Skocz do zawartości

Ksylitol


Najtmer

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos wprowadzil go do swojej diety? 

 

Z oczywistych zalet jakie przedstawiaja tabelki, ma za(pipi)iscie niski index glikemiczny, podobno nie jest rakotworczy, wadą jest natomiast pewnie cena.

 

Czy cos jeszcze? Czy komus udalo sie przerzucic i jest zadowolony? O ile nie spozywam w domu posilkow do ktorych dodaje cukru (czasem herbate z miodem), tak chcialbym na przyszlosc wiedziec czy jest to zdrowy zwiazek, czy oplaca sie szukac produktow w sklepie z ksylitolem w skladzie. Czy generalnie farmazon?

Odnośnik do komentarza

Najlepszy ever zamiennik cukru.Powoduje powtórną mineralizację szkliwa,zabija grzyby i bakterie(dlatego można nim płukać usta zamiast listerine),ma takie same właściwości co do temp jak cukier,czyli można dawać do herbaty czy cist.Trzeba przyzwyczajać się czasowo bo może na początku czyścić.Ciekawe była historia jak go wynaleźli.

Odnośnik do komentarza

Czy ktos wprowadzil go do swojej diety? 

 

Z oczywistych zalet jakie przedstawiaja tabelki, ma za(pipi)iscie niski index glikemiczny, podobno nie jest rakotworczy, wadą jest natomiast pewnie cena.

 

Cena? Poszukaj na allegro i necie, wcale nie drogo jak chcesz o wagę i zdrowie zadbać.

Odnośnik do komentarza

Biały cukier. Najgorszy wynalazek czlowieka

Jeden z najwspanialszych jeśli zna się umiar. Szkoda jedynie, że jest taki uzależniający. Zjesz dwie kostki milki, chowasz ją do szuflady i po dwóch minutach zaczyna się walka z samym sobą żeby nie zjeść całej tabliczki, bo przecież jest taka pyszna, a raz nie zaszkodzi xd Tydzień temu taką walkę przegrałem i zjadłem dwie tabliczki w dwa dni. Teraz tylko gorzka czekolada po kolacji, nad nią jakoś potrafię zapanować.

Odnośnik do komentarza

 

Biały cukier. Najgorszy wynalazek czlowieka

Jeden z najwspanialszych jeśli zna się umiar. Szkoda jedynie, że jest taki uzależniający. Zjesz dwie kostki milki, chowasz ją do szuflady i po dwóch minutach zaczyna się walka z samym sobą żeby nie zjeść całej tabliczki, bo przecież jest taka pyszna, a raz nie zaszkodzi xd Tydzień temu taką walkę przegrałem i zjadłem dwie tabliczki w dwa dni. Teraz tylko gorzka czekolada po kolacji, nad nią jakoś potrafię zapanować.

 

 

Prócz walorów smakowych zwykla trucizna. Polecam miód.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...