Skocz do zawartości

Transformers Cinematic Universe


Rekomendowane odpowiedzi

O efektach specjalnych nie ma co opowiadac, bo to bylo z gory wiadome, ze pozamiataja wszystko, co do tej pory sie pojawilo. 3d oceniam srednio. Tzn jest kila scen, gdzie faktycznie odlamki zlomu, srubek leca w twarz i mozna sie uchylic, ale generalnie szalu wielkiego nie ma. Aktorzy moim zdaniem znacznie lepsi, jak w 3, Mark Wahlberg > LaBeouf. Pozostali rowniez bardziej charyzmatyczni. Generalnie mocny +, ze odcieto sie od starej ekipy. Fajne tez jest to, ze Transformery towarzysza nam przez zdecydowana wiekszosc filmu na ekranie, nie mniej samej akcji i ogolnej rozwalki jest chyba jednak mniej, jak w T3. I sam film chyba jednak troche za dlugi. Ale co najlepsze, to nie ma durnych scen i postaci, jak chinczyk w T3. Ogolnie polecam, bo Optimus Prime napieprzajacy sie z Lockdownem to jednak przyjemny audiowizualny majstersztyk. 

 

 

Galvatron w nastepnej czesci pozamiata !

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Suavek

 

 

 

 

- praktycznie na samym początku mamy polowanie na autoboty, Ratchet walczący o życie i błagający o to żeby go oszczędzili to była absolutna miazga prawie jak w the movie z 1986
- Wahlberg nie drażni tak bardzo jak Shia
- autoboty mają wreszcie osobowość, rozmawiają ze sobą, działają zespołowo wszystko wygląda fantastycznie
- w połowie seansu wszystko zaczyna się psuć, tak jakby skończył im się scenariusz i sami nie wiedzieli co dalej z tym robić :(
- Tucci był tak irytujący jak mało kto, obstawiam że zgarnie malinę w tym roku za drugoplanową rolę męską
- sam finał rozciągnięty do granic możliwości i mało efektowny
- Dinoboty nie wymienione z nazwy, nieme, 90% ich czasu ekranowego jest w trailerach i spotach. A jakby tego było mało to na samym końcu uciekają do pobliskiego lasu xD

 

chaotycznie to trochę napisane ale spałem dzisiaj raptem 3 godziny.

 

Edytowane przez Timmy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co do drugiej połowy:

 

Rozciągnięta, w sensie, mało się dzieje, czy nawet sama akcja rozczarowuje? Bo nie ukrywam, że tylko z tego powodu idę na film. Jeśli nie ma skrzeczących nastolatków, tylko "dórzo siem szczelajom", to w sumie pół biedy.

 

Aha, murica fuck yeah, czy tym razem sobie odpuścili flagi, lotniskowce na tle wschodzącego słońca itp?

 

Odnośnik do komentarza

W sumie jestem trochę rozczarowany seansem. Bawiłem się ok, ale jednak nie tak jak na poprzednich odsłonach. Może już mi się efekty znudziły? Może już to nie to? Nie wiem, ale po kolei.

Efekty specjalne czyli to co w tym filmie najważniejsze ryją beret. Są tak świetnie zrobione, takie detale, tutaj chylę czoła. Fabularnie jest ok, ale bez rewelacji. Ze dwa razy miałem grymas na twarzy z tego powodu. Żarty niestety są dalej, ale nie tak żenujące jak w poprzednich częściach. Są, że tak powiem akceptowalne. W sumie nawet w jednej scenie się zaśmiałem, ale tylko dzięki Tucciemu, który imo zagrał naprawdę świetnie. U innych aktorów widziałem taką sztuczność jeśli chodzi o emocje, a u niego właśnie tej sztuczności nie było. No i znana scena z trailera podczas filmu naprawdę mi się podobała.

Reszta aktorów bez rewelacji, w sumie to mam poważny dylemat czy Wahlberg wypada lepiej od Szyji. Serio, jakoś mi on nie pasował.

Tak naprawdę najlepsze mięsko zaczyna się w ostatnich 40 minutach filmu, aczkolwiek jeśli chodzi o czas jest zdecydowanie za długi. Można byłoby skrócić go o jakieś pół godziny i byłoby git, zwłaszcza, że na początku trochę scen imo na siłę(ogólnie tą faza do czasu pierwszej konfrontacji jestem mocno rozczarowany). Fajnie, że pojawiają się nowe roboty, coś świeżego, coś nowego, ale dinoboty? Hmm, są plusy i minusy.

 

Tak jak napisał Timmy dinoboty nie mają nazw, nic, pojawiają się w sumie z dupy, są w formie robota kilkadziesiąt sekund, ALE jak już Optimus dosiada dinozaura to jest (pipi) ROZPIER.DOL. Ogólnie sceny akcji/walki z dinobotami są najlepsze w tym filmie.

