylo z prostego wzgledu. Rozwoju internetu na konsolach. A w sumie niedorozwoju za czasow ps2. Spojrz prawdzie w oczy takie cos juz bylo, to nic nowego. Widzicie ciagle tylko minusy. Nie ma na konsolach zadnych wymagan sprzetowych, zadnego sciaganie sterownikow czy innych guvien, dalej jest wspaniala sytuacja ze kupujesz gre i wiesz ze na bank w nia pograsz.

 

No to nie , trzeba jeczyc i stekac, wy chyba sie po prostu starzejecie i dziadziejecie

Najfajniej jakby byly karty pamieci, bo hdd kojarzy sie z pc wiec fe. Nie byloby autosave znanego glownie z kompow i mielibysmy fajosko jak w doomie gdzie zaje.bany pod koniec levelu zaczynasz od poczatku, albo trwajacy 10 minut loading jak w gta 2 tylko dlatego bo gry nie trzeba instalowac. To byli czasy, nie to co teraz, ale by bylo fajnie co chlopaki.

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

No a ja właśnie wolę jak gra wyjdzie raz, a dobrze. Różnica podejść.

 

Aha, i napisałeś, że opinie nt. i sprzedaż Hitmana pokazały SE, że mają sobie w du,pię wsadzić odcinkowe podejście. No więc właśnie ja teraz swoją (małą w skali wszystkich konsumentów, ale jednak) opinią, którą być może wpłynę też na kogoś decyzję o sprzedaży pokazuję Sony gdzie mogą takie wydania sobie wsadzić.

Odnośnik do komentarza

No okej, dziwne podejscie ale kazdy moze miec swoje. Obaj jestesmy starymi konsolomaniakami ale inaczej sie na to zapatrujemy. Takze spox szanuje twoje zdanie, mi tez sie nie podoba ze wypuszczana jest nowa konsola ale jesli to beda tylko jakies tam graficzne nie jakies kolosalne, czy gameplayowe roznice to jestem za. Dostalismy slabsza ale za to tania konsole na starcie wiec czemu nie wypuscic lekko stuningowanej?

 

Ruchanie ze strony sony to by bylo gdyby zostaly wypuszczane gry wylacznie na pro a zwykla dostanie ochlap. Dopoki takiego czegos nie ma prawo wyboru jest moim zdaniem tylko i wylacznie plusem.

Odnośnik do komentarza

Ale prosze nie piszcie o 50/60Hz i PAL oraz NTSC jeśli nie macie o tym pojęcia.

 

NTSC lata w 60Hz, nie ma automatycznej kalibracji kolorów i ma mniejszą rozdzielczość od PAL stąd wrażenie gorszej grafiki.

Mając PSX i PS2 grałem głównie w NTSC bo PAL było tak paskudnie wolne, mocno to było widać w bitkach i RPG.

PALowskie Final Fantasy X? O jezu :/

Odnośnik do komentarza

Ej ale czujecie, grac teraz bez autosave , i dylematy z karta pamieci czy skasovac save z tlou zeby pograc w dark souls? I przeplacac za mb pamieci bo konsola nie ma hdd jak komputer? Albo giniecie i nie dosc ze zaczynacie level od nowa to jeszcze czekacie az wam sie gra zaladuje w 10 minut

 

No ale wkladasz i grasz, ciekawe ilu z was by na psychosomatyczny trafilo od wkur.wu

Odnośnik do komentarza

Kanabis, ten autosave to była tylko kwestia miejsca na karcie pamięci. Dołożenie dużych dysków twardych umożliwiło nam na zrzucanie większych ilości danych. Nie bardzo wiem jaka tutaj jest korelacja z instalacjami, patchami i aktualizacjami. No nic, mi się ten kierunek nie podoba i to bardzo.

Odnośnik do komentarza

Graczdari żyje? Coś chłop miał napisać o Pro a tu cisza :/

 

Ps. Czyli podsumowując, przy zakupie pro muszę zrobić:

1. Dezaktywować konto na starej ps4

2. Wyjąc dysk 2tb i wsadzić go od razu do pro jeszcze przed pierwszym odpaleniem

3. Uruchomić pro, zalogowoać się do psn co równoznaczny się z aktywacją systemu?

4. Dysk z pro wsadzić w stare ps4 i sprzedać (będzie ten dysk normalnie działał?)

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

Dysk jak zamienisz to nowa konsola i tak go będzie formatować. Samo logowanie nie aktywuje systemu. Trzeba to zrobić ręcznie:

Aby aktywować system po pierwszym wpisaniu się, wybierz pozycję icon_settings.png (Ustawienia) > [PlayStation Network/Zarządzanie kontami] > [Aktywuj jako podstawowe PS4] > [Aktywuj].

http://manuals.playstation.net/document/pl/ps4/settings/activation.html

Odnośnik do komentarza

Plotki xD przypomniales mi typow ktorzy przychodza do m ie i mowia ze mie kupia xone bo na niego ponoc nie mozna gier uzywanych kupowac

 

 

A, jeszcze jedna sprawa mi się przypomniała. Tak jak MS niesamowicie zje,bał marketingowo przy premierze X1 i do dzisiaj im się to czkawką odbija, tak dezinformacja w przypadku PS4 Pro też jest niepokojąca. Nie śledzę tematu jakoś niesamowicie, więc mogę być niedoinformowany, ale właśnie o to mi chodzi - od początku brak jakiegoś jasnego celu, nie wiadomo co dokładnie i która gra zyska w ogóle na nowszej konsoli. Dużo lepiej by było, gdyby chociaż był jakiś jasny cel, który konsola spełnia zawsze, niezależnie od produkcji i wysiłku wydawcy danej gierki.

