Skocz do zawartości

Niemieszkanie z rodzicami do 30 / 40


_Red_

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca tak na pewno, skoro u mnie ze wszystkim wyszło 1200 zł a starałem się gunwa nie kupować, bo meble, podłogi, płytki, farby etc. mają posłużyć latami. Większość znajomych mieszkania o powierzchni 60-80m2 robiła pod klucz za ok 1000-1300 zł. Mówiąc pod klucz, mam na myśli wszystko, od eko bumbel po doniczki na balkonie.

Wszystko też zależy od metrażu w sumie, nie wiemy jakie Mozi ma na myśli. Większa chata, średnio rozkłada się na mniejszy koszt jednostkowy.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

No może ona mu dom wyliczyła z instalacjami, tak jak pisałem. Nie spracyzował tego.

 

Wiem jedno, że już na koniec dużo mebelków z Ikei wjeżdżało bo tak się wy (pipi)ałem na wcześniejsze tematy. Teraz patrząc przez pryzmat małych dzieci i psa niszczyciela to te meble z Ikea były strzałem w 10. W ogóle nie mam żalu że je nieżle rozpracwoali.

Odnośnik do komentarza

Kurczaki, jak to to czytam to bez kredytu się nie obejdzie;/ Miałem domek na celowniku w stanie surowym, ale liczyłem, że wykończenie mi wyjdzie taniej niż 2 k m2.

Odnośnik do komentarza

No ja brałem kredyt na surowy zamknięty, a wykończenie z oszczędności. Inaczej nie widzę opcji na dom bo kredyt robi się trochę duży, szczególnie jak żyje się w tak dziwnym kraju jak PL.

Stan surowy to moim zdaniem jest to mniej niż polowa wydatków, przy ostrym spięciu pasa to połowa drogi.

Odnośnik do komentarza

Poszła Edyta więc dopisze -zgadles Balon. Kominek jest w planie ale bez płaszcza bo w sumie aż takiej zajawki nie mam.

Co do budowy - myślałem o tym żeby dom stawiać ale nie ma szans. Działka koło mnie to 500k a okolicy nie zmienię przez 10 lat (szkoła itp) więc wybrałem mniejsze zło. Do tego budowa domu pochłania więcej czasu a mi w sumie 120m starczy spokojnie.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Potwierdzam. Kominek jedna z lepszych rzeczy w domku. Unikaj tylko rozprowadzenia po górze, bo będzie je bać w pokojach oraz będzie suche powietrze. Płaszcz wodny też moim zdaniem lipa bo wymusza praktycznie palenie non stop, no bo jak to. Wydałem więcej za ten sys. i teraz mam dzięki temu nie oszczędzić?!

 

Moim zdaniem system klasyczny naj naj. Salon czy tam cały dół i tak ogrzeje. Pamiètaj tylko o dolnym cugu i wyprowadzeniu na dwór dołem. Jedno wyprowadzenie tylko przez komin to już przeżytek.

 

Aha i przy segmncie pamiętaj, że jak będą ci robić hydraulikę to żeby kran ci zrobili z tyłu domku do podlewania działki. Chyba że masz skrajny i nie masz sąsiadów z dwóch boków działki to nie ma spiny o to.

Segment mega rzecz. Komfort prawie jak w domu, rachunki prawie jak za mieszkanie. Jeden warunek to trafić spoko sąsiadów i jest piknie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Robię podłogowe na całym dole więc zobaczymy na ile ten kominek będzie dogrzewal pomieszczenia. Piec + grzejniki na górze wychodzi ok 15k. Na dole sugerował spec odpuścić. Jaki schody Balon sugerujesz? Drewno? No i kwestia okapu - nie wie czy doprowadzać rurę do komina czy tylko dać pochłaniacz. .

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Ale jak masz dobry piec z czujkamki na dwa obiegi (góra/dół) - kluczowy temat (ale jak weźmiesz dobrego speca od co to ci to ogarnie) to jak rozpalisz dobrze na dole to nie będzie ci gaz w ogrzewanie szedł i komp ci przykręci ogrzewanie. U górze zrób sobie jak możesz podłogówkę w łazience (tu konieczni, obstawiam że to główna łazienka, a nie ma nic lepszego jak rano po prysznicu chodzić sobie po cieplutkiej podłodze) i ewentualnie przedpokoju, a pokoje faktycznie odpuść.

Odnośnik do komentarza

Tak, na tym etapie mogę jeszcze to zrobić bo chce okap wyspowy. Może być zwykły pochłaniacz albo wyciąg do komina. Zresztą co ja inżynierowi tłumaczę; )

Balon - spoko specu już tłumaczył co i jak i jest jak piszesz. Łazienka na górze też ma mieć podłogowe. Swoją drogą (pipi)ki sporo biorą za dodatkowe parę metrów rurek i styropianu :)

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Co do schodów do nie wiem na jakie masz miejsce ale ja odradzałbym zabiegowe (mało miejsca, ciężko coś wnieść/znieść) i robić łamane jak jest miejsce. No i ja jestem zwolennikiem lanych schodów ale to już taki mój kaprys buca.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Lane czyli konstrukcja betonowa wyłożona drwnem lub innym materiałem. Alternatywa, bardzo modna to konstrukcje samonośne ("wiszące") dla mnie zawsze to jakieś ciut niestabilne rozwiązanie ale jestem chyba przewrażliwiony.

Mozi ja od atlasa, odkurzaczy, słodycze też się pojawiały.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...