 

 

Ale tak jak napisałem, mimo, że oglądało mi się ok to jednak jakoś jestem zawiedziony. Być może te efekty już mi się przejadły, być może miałem za wysokie oczekiwania, a może to starość? :P Generalnie nie miałem tylu efektów wow jak w poprzednich filmach, jedynie chyba to o czym napisałem w spoilerze. Ogólnie dla mnie jest mniej scen akcji, a jak są przed finałem to słabsze niż w poprzednich odsłonach.

Mimo wszystko daję filmowi ofc w swojej kategorii 7/10 bo dobrze sie jadło popcorn popijając spritem, którego w sumie mi zabrakło pod koniec filmu. :(

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

 

 

Na początku jest pokazany odkopany dinobot na Arktyce(ten dinozaur). Potem wychodzi na to, że to tak naprawdę on spowodował, że dinozaury wyginęły. xD

W dalszej części filmu Optimus uwalnia ich ze statku, którym przyleciał Lockdown, mówi, że są to wielcy Strażnicy/Wojownicy i prosi ich o dobrowolne przyłączenie się do niego. 

Ogólnie słabo poprowadzili ten wątek, bo liczyłem mocno na Dinoboty.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jest dokładnie tak jak Timmy napisał. Pierwsza połowa filmu jest dobra , później trochę siada.

Co do efektów i ogólnie technicznej strony to wciąż najwyższa półka. Nic w tym temacie nie przebije TF , żaden film.

 

 

Plusy według mnie :

- Pierwsze wejście Lockdowna i ogólnie jego postać. Takiego przeciwnika brakowało , każde jego pojawienie się było świetne.

-Wahlberg zagrał dobrze i ogólnie daję radę zamiast szyji lebuf

-Reszta bohaterów po stronie ludzi ok , ale Tucci o ile w pierwszej połowie filmu był naprawdę spoko to w drugiej zaczął odp.ierdalać żarty jakieś i zaczął mnie wkurzać po prostu.

-Sceny walk , sceny lotu statkiem po mieście , wejście Autobotów do KSI itd rewelacja

-Większe skupienie się na Autobotach , podobny feeling jak w pierwszej części gdzie był to team gdzie każdy miał jakąś rolę.

-Dinoboty fajny rozpierdziel robią

Minusy

-W drugiej połowie filmu trochę żartów które mogli wyciąć

-Największy minus to trochę przesyt w drugiej części filmu akcją i wątkami

-Tucci w drugiej części

-Mimo wszystko trochę za długi film

-Niektórzy narzekają na product placement , pojawia się to ale mi to nie przeszkadza

-No mało scen dinobotów , takie wrażenie miałem jakby dodany ten wątek był na siłę tak z dupy w sumie. Samo ich przedstawienie , to że nie mówią itd nie przeszkadzało mi tak bardzo jak to , że przez cały film nie było o nich wzmianki i nie był to jakiś wiodący wątek. Wszystko się kręciło wokół Seed i KSI a dinoboty to taki dodatek w zasadzie na koniec żeby wypełnić film.

 

 

Ogólnie oceniłbym ten film jako lepszy niż DOTM i ROTF ale czy lepszy niż jedynka? Raczej nie.

Mimo wszystko warto iść do kina bo parę momentów jest znakomitych :)

Lockdown zdecydowanie robi ogromne wrażenie.

Edytowane przez z2djtkose
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Będę mniej wyrozumiały niż panowie wyżej. Ocena to 5/10 i tylko za Prime'a, Dinoboty, Autoboty, seny walk i oczywiście świetnego Lockdown'a. 1, 2, 3...jest pięć. Przejdźmy teraz do najsłabszych elementów filmu znanych również jako...WSZYSTKO INNE!!!

Ja się pytam: kto ten film montował?? Kto pisał dialogi (przebija je tylko debilizm kwestii z Final Fantasy XIII)?

Gdzie są roboty kiedy na ekranie rozgrywa się ch.ujnia z Wahlberg'iem? Dlaczego nie ratowano filmu w miarę zrozumiałymi przeskokami fabularnymi? Dlaczego spłycono na potęgę wątek pozyskania sojuszu z Dinobotami? Gdzie jest wojsko, gwardia narodowa kiedy giną tysiące ludzi na ulicach amerykańskiego miasta? Po kiego wuja pokazują pościg jakiegoś byle schmuck'a za Markiem kiedy rozgrywa się rozpierducha z Bumblebee'm? Dlaczego Tucci nie poniósł żadnych konsekwencji swoich czynów? "I'm proud of you"? "Missed me"? Nosz kutwa!!!

