Skocz do zawartości

Transformers Cinematic Universe


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem i dla mnie zawód, może film nie przyprawia o ból głowy swoimi wątkami ludzkimi jak dwójka i nie byl nijaki jak trójka (nie pamiętam już o co chodziło w Dark of The Moon), ale takiego scenariuszowego bullshitu chyba żadna część nie miała.

 

Po ch.uj była ta cała pierwsza godzina filmu gdzie Wahlberg znajduje Optimusa w jakimś starym kinie potem próbuje go naprawić częściami ze sklepu xDDDDDDDDDD jak kur.wa potem wystarczyło że Optimus wyjechał na autostradę, zeskanował przejeżdżającą ciężarówkę i był jak nowy xDDDDDDDDDDDDDDD

 

Cały ten wątek z nim i jego córką jest tragiczny, nie wiem czy rzeczywiście bogobojni mieszkańcy z Teksasu mają nayebane w głowie ale trzymanie 17 letniej córeczki w domu i zakaz zbliżania się do chłopaków, ogólnie cała ta zazdrość ojca, co to ma być? I jeszcze cały wątek ludzki opierać o to, w zasadzie tylko dupa i szorty tej córeczki były spoko z tego, przynajmniej fajna laska w porównaniu do tej z trójki.

 

I ten szefcio z CIA, z jednej strony życiowy cel to gnojenie niedobitków autobotów i deceptikonów, taki z niego patriota, z drugiej spoufala się z Lockdownem który wpjerdala się gdzie chce swoim statkiem, by dostać od niego jakieś ziarno (lol) które potem oddaje dla szefa korporacji produkujących roboty w zamian za udziały w firmie, do ch.uja xD

 

Szkoda że nadal nie zrezygnowali z żartów, może nie są już tak tragiczne jak poprzednio ale nadal powodują grymas na twarzy, a to zachowanie Tucciego pod koniec to jakaś kpina.

 

Dobrze że sporo więcej czasu zabrały walki robotów, szkoda że samo pojawienie się deceptikonów jest kompletnie z dupy, tak samo jak Galvatrona, no i Dinoboty, nie oglądałem wszystkich trailerów i nie wiedziałem jaka jest ich rola, ale Bay zrobił z nich jakiś neandertali którzy nawet w formie robota drą japę zamiast mówić, no i co to ma być, najpierw Optimus ich uwalnia ze statku Lockdowna, potem woła z lasu, zaczyna się napjerdalać z Grimlockiem by tuż po tym potulnie na nim jeździć, ot przedstawione stosunki Dinobotów z Autobotami. I o ile Dinoboty wyglądają spoko, chociaż są krótko, to co to za pokraki są u Autobotów, grubas z cygarem, samuraj i Aiden Pearce, design tragiczny.

 

Film jest niezły, takie 6/10 i tą ocenę zasługuje w sumie tylko za dużą ilość czasu poświęconego robotom i dobre sceny walki które nie męczą wizualnie, jednak cała reszta poza szortami Tessy to porażka, tylko brać wersję na Blu-ray i przewijać po parę razy momenty walki, wtedy będzie ok. Chociaż szczerze mówiąc efektami transformersy już nie robią tak jak chociażby 3 lata temu, nie wiem czy po prostu już się opatrzyły ale po wyjściu z Dark Side of The Moon pomimo debilnego humoru to wyszedłem troszkę rozyebany z kina efektami, tutaj już jakoś nieszczególnie. Chyba ta część ma najbardziej zmarnowany potencjał ze wszystkich i chyba dlatego oceniam ją niżej niż trójkę.

 

T1 >>> T3 > T4 >>>>>> T2

Edytowane przez MaZZeo
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

byłem wczoraj w kinie i faktycznie pierwsza godzina jest do wycięcia, później zaczyna się roz(pipi) i trwa do samego końca z krótkimi przerwami na suchary. dużo wybuchów, transformersów chyba więcej niż we wszystkich 3 filmach razem wziętych. dokładnie to czego się spodziewałem.

 

nie rozumiem jęczenia o fabułę, od tego są komiksy/stare kreskówki. tego typu filmy to ma być jedno wielkie (pipi)nięcie, a nie wielowarstwowe historie zmuszające do refleksji.

 

plus wygrałem w CC voucher na bilet więc seans kosztował mnie tyle co cola :D

Edytowane przez ofsajd
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie chodzi o wielowarstwowosc tylko o rozgladnie sie po sali w nadzeji, ze jest wiecej ludzi zazenowanych (pipi)owatoscia linii fabularnej w The Age of Extinction. Mi rowniez podobal sie rozpindol, ogolna zawierucha z robotami itd., ale pierwiastek ludzki sprawil, ze zamykalem oczy ze wstydu na te (pipi)y, ktore wygadywali.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie bardzo wiedziałem gdzie to dać, a że dyskusja o TF się tu toczyła nie tylko odnośnie filmu, to wrzucam - https://www.humblebundle.com/books

 

Humble Bundle z komiksami TF. Największa wada, to że mało co poza kilkoma spinoffami jest kompletne (tj. masz pan pierwsze dwa tomy, resztę kupuj gdzie indziej). Niemniej jednak właśnie odblokowano bonusy, m.in. z Fall of Cybertron i Rage of the Dinobots. Osobiście się skuszę, choćby dla nostalgii, bo swe komiksy z dzieciństwa już dawno powędrowały na śmietnik...

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Deadline brings word today that Paramount Pictures is hoping to emulate Lucasfilm’s plans for “Star Wars” with the development of spin-off films to their hit “Transformers” franchise. I Am Legend writer Akiva Goldsman will work with Michael Bay, Steven Spielberg, and Lorenzo di Bonaventura to create a “writer’s room,” the goal of which will be to develop ideas for a “multi-part Transformers sequel” and “potential spin-off films.”

 

Ja (pipi)e why??? :whyyy:

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ten film jest tak słaby XD

 

Mark dostał pukawkę wielkości paznokcia Optimusa i już jest wytrawnym zabójcą Transformersów :P Wytrzymałem do końca bo chciałem zobaczyć, czy ten film może być jeszcze głupszy :D

 

W ogóle to fajnie jak w parę lat ludzie opanowali sztukę transformacji 100x lepiej niż Transformersy XD Nawet Bumblebee miał zonka :P

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

wczoraj Don na canal+ oglądałeś? xddddd mnie rozyebał DUBBING o matko ten film jeszcze bardziej pogorszyli

 

Był dubbing??? Może oglądałem jakąś inną wersję językową, na NC+ można zmieniać.

 

EDYTA: Sprawdziłem w necie, ja oglądałem z lektorem.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...