Skocz do zawartości

Niemieszkanie z rodzicami do 30 / 40


_Red_

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mogę w przybliżeniu podać kwotę za kompleksowy remont łazienki oraz kibelka w bloku. Jestem już na wykończeniu, więc niedługo ogarnę te wszystkie wydatki plus koszty robocizny. Póki wydaje mi się, że właśnie tak gdzieś wyjdzie jak napisałeś - 2 tysiaki na m2, ale to nie ma co się sugerować.

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Ja mogę w przybliżeniu podać kwotę za kompleksowy remont łazienki oraz kibelka w bloku. Jestem już na wykończeniu, więc niedługo ogarnę te wszystkie wydatki plus koszty robocizny. Póki wydaje mi się, że właśnie tak gdzieś wyjdzie jak napisałeś - 2 tysiaki na m2.

 

No ale łazienka i  kibelek to miejsca gdzie na małej powierzchni jest duże zgromadzenie elementów, bo np. na salon np. 30 m2, cieżko wydać 2k co nie.

Chyba że dywan dziergany przez kuzynke Osamy za 1000 zł m2 ;]

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

No mi wykończenie domu od stanu surowego zamkniętego z chudziakiem i ściankami wewnętrznymi wyszło ok 2 tys z m kw ale to cena z instalacjami, kominkiem itp. Materiały to co trzeba (np instalacja grzewcza) to wysoka półka reszta ze średnich materiałów.

2 tys to nic wielkiego i jak w tym się zamkniesz przy obecnych cenach to będzie gi. Ja podałem na ceny z przed 4 lat.

Odnośnik do komentarza

Sama instalacja co z piecem, podłogówką to ok 40 tys. Jak dodasz do tego rekuperację to z 60 tys.

 

Kominek standard ok 10 tys. Z plaszczem wodnym to ok 15-18...

 

Schody ok 15 tys.

 

Z tych 3 elementów już masz ok 100 tys czyli jak masz ok 130 m kw mieszkalnej to już jakieś 800 zl za m kw za tylko 3 tematy, a jeszcze elektryka, posadzki, tynki, armatura ehhh współczuje. Nie mówię już o tematach jak audio w łazience;)

 

Na koniec kwestja mebli. Nawet jak masz jakieś obecnie na mieszkaniu to jak przenosisz się do domu z salonem jak całe twoje poprzednie mieszkanie to będzie mebli brakowało, oj będzie.

Edytowane przez balon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra pany pytanie do excelowców po remoncie - ile wam wyszło średnio z m2 cena remontu/urządzenia? Policzyła mi jedna pani 2k za 1 m2 i nie wiem czy to dużo czy mało.

Mogę trochę przybliżyć Ci, bo robiłem dość dokładny kosztorys jak planowałem wykończenie swojej chaty w stanie developerskim (tj. posiadająca na wejściu tynki gipsowe, wylewkę, okna i grzejniki). Nie musiałem przesuwać układu hydrauliki i ścian, bo o to zadbałem na etapie budowy, jak można było wynegocjować z budowlańcami modyfikacje konstrukcyjne za flachę (nawet nie mieli dowodu, że jestem klientem, ale ufali skoro często tam się pojawiałem xd)

Zakładając standard "pod klucz", czyli w pełni przygotowane do życia lokum:

- elektryka (okablowanie i lampy): robocizna za frikaczu, spec w rodzinie pomógł

- całość wykończenia na zlecenie: gładź szpachlowa, malowanie, położenie parkietu dębowego, tapetowanie, podwieszany sufit, LEDy, płytki w kuchni, łazienka na gotowo, meble na zamówienie do kuchni, meble do salonu i sypialni (garderoby, kanapa typu wypoczynek, łóżko)

- komplet AGD

 

to wyszło mnie 1180 zł za m2. Więc te 2000 zł to chyba obejmuje marmury, dyskografię Kanyego Westa w edycji limited i japoński WC który masuje prostatę i obciąga podczas robienia kupy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ok, do moziego odpisywałem w kontekście mieszkania, bo tak odczytałem. Potem dopiero zauważyłem, że napisał "mieszkania/domu". Na domach się nie znam, odbierałem mieszkanie.


Z drugiej strony, można przecie kupić dom w stanie developerskim, w takim samym stanie jak mieszkanie. Tylko malować i meblować.


PS

zdążyłem z ninja editem he he

Odnośnik do komentarza

Red dom w stanie developerskim do tykająca bomba no chyba że buduje ci ekipa kogoś ci dobrze znanego. Troszkę znam to z praktki ale to jak coś niech się mozi na priva pyta jak będzie jednak dom budował.

no niestety, kumpel kupił od developera lokalnego, jakiś burak. Ile przebojów było z oględzinami, odbiorem, poprawkami to głowa mała. Kupa błędów, część poprawiona na czas, ale że kredyt uruchomiony, zaliczka wpłacona, notariusz załatwiony, to w nerwach jakoś dokończył transakcję zakupu. Oby służyło i tykająca bomba nie ujawniła w końcu wad konstrukcyjnych.

 

Wiadomo że mam excela dla siebie, ale nie mam zamiaru robić nic nowego na forumek ;f

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...