 

 

Pierwsze trzy części były znośne w temacie pierwiastka ludzkiego. Ta? Niekoniecznie. Nawet morda Lebeouf'a mi tak nie przeszkadzała jak Marky Mark'a. Głupie dialogi, głupie rozwiązania i głupi reżyser. Yap out.

Odnośnik do komentarza

nadal chu.joza a jak wszystko na to wskazuje przychody o ok. 40% większe w porównaniu z dark of the moon czyli pewnie prędko z kinowymi transformersami się nie pożegnamy. mam jedynie nadzieję, że michael bay zgodnie z obietnicami odda serię w bardziej kompetentne ręce.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Byłem 2 razy i ogólnie GIT nie wiele oczekiwałem a dostałem sporo, film na pewno lepszy od 2 i 3 nawet nie ma o czym dyskutować. Sceny ryją beret dinoboty mimo krótkiego czasu antenowego zrobiły swoje ( na pewno wrócą )

Galvatron

też i pokaże na co go stać, dobrze, że zmienili aktorów bo na tamtych już patrzeć nie mogłem po słabej 3 części ta wypada bardzo dobrze ( Timmy napisał w plusach między innymi czemu) Nie uważam, że druga połowa filmu była słaba a już na pewno nie końcówka, jedyny ból jaki mam to

śmierć lockdowna mogła być bardziej epicka

No i parę scen z ludzi można było sobie darować, Panowie taki już urok tej serii nigdy nie będzie tak jak chcemy i trzeba się cieszyć, że zaczyna to iść wszystko w dobrym kierunku ! Hejty niczego nie zmienią.    T1, 4T, T2, T3 taka jest kolejność IMO :)

 

No i jeszcze ta muza !!!!

 

  Edytowane przez Soul
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

W filmie roboty sieją roz(pipi) jakiego jeszcze w kinie nie było. Zachęcam do pójścia i zobaczenia tego na własne oczy. Nigdy nie bedzie z tego filmu z głębszym przesłanie, ma być zadyma, wybuchy i one linery autobotów. Nie nudziłem się ani chwili a po chłodnych opiniach wyszedłem z kina pozytywnie zaskoczony.

Odnośnik do komentarza

Byłem , widziałem , i mimo ze jestem wychowany na transformerach(czyli całkowicie nieobiektywny) , czuje spory niedosyt.

 

Na pewno jest lepiej , ale to nadal nie to czego oczekuje.

 

Były momenty ze wsciekalem się na Baya, przecież niektóre sceny powinny być używane jako material szkoleniowy dla przyszłych montazystow "jak nie montować scen". Dinoboty mimo wszystko wielki zawod, może to dziwne ale kompletnie nie pasuje mi wygląd Galvatrona.Druga rzecz która mi nie podeszla , to sposób transformacji Galvatrona i jego podopiecznych. Ogolnie film wart obejrzenia chociaż dla efektow. Oby nastepna czesc rezyserowal ktoś inny , może wyjdzie z tego cos lepszego.

Odnośnik do komentarza

 

Fabularnie jest ok, ale bez rewelacji

 

 

Nigdy nie bedzie z tego filmu z głębszym przesłanie, ma być zadyma, wybuchy i one linery autobotów

 

aha, czyli można śmiało zakładać, że film jest nie mniej głupiutki, niż trylogia. dzięki fani, wasze opinie są bardziej wymowne niż opinie hejterów 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

OK, wreszcie bylem.

Beda spoliery.

 

Zaczne od tego, ze nie spodziewalem sie az tak zlego filmu. Poszedlem na niego z ziomkiem (fan The Movie i G1, udzielil nam sie niezly hype) i z moja dziewczyna. Moja dziewczyna wyszla w srodku, a ziomek zasnal. Khem. Byly momenty, ze tez chcialem wyjsc. 

Tak, naprawde jest az tak zle i jestem w szoku, ze Soul byl na tym guwnie kilka razy. Masakra.

 

- 4 raz mamy dokladnie te sama fabule, naprawde ciezko wytrzymac na jawie 3h

- jedyne o czym rozmawija autoboty to to jak bardzo chcieliby zabic ludzi. Ciagle rozkminia to nawet optimus, ktory przeciez zawsze i wszedzie w nich wierzy, chyba nawet bardziej niz oni sami.

Jak Hound rozyebal tego kosmite for fun bylem bardzo zdziwiony. - wg baya autoboty sa takie same jak decepticony, tylko maja innego przywodce.

- transformium. TRANSFORMIUM, (pipi)A xDDDDD

- to jak transformuja sie decepticony to ewidentne ciecie kosztow, ctrl c ctrl v i ogolnie przemiana latwiejsza do zrobienia. 

- wielokrotne wykorzystanie tych samych animacji, np. obrotowy kopniak 3-4 razy. Ja pyerdole.

