Skocz do zawartości

Hardcore'owe Gry


MEVEK

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do dyskusji na temat trudnych gier, do których ukończenia jest potrzebna silna wola, nerwy ze stali, oraz ponadprzeciętny manual.

 

Moim aktualnym pretendentem do tego tytułu jest "Trials Fusion". Gram juz chyba z 99h i  wciąż mam problemy z opanowaniem balansu postaci kaskadera. Im dalej w las, tym ciężej z ukończeniem levelu, nie wspominając o chęci zdobycia jakiegoś konkretnego pucharka. Strasznie sie pocę i ręce mi drżą, gdy w grę wchodzi zwycięstwo, a przecież tu trzeba zachować zimna krew.  W GT5 była kierownic, a tutaj..   pozostaje dalej ćwiczyć i sie uzbroić w cierpliwość.

 

Po kilkuset próbach..

 

Edytowane przez iMEVEK
Odnośnik do komentarza

dla mnie nie ma takich gier - w sensie , jeśli gra jest dobra, a przy okazji trudna i wymagająca, to po prostu w nią gram z przyjemnoscią. Inna sprawa jak gra jest (pipi)owa i przy okazji chce nadrobić swoją nieudolność zawyzonym poziomem trudnosci, to leci w kąt i do niej nie wracam, bo po co mam sie męczyc. 
 

no dobra, raz w życiu zmuszałem się do ukończenia gry i był to pierwszy killzone na ps2, bo mnie kuźwa zmusiliście na forumku - że niby za(pipi)ista misja pod koniec i jakies kosmosy i inne bazy na orbicie i, ze niby spoko to wygląda... zawziałem się i doszedłem do tego miejsca, bo czym (pipi)iłem na forum, bo to żadnego wrażenia nie robiło :< jezy jaki ten killzone był słaby... najgorsza gra serii... nawet kz4 wydaje sie lepszy (jedyny kz ktorego nie ukonczyłem i nie mam zamiaru). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Battletoads - pierwsza gra która przyszła mi na myśl. To zależy też z punktu widzenia każdej jednej osoby/gracza. Jeden będzie lepszy w tym, drugi w tamtym. Ale fakt, znajdą się tytuły z którymi każdy będzie miał chyba jakiś problem. :)

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Ale chodzi o gry trudne do wymasterowania, czy trudne w samej swojej mechanice? Bo przecież wiadomo że taki np. Dead Space 2 jest prosty ale jak przychodzi zrobić platynkę i przejść HardCore to zaczynają się schody. Albo CoD: WaW, na weteranie to inna szkoła jazdy.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Każda gra, która zaczyna mnie irytować ląduje w koszu, granie jest dla mnie formą odprężenia się, musiałbym być masochistą, aby męczyć coś, co mnie drażni.

 

Z najtrudniejszych, ale nie skillowych, w które grałem to chyba seria Myst (+Riven + Exile +Revelation), pełno zagadek, aczkolwiek naprawdę logicznych. Co więcej, gra mnie urzekła swoją fabułą, do tego świetne książki uzupełniające historię.

Polską odpowiedź na Myst, czyli Schizm pominę, bo tam zagadki były robione kompletnie na siłę i wymagały naprawdę czysto matematycznego podejścia, co po prostu psuło zabawę.

Ale to były czasy, kiedy mogłem sobie pozwolić na odpalenie gry na cały dzień.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

mario lost levels, battletoads z takich gier co siedziałem dłuższy czas, próbowałem przejść i sie nie udało [*]

pamiętam jeszcze przygodówkę atlantis 2, mieliśmy gościa na drzewie który wygwizdywał śpiew ptaków a my musieliśmy z listy wybrać odpowiednie gatunki, hardcore polegał na tym, że oczywiście trzeba było wiedzieć z życia jaki ptak wydaje dźwięk, bo gra tego nie tłumaczy, a wtedy internetu nie było jako tako popularnego w domach. sekwencja wygwizdania pojawiała się raz i nie mozna było drugi raz odtworzyć, ponieważ za każdym razem generowała się inna kolejność gwizdów, więc metoda prób i błędów odpadała. 2 miesiace walki z siostrą by pchnąć fabułę dalej. Pisząc ten post słyszę tego (pipi)anego drozda i sójkę w głowie.