Odnośnik do komentarza

 

1. Dezaktywować konto na starej ps4

 

Robi się to z pozycji www czy konsoli ??

 

Można przez www (dezaktywuje wtedy wszystkie konsole jakie są przypisane do konta [PS4, PS3, PSV, PSP]) ale można to zrobić raz na pół roku) albo przez konsolę - można robić to bez problemu kiedy się tylko chce.

Odnośnik do komentarza

Wesker - po zmianie dysku trzeba wgrać soft nowy z pendrive i zwykły soft do PS4 raczej nie pasuje, bo widziałem na screenach z Pro opcje których zwykła PS4 nie ma. Zapewne Sony opublikuje na stronie nowy software pod Pro

Nie masz żadnych gier/danych które chcesz zachować na dysku? (backup)

 

btw czujecie jakikolwiek hype na Pro?  Zero reklam ze strony Sony nic, nawet nie ma żadnych porównań 1080p PS4 vs Pro aby zachęcić do zakupu, co z tym Sony

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

 

 

1. Dezaktywować konto na starej ps4

 

Robi się to z pozycji www czy konsoli ??

 

Można przez www (dezaktywuje wtedy wszystkie konsole jakie są przypisane do konta [PS4, PS3, PSV, PSP]) ale można to zrobić raz na pół roku) albo przez konsolę - można robić to bez problemu kiedy się tylko chce.

 

 

Ostatnie pytanko przed sprzedażowe :) kiedy w takim razie przywrócić ustawienia fabryczne konsoli aby wymazać dane na niej?

1. Backup do chmury

2. Dezaktywować konto (www lub z poziomu konsoli)

3.Przywrócić ustawienia fabryczne w celu wymazania danych

4. Spakować do pudełka i sprzedać ??

Odnośnik do komentarza

Wesker - po zmianie dysku trzeba wgrać soft nowy z pendrive i zwykły soft do PS4 raczej nie pasuje, bo widziałem na screenach z Pro opcje których zwykła PS4 nie ma. Zapewne Sony opublikuje na stronie nowy software pod Pro

Nie masz żadnych gier/danych które chcesz zachować na dysku? (backup)

 

btw czujecie jakikolwiek hype na Pro?  Zero reklam ze strony Sony nic, nawet nie ma żadnych porównań 1080p PS4 vs Pro aby zachęcić do zakupu, co z tym Sony

 

Na LM były banery PS4 Pro i w sumie tyle co widziałem.

Odnośnik do komentarza

Czyli, jak kupie sobie pro, następnie odpale konsole i ustawie swój profil psn, to nie wystarczy? Jak dezaktywowac profil na zwykłej ps4?

 

No przecież Kyo wyżej napisał i podał linka, wszystko masz tam dokładnie opisane wystarczy chwile poczytać.

 

Najprościej - ustawienia - psn - AKTYWACJA PS4 - DEZAKTYWUJ

To tyle, na nowej konsoli to samo tylko AKTYWUJ JAKO PODSTAWOWE.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

 

1 gra moze chodzic pod wzgledem graficznym/wydajnosciowym  na 4 rozne sposoby..mi to wystarczy.

Przeciez juz za czasow ps2 byly takie ustawienia w paru grach. Wlasnie w slasherach. Byly ustawienia czy chcesz gierke w 50hz czy 60hz itp. A teraz wielkie sr.anie i pieprzenie o tym ze na konsolach jak na pc.

 

Typy dostali kknsolke za psi pieniadz na premiere i teraz sie s.raja ze na pc ladniej. Gdyby konsola kosztowala tak jak kiedys ponad 3k to 90% z was pewnie by 5 lat po premierze dopiero dotknelo pada. Typowe polaczenie wiecznie niezadowoleni co by sie nie dzialo. To jak moi poje.bani klienci ktorzy narzekaja ze wiedzmin 3 nie wyszedl na xbox 360 z gorsza grafika.

 

Tak jak pisal kobik, czasy sie zmienily i trzeba sie dostosowac. Byscie kur.wa polowy gier nie zobaczyli gdyby nie aktualizacje i patche, albo z rocznym opoznieniem jak to sie kiedys zdarzalo.

 

Biedactwa teraz beda w komputer grac bo tam jest tak super i fajnie, kupia sobie supcio karte graficzna w cenie ps4 i beda mieli fenomenalna roznice pomiedzy ps4 bo geraltowi sie bedzie kucyk ladniej bujal. Tez bym pomyslal o pc ale jak sobie pomysle ze nie zagram w the last of us 2, bloodborne czy god of wara to na co ja tam bede czekal? Na jakis syf pokroju kantera albo symulator kozy? Smieszne jestesta

 

NO NA PLEJSTEJSZYN JEDEN TEZ TAK BYLO!

 

xD

 

Czlowieku jak ty to tak widzisz to my nie mamy o czym rozmawiac,naprawde..kupcie sobie ps4pro i bawcie sie dobrze..zycze wam tego z calego serduszka.

Czasami poziom stulejki umyslowej na tym  forum mnie poraza..

Edytowane przez BieŃ
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...