- biedny ojciec zazdrosny przez pol filmu o corke. Wow, first time in movies!

- mimo to woli, zeby ja zabili, niz powiedziec, gdzie jest robot. Makes sense.

- lysy tchorz zartujacy w obliczu smierci. Non stop. No jest to troche takie wiarygodne.

- trzeba czekac 2.30h na dinoboty

- optimus uwalnia dinoboty, po czym daje im wybor w imie wolnosci: idziecie za mna albo was rozyebie wy kurwy bez szkoły.

Powiedzmy, ze mozna to podpiac pod to, ze dino to zwierzeta, a optimus to samiec alfa, ale (pipi)a, jak pacnal grimlocka zeby szybciej zapyerdalal, to myslalem, ze yebne. Prawdziwy grimlock by go zniszczyl za taka zniewage.

- galvatron na ekranie przez 3 minuty

- wysrane z dupy zle roboty

- When you look to the stars, think of one of them as my soul - xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

- dinoboty uciekajace do lasu na koncu filmu xd

-  Marek o statku, ktory wsysal i wpuszczal metal:  It’s sucking up metal and then dropping it! xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jaki stopien niepelnosprawnosci umyslowej ma fan transformerow baya?

You’re an inventor, just like me, so I know you care. XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

+ efekty specjalne, 3D

+ nawiazania do the movie

 

Nie chce mi sie na razie wiecej pisac o tym guwnie.

3/10, 4,5/10 dla wielkiego fana. 

  • Plusik 7
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

OK, wreszcie bylem.

Beda spoliery.

 

Zaczne od tego, ze nie spodziewalem sie az tak zlego filmu. Poszedlem na niego z ziomkiem (fan The Movie i G1, udzielil nam sie niezly hype) i z moja dziewczyna. Moja dziewczyna wyszla w srodku, a ziomek zasnal. Khem. Byly momenty, ze tez chcialem wyjsc. 

Tak, naprawde jest az tak zle i jestem w szoku, ze Soul byl na tym guwnie kilka razy. Masakra.

 

- 4 raz mamy dokladnie te sama fabule, naprawde ciezko wytrzymac na jawie 3h

- jedyne o czym rozmawija autoboty to to jak bardzo chcieliby zabic ludzi. Ciagle rozkminia to nawet optimus, ktory przeciez zawsze i wszedzie w nich wierzy, chyba nawet bardziej niz oni sami.

Jak Hound rozyebal tego kosmite for fun bylem bardzo zdziwiony. - wg baya autoboty sa takie same jak decepticony, tylko maja innego przywodce.

- transformium. TRANSFORMIUM, (pipi)A xDDDDD

- to jak transformuja sie decepticony to ewidentne ciecie kosztow, ctrl c ctrl v i ogolnie przemiana latwiejsza do zrobienia. 

- wielokrotne wykorzystanie tych samych animacji, np. obrotowy kopniak 3-4 razy. Ja pyerdole.

- biedny ojciec zazdrosny przez pol filmu o corke. Wow, first time in movies!

- mimo to woli, zeby ja zabili, niz powiedziec, gdzie jest robot. Makes sense.

- lysy tchorz zartujacy w obliczu smierci. Non stop. No jest to troche takie wiarygodne.

- trzeba czekac 2.30h na dinoboty

- optimus uwalnia dinoboty, po czym daje im wybor w imie wolnosci: idziecie za mna albo was rozyebie wy kurwy bez szkoły.

Powiedzmy, ze mozna to podpiac pod to, ze dino to zwierzeta, a optimus to samiec alfa, ale (pipi)a, jak pacnal grimlocka zeby szybciej zapyerdalal, to myslalem, ze yebne. Prawdziwy grimlock by go zniszczyl za taka zniewage.

- galvatron na ekranie przez 3 minuty

- wysrane z dupy zle roboty

- When you look to the stars, think of one of them as my soul - xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

- dinoboty uciekajace do lasu na koncu filmu xd

-  Marek o statku, ktory wsysal i wpuszczal metal:  It’s sucking up metal and then dropping it! xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jaki stopien niepelnosprawnosci umyslowej ma fan transformerow baya?

You’re an inventor, just like me, so I know you care. XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

+ efekty specjalne, 3D

+ nawiazania do the movie

 

Nie chce mi sie na razie wiecej pisac o tym guwnie.

3/10, 4,5/10 dla wielkiego fana. 

 

 

Dobra recka, to teraz muszę koniecznie obejrzeć 2 ostatnie części.

A ja sobie w nocy odświeżyłem

 

Batman (1989) - tak jakbym na pamięć nie znał :P

Eee, ciągle najlepszy film o Batku, razem z drugą częścią która poleci dzisiaj.

 

10/10

Edytowane przez Masorz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...