Skocz do zawartości

Niemieszkanie z rodzicami do 30 / 40


_Red_

Rekomendowane odpowiedzi

W mieszkaniu znajduję raz po raz martwe muchy. W poprzednim wynajmowanych zapleśniałym i starym po prostu latały. A tutaj jak wlecą przez okno, to potem po paru dniach leżą gdzieś śnięte.

Pytanie jest - umierają bo:

 

a) jest to nowe mieszkanie i jeszcze emituje chemikaliami z budowy i etapu wykańczania

b) jest tak czysto, że nie mają co jeść i umierają

c) mam tak uświnione, że umierają po zetknięciu z kurzem (A że raczej dbamy o czystość, to kierowałbym się w b)?

 

Macie tak i robicie coś z owadami poza moskitierą?

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Dobra, byłem w Poznaniu, udało mi się w sumie nawet zobaczyć więcej niż zakładałem. Ostatni raz byłem ponad 2 lata temu i od tego czasu w sumie wiele się nie zmieniło. Miło, że wreszcie skończyli rondo Kaponiera, całość robi dobre wrażenie, widać, że inwestycja była ogromna, szkoda tylko, że trwało to tak długo. Oprócz tego stare miasto przyjemne, jak to w weekend duży ruch, chyba też studenciarstwo się zjechało, bo jakoś tak wręcz tłoczno powiedziałbym było. Co do mieszkań to najbardziej podobało mi się na Piątkowie, mieszkanie, które oglądałem miało najładniejszą okolicę, dość spokojną z ciekawym otoczeniem. Ogólnie mocno się teraz zastanawiam, mam też alternatywę w postaci Kielc (skąd miałbym w sumie blisko do rodzinnego domu jak i do większości istotnych miast w Polsce), ale póki co się rozglądamy więc fajnie jest sobie poprzeglądać różne alternatywy.

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza

Kielce są super polecam serdecznie winner, naprawdę. Poznań jest ch,ujowy tak naprawdę. Mamy brudne powietrze i prezydenta co kocha rowery i pedały, a nawet na obchodach rocznicy powstania nie był czy coś. Ciężko wytrzymać. Po przyjacielsku ostrzegam. A Piątkowo to już w ogóle szkoda gadać. Wszędzie tylko nie tutaj.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jest jest, mamy na przykład kamery w tramwajach. Dzisiaj naliczyłem ich aż pięć w drodze do pracy. Napier,dalanie ludzi po pijaku w poznańskiej komunikacji może nie być takie proste. Zawsze takiego delikwenta potem pokazują w newsach i łapią ;/. Kolejna wada życia w tym mieście. Masz całą planetę do wyboru, musisz tutaj się wprowadzać? Kurde, w sumie to nawet możesz na Marsa polecieć, przecież Elon Musk ma w planach kolonizowanie Marsa właśnie. Na pewno kolonie będą nowocześniejsze od Poznania. Po co się ograniczać tylko do starej, brudnej Ziemii?

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ile płacicie rocznie za ubezpieczenie nieruchomości od kataklizmów i innych pożarów? Jak wiadomo, zwykle bank tego wymaga przy kredycie hipotecznym, ale warto to mieć nawet już przy 100% własnym kwadracie, na wypadek tsunami...

W grudniu kończy mi się pierwsza polisa i przypomniałem się Allianzowi o kalkulację na kolejny rok.

Obecnie buliłem 270 zł za full opcję: pożar, pioruny, eksplozja, pękanie mrozowe, zalanie, lawiny etc. Suma ubezpieczenia na samą wartość mieszkania, bez uwzględnienia kosztów wykończenia (polisę brałem jak jeszcze miałem gołe tynki). Po znajomości jeden agent z Generali wyliczył mi 470zł. Dwie paki więcej za to samo, pff.

Odnośnik do komentarza

Babka od której kupuję mieszkanie kręci i chce wydłużyć termin wydania lokum. W umowie przedwstępnej jest zapis o wydaniu lokum 30 dni po otrzymaniu całości zapłaty. We wtorek mamy notariusza, więc w połowie listopada miałaby się już wyprowadzić, a chce to przeciągnąć do 1 grudnia. Problem w tym, że w kredycie mam też część kasy na remont i mam na to określony czas, który się nie wydłuży bo jest zależny od oferty, a nie od daty uruchomienia środków. Z jednej strony mi to by nie przeszkadzało, a z drugiej dawać komuś kasę i czekać półtorej miesiąca żeby się wprowadzić do własnego mieszkania. No i skracam sobie czas na remont o te dwa tygodnie.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Zgadzasz się na wydanie kluczy do 30 dni od zapłaty za nie? Trochę długo. Babka dopiero po sprzedaży będzie się z niego wprowadzać?

 

W moim przypadku w akcie notarialnym zapisaliśmy, że do konkretnej daty (tygodzień od podpisania aktu) ja uruchamiam środki, a sprzedawca wydaje mi klucze.

 

Proponuję również postarać się o zapisek w akcie, że sprzedający zobowiązuje się do dostarczenia Ci dokumentu stwierdzającego brak JAKICHKOLWIEK zameldowanych osób w tym mieszkaniu. Niektórzy notariusze wymagają tego nawet przed podpisaniem.

 

Da tygodnie to sporo. Zwłaszcza gdy nawet nie możesz wejść do własnego mieszkania. Ja remontuje już od początku września i powoli mam dość. W przyszłym tygodniu zakończę i w końcu upragniona przeprowadzka.

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Niestety taki był warunek transakcji, że mają miec 30 dni od daty otrzymania pełnej kwoty. Oczywiście we wtorek u notariusza mają mieć dokument ze spółdzielni potwierdzajacy fakt wymeldowania. Też uważam , że dwa tygodnie to dużo i już pośrednikowi moje zdanie przedstawiłem. Dla mnie to same straty. Musiałem zamknąć wcześniej lokatę, utopić gotówkę na ponad miesiąc, płacić pierwszą ratę za mieszkanie w którym nie mieszkam no i uciąć 2 tygodnie z terminu remontu narzuconego przez bank. Można mieć empatię ale w tym przypadku to ja tracę za dużo.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Polecam również od razu po otrzymaniu kluczy porobić fotografie mieszkania jeszcze przed remontem, w razie gdyby kiedyś skarbówka miała się doczepić, że zapłaciłeś zbyt niski podatek - czyli zapłaciłeś zaniżoną cenę za samo mieszkanie względem jakichś tam ich przeliczników. Oni mają bodajże pięć na weryfikację kwoty tego podatku, ale można na nich wymusić wcześniejsze postępowanie składając odpowiedni wniosek. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...