Odnośnik do komentarza

Wipeout HD. Sama gra nie jest trudna zwłaszcza dla osoby mającej za sobą poprzednie części tego wspaniałego cyklu, ale dwa trofea: zone zeus i arcade perfect do dziś nie dają mi spokoju. Zabieram się za nie średnio co pół roku i za każdym razem muszę zrezygnowany odkładać pada... Za dwa tygodnie robię kolejne podejście :)

Odnośnik do komentarza

Wipeout HD. Sama gra nie jest trudna zwłaszcza dla osoby mającej za sobą poprzednie części tego wspaniałego cyklu, ale dwa trofea: zone zeus i arcade perfect do dziś nie dają mi spokoju. Zabieram się za nie średnio co pół roku i za każdym razem muszę zrezygnowany odkładać pada... Za dwa tygodnie robię kolejne podejście :)

 

To było faktycznie trudne, ale nie napisałbym, ze męczące czy frustrujące. Świetnie się wtedy bawiłem - dodatkowo dochodził mi wtedy motyw rywalizacji (kto pierwszy, kto więcej i lepiej, itp), bo podczas wbijania trofeów w WHD bawiła sie w to całkiem spora grupa osob, tu na forumku i czacie PE.

 

 

jesli gra Cie męczy to olej trofeum AP i zrób je na glitchu :) (google it)

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Odnośnie przyjemnego męczenia to pogrywam właśnie w Forza Horizon, dodatek Rally, gra sama w sobie nie jest trudna, ale postawiłem sobie za cel zdobycie wszystkich złotych medali w rajdach. O dziwo gram na ręcznej skrzyni biegów z widokiem z kabiny, co nigdy się jeszcze mi nie zdarzyło, w trybie symulacji z wyłączonymi ułatwieniami. Wychodzi średnio rajd na wieczór, bo czas na odcinkach trzeba poprawiać. Jest to jednak jedna z tych satysfakcjonujących gier, gdzie człowiek cieszy się jak coś zrobił lepiej niż poprzednio.

Właściwie zaliczyć do powyższego typu mogę również Mario Galaxy 2, w które pogrywam od czasu do czasu. Chyba najlepszy platformer w jaki grałem (jedynka również), urzekający i irytujący w tym samym stopniu: raz łatwo, raz trudno. Cudo. W tym przypadku grę jednak muszę też dozować: 3 do 5 gwiazdek na jedno posiedzenie, więcej nie dam rady. Pomimo tego chętnie do zabawy wracam.

Odnośnik do komentarza

Wipeout HD. Sama gra nie jest trudna zwłaszcza dla osoby mającej za sobą poprzednie części tego wspaniałego cyklu, ale dwa trofea: zone zeus i arcade perfect do dziś nie dają mi spokoju. Zabieram się za nie średnio co pół roku i za każdym razem muszę zrezygnowany odkładać pada... Za dwa tygodnie robię kolejne podejście :)

ZZ wpadl mi po tygodniu grania i probowania. Po prostu raz dziennie siadalem do konsoli na pare h i przyzwyczajalem sie do predkosci. Fakt, ze po tym tygodniu rozje.balem sie zaraz za meta no ale wpadlo. Takze przede wszystkim cierpliwosc i brak napinki.  AP to nie pamietam czy sie meczylem, chyba nie tak jak z ZZ, po prostu grac i w koncu wpadnie.

Odnośnik do komentarza

To prawda. Odpalilem dwójke na normalu i już mnie pierwszy boss maltretował jak szmate i mowie co ch,uja jaki normal i olałem grę po trzecim bossie, ale będzie trzeba wrócić tylko jestem przeyeahbunie słaby w slashery ;/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ninja Gaiden 1 nawet na Very Hard czy Black na master ninja był trudny ale to ogarniecia. Za to 2 niestety ze względu na spamujących wybuchającymi shurikenami oraz poicskami z rpg przeciwników bazuje na poziomach trudności mentor i mn na ogarnaniu iframeów. I to jest słabe.

Ale tego się nie zapomina :> Odpaliłem ostatnio save gdzies z połowy gry na mn w 2 części i rozpierdalałem wszystkich radośnie :>

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Dla mnie hardkorowe to jest NG 3 Razor's Edge. Lubię slashery i troszkę już ich mam zaliczonych na koncie ale ten twór przyprawia mnie o chęć złamania pad w pół. Są etapy,że idzie mi spoko aż tu nagle BAM i dostają baty od jakiegoś bossa. Ostatnia przerwa w ogrywaniu gierki trwala prawie rok,parę miesięcy temu znów popchałem story do przodu ale ofc pojawił się kolejny boss,który doprowadza mnie do szału. Cóż może do końca tego roku uda się go pokonać choć już miałem nawet myśli czy by tego nie sprzedać w cholerę...

Odnośnik do komentarza

W NG3:RE [przynajmniej na normalu] mozna znalezc kilka latwych openingow na bossow, przy wiekszosci z reguly najlepiej trzymac sie z dala i czekac az sprobuja uzyc jakiegos ataku na dystans [np skok z uderzeniem w ziemie, albo wolne kule energii], wtedy dash w jego strone i krotkie darmowe combo na bossie ktory robi recover.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...