Skocz do zawartości

Transformers Cinematic Universe


Rekomendowane odpowiedzi

Kto mi powie, dlaczego ta laska po godzinnej próbie przetrwania w zniszczonym mieście, przeżyciu zawalenia się wieżowca i walce z 10 robotami w następnej scenie jest czyściutka, i ma na sobie nowe ( te same ) ciuchy, gdy jeszcze przed momentem była cała upier!@#$na. Co to kur.... ma być, przegięcie na całej linii. Dodam, że wszyscy wokół niej są dalej upierd!@#ni a ona jak modelka na wybiegu....

Odnośnik do komentarza

byłem na wersji 3D i żałuję bo po raz kolejny miałem nadzieję że zrobią film specjalnie pod 3D a niestety jak na razie 100% filmów 3D ma 3D na siłe wciskane, jedynie co warte było uwagi to demo real3D z pieskiem tuż przed filmem(tak 3d powinno wyglądać w filmach),

Sam film niestety bardzo średni, jedynka dla mnie była szokerem, dwójeczka podniosła poprzeczkę i było więcej i lepiej...niestety Dark of the moon niczym mnie już nie zaskoczył i rozczarowany jestem..:(...

Jeśli ktoś nie widział 2 poprzednich to będzie zachwycony w innym przypadku wątpię....

Odnośnik do komentarza
Gość Soul

Nie oglądałeś nie czytaj!

 

 

SPOILER

 

 

 

 

Jako fan gigantycznych robotów i po obejrzeniu tego filmu dwukrotnie stwierdzam, że to najgorsza część, jest najbardziej pozbawiona klimatu, momentami czułem się jak bym oglądał jakiś film sensacyjny a nie transformersy. Początek może być, choć do początku dwójki niema nawet pojary, sam szukający pracy ? ok, tylko czemu tak długo, po raz kolejny jest za dużo akcji z ludźmi a za mało z robotami. Myśleli, że jak dadzą raz na jakiś czas 5 minutową akcję z robotami która zrywa gacie, to będzie OK nie (pipi) nie będzie, po za tym widać jak bezczelnie pocięli sceny tylko po to, że by dać jakiś z(pipi)any wątek z ludźmi. Zamiast dać jedną wy(pipi)aną scenę która trwa 15-20minut i do kręcić jeszcze jakieś inne z Autobotami które nawet nie miały swoich 5 minut, to nie oni mi dają sama i odział kolesi na spadochronach :mellow: Po co wprowadzają nowe postacie jak i tak najwięcej robi bumblebee i optimus po co im inne autoboty skoro oni we dwóch robią cała robotę, ratchet zapomniany, Ironhide i sideswipe wystąpili w jeden akcji to samo ten nowy czerwony "Dino" po świrował na autostradzie i na tym koniec :turned: Kolejna sprawa, ludzie którzy ownują decepticony :teehee: a największy żal to sam który zabija starscreama :wacko: Muzycznie też kicha jakieś same smenty dali, film się strasznie wolno rozkręca a gdy już to zrobi to daje Ci porządnego kopa w ryj w postaci niedosytu, to już koniec ? Znowu 20 minut gadania ?! Efekty, animacje i sama walka jest WY(pipi)ANA chyba najlepsze ze wszystkich filmów tylko co z tego skoro są strasznie słabo podane ?

 

 

 

Wiem jak się to robi, nie chciałem tego chować.

Edytowane przez Soul
to się urwa naucz wstawiać spoilery pauko ;p
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

a tak btw teraz były tylko auta(bida), gdzie inne pojazdy? w jedynce był śmigłowiec,odrzutowiec w dwójce doszły motorki...

 

tak imo mogliby zrobić jako 4 prequel'a :P wojna transformersów na ich rodzimej planecie to by było coś z dzisiejszymi możliwościami animacji :)

Edytowane przez shy4
Odnośnik do komentarza

Wszystkim niezdecydowanym polecam iść do kina i wyrobić sobie własne zdanie. IMO film lepszy zarówno od T2(żadna niespodzianka) jak i T1. Na pewno jest długi, ale dla mnie to zaleta - jak już idę do kina to lubię sobie przysiąść na dłużej. Siku przed seansem koniecznie! :potter:

Odnośnik do komentarza

Nie koniecznie, na siku mozna isc np w momencie kazdego pojawienia sie Malkovicha.

i rodziców. Tak jak wspomniał Soul - za dużo wątków ludzkich; jak idę na roboty to chcę roboty a nie jakiegoś jasia, który szuka pracy, ma problemy z panowaniem nad emocjami (scena przy bazie wojskowej żałosna - szaleniec drący się na wszystkich i przepychający się z żołnierzami) i kompleks niższości (bo ja jestem bohaterem i mam medal).

 

plusów nie znalazłem dlatego minusy (z pominięciem tych oczywistych i wymienionych):

- za mało transformerów w transformerach i bynajmniej nie mam tu na myśli zbyt dużej ilości wątków ludzkich. W tym filmie nie ma transformerów, są za to niezidentyfikowane roboty, które nawet się nie przemieniają.

- złożoność samych robotów jest jak na moje oczy nazbyt przesadzona - wiele walk wygląda jak huragan na złomowisku; nie widać gdzie ręka, gdzie noga - jedna wielka kula stali

- reklamy równie dobrze mogły być puszczone jako przerywnik, bo scena w której widać wielki trasownik z olbrzymim napisem Cisco albo 4 (cztery!) sceny z Lenovo to lekka przesada. Dobrze, że reklama Apple nie była tak inwazyjna.

- scena przybycia robotów - o co chodzi? W jednej sekundzie brodaty robot rozstawia filary a w następnej mamy scenę jak z Wojny światów? Film trwa jakieś 150 minut; przedstawiają wątki jakiejś pierdoły, jego nawiedzonych rodziców i jakieś, w założeniu zabawne, losowe scenki a nie mają czasu przedstawić skąd wzięły się te wyglądające jak rozwielitki statki?

- za dużo akcji w akcji. Tak, bo zbyt wiele to i świnia nie zje. W momencie ataku akcja się rozkręca i ciśnie do przodu. Szkoda tylko, że po jakichś 20 minutach człowieka nużą te same sceny z latającymi pomiędzy wieżowcami robotami i czeka na jakiś zwrot akcji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bay is gay :/

 

To jest jedyny prawdziwy i kultowy film o Transformersach (seriale to ultra balas); tutaj scena Megatron vs Optimus:

 

http://www.youtube.com/watch?v=jkYuK3AKrxc

 

Pamietam jak dostalem je na urodziny na kasecie, kiedy mialem 6lat. Ogladalem je po 3 razy dziennie, kazda kwestie znam na pamiec ;) Animacja, ost, voice acting (so much better niz ten teraz, Megatron, Soundwave i Starscream z tego filmu sa w tym wzgledzie NIE DO WYYEBANIA!), generalnie udzwiekowienie i klimat - w tamtych czasach to miazdzylo. Po 19 latach nadal stoi u mnie na polce - najcenniejszy przedmiot z dziecinstwa :)

Oprocz tego warto obczaic komiksy o Transformersach (rowniez wydawane niegdys w PL) - sa swietne.

 

Remake tego filmu to moje marzenie :(

 

Polecam!

 

ONE SHALL STAND, ONE SHALL FALL!!!

 

 

kto plakal jak Optimus umieral reka do gory :potter:

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...