Skocz do zawartości

Niemieszkanie z rodzicami do 30 / 40


_Red_

Rekomendowane odpowiedzi

Milan jak jeszcze jesteś w Szczecinie to koniecznie musisz iść do Raba na frytburgera. Takie rzeczy tylko w królestwie paprykarza.

 

Chcesz go otruć czy coś? Rzucilem okiem w google co to ten frytburger jest a tam takie podsumowanie tego Raba

 

 

MIEJSCE III

 
Bar Rab
 
Lokalizacja: Krzywoustego 11/13
 
Cena: 5,80 zł
 
acca
[acca]
 
Wchodzimy, a tam podłoga w śniegowym błocie od wejścia aż po bar. Wybieram sosy mieszane. Bułka nie wygląda na napakowaną. Frytki mrożone, takie wiecie… suche, bez smaku, te sprawy. Mięso płaskie, też suche, też bez smaku, zrobione z mięsa oddzielanego mechanicznie. Boję się to jeść. Sosy… no wiadomo. Czego się spodziewać po pięciu złotych? Ale wiecie co? Zagadaliśmy się i okazało się, że te sosy… STĘŻAŁY! Po kilku minutach zrobiły się galaretowate. Zabierzcie mnie stąd!
 
frost
[frost]
 
Ba, po pół godziny sosy przypominały piankę uszczelniającą!
 
Frytburger z Raba prezentował się ubogo – frytek było zauważalnie najmniej, nie miały szans się wysypać. Były też pośledniejszego sortu (lub smażono je dłużej), wypiły bowiem więcej tłuszczu. Kotlet wydawał się najmocniejszym atutem – nieregularny kształt sugerował smażenie na miejscu. Po spróbowaniu objawił się jednak mojemu podniebieniu słaby gatunek mięsa, do tego średnio przyprawionego. Bez patrzenia dawało się zjeść, choć stanowiło to raczej przykry obowiązek. Zawodnik bezkonkurencyjnie zwycięża w kategorii „rewolucji żołądkowych” – cała noc i cały kolejny dzień pod znakiem kolektywnego strajku układu pokarmowego.
 
[bubsonowska]
Byłam raz, miałam więcej nie wracać. I trzeba było się tego trzymać. Ilość frytek – żenada. Sos – wyciśnięty z bliżej niezidentyfikowanej butelki, po chwili leżenia na frytkach zamieniał się w ciało stałe (?!). I to dawało o sobie znać w żołądku przez najbliższe kilka dni. Mięso wydawało się smaczne, przyprawione – jednak przy jedzeniu lepiej „nie patrzeć w dół”, bo widok może być dla wrażliwców vomitogenny. Serio, nigdy więcej.
 
Oceniamy na 3,17/10

 

lol

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o kulturowość miasta to kwestia jest tu bardzo indywidualna: dla mnie każde miejsce z filharmonią, siecią muzeów i klubów muzycznych jest potencjalnym miejscem do życia. Galerie sztuki będą miłym dodatkiem. Warszawa to podobno kwintesencja miasta, gdzie "coś się dzieje", a i tak ogrom interesujących mnie eventów odbywa się poza jego granicami. To each his own.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

lol

 

 

Mięsko nieregularne czyli robione na miejscu, ale wyczuwalny słaby gatunek, sosiki gęstnieją i frytki mrożone i przetłuszczone. Koneserzy kebsów XD 

Tymczasem Rab to mordownia kwiatu młodzieży idąca na balety, albo z nich wracająca o 3 w nocy co by sobie jeszcze bułe z frytkami przed snem opierdzielić.

Czytając takie opinie na pewno kolejny koneser będzie wiedział, żeby tej "restauracji" omijać, a tymczasem rab mieści się w centrum miasta więc, ruch mają spory to i szef ma w uju jakość, bo i tak ma popyt. Osobiście uważam, że nie jest to najgorszy kebs w Szczecinie, ale fajerwerków też nie ma.

Odnośnik do komentarza

Dobra pytanie z gatunku prawno-mieszkaniowego.

 

Developer buduje nieruchomosc gruntową (blok), ktorej jest właścicielem (jest ksiega wieczysta). U notariusza spisuje się umowę przedwstępną, w ktorej deweloper deklaruje iz po zbudowaniu bloku, wyodrębni Kowalskiemu lokal wlasnosciowy (mieszkanie) z własną księgą. Akt notarialny mówi też, że ów blok jest wolny od hipotek (brak wpisow w 4 rozdziale KW).

 

I to wszystko jest OK, tak mialem.

 

Pytanie brzmi - czy developer może pozostać właścicielem bloku, gdyż nie wyodrębnil wszystkich mieszkan? Sasiadka mowila mi, ze developer jest nadal (po 5-6 latach) wlascicielem paru starszych blokow i jest ryzyko ze nagle obciazy ktorys hipoteka na swoje potrzeby kredytowe.

 

To mozliwe w ogole? Odpowiedz proszę poważnych ludzi w długich spodenkach.

Odnośnik do komentarza

Jezusmaria, żeby to przeczytać musiałem ubrać normalnie długie spodnie i usiąść przed komputerem, bo szkoda wzroku na mobilce :obama:

 

Moja poalkoholowo-kolacyjno-rocznicowa interpretacja jest taka, że to co moje wyodrębnione (mieszkanko) i to co wspólne (klatki, chodniki, schody) to wara deweloperowi by to obciążać. Mogę spać spokojnie.

Szybciej na forum PSXE znajdziesz prawnika jednego na tysiąc, niż na jakimś forumprawnym.org, gdzie wpierw 10 pajaców zjedzie cię za nieprecyzyjną terminologię.

 


W skrócie rajus geniusz. Z szacunku dla wiedzy prawnej laurka

 

tl3U81X.png

Edytowane przez _Red_
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Mam mozliwosc zamieszkania w domu po babci, a wlasciwie w dolnej jego czesci, bo jest podzielony na dwa osobe mieszkania. Wydaje sie byc spoko opcja ze wzgledu na ogrodek, 3 pokoje i tak dalej. Problemem jest jednak koniecznosc generalnego remontu lacznie z instalacja centralnego. Nie wiem czy jest sens sie w to pakowac bo potencjalne koszta sprawia, ze sie posrom.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

Jeżeli sam będziesz robił to zawsze oszczędzisz na robociźnie, pytanie jeszcze co tak naprawdę do zrobienia będzie i czy nie okaże się, że w trakcie remontu dodatkowe rzeczy wyskoczą. Mimo wszystko kosztować będzie.

Kolejna rzecz jak jest z drugim mieszkaniem nad tobą. Zainwestujesz w remont, CO, docieplenie itd, a okaże się, że straty ciepła możesz mieć przez górę. No i kwestia sąsiedztwa, czy w ogóle warto.

Odnośnik do komentarza

Mieszkanie z rodziną, która chodzi Ci nad głową może być... denerwujące, ale to zależy od kilku czynników. Mając oddzielne wejście, rodzina która mieszka nad Tobą jest ok, a sam budynek jest w miarę dobrym stanie(np. kwestia ocieplenia, instalacje, jakości stropu - żebyś przypadkiem nie słyszał każdego kroku gdy ktoś będzie chodził nad Tobą), to można się zastanowić. Dla jednego mogą to być szczegóły, inny może sobie nie wyobrażać życia w nieco ograniczonej prywatności w miejscu, które nie jest zrobione tak jak sam by robił dla siebie. Jako mieszkanie przejściowe takie życie na kupie może być, ale na dłuższą metę ja wytrzymałem trzy lata i poszedłem 'na swoje'.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...