Skocz do zawartości

Niemieszkanie z rodzicami do 30 / 40


_Red_

Rekomendowane odpowiedzi

Dostaliśmy telefon w poniedziałek od pawiana-właściciela, że on wynajął całe mieszkanie (wynajmowaliśmy jeden pąkój) i mamy trzy dni na spłatę sianado końca miesiąca wyprowadzić się. Oczywiście zaoferował mieszkanie zastępcze, chujowe i w chujowej dzielnicy. Podziękowaliśmy i na własną rękę zaczęliśmy szukać innego. Komu wynajął zapytacie? Wynajął 15, powtarzam - PIĘTNASTU UKRAIŃCOM (mieszkanie ma trzy pokoje, jedną łazienkę i jedną kuchnię XD), wczoraj wprowadziło się pięciu chochołów, na szczęście całkiem miłych, czystych i uprzejmych, więc dało się przetrwać noc. Wczoraj podpisaliśmy umowę na wynajem nowego, tańszego, a dzisiaj zwozimy graty i po świętach na nowych śmieciach. Sytuacja dość nieprzyjemna, musicie przyznać. Jeśli on nie dostał za to dodatkowych profitów, to nie wiem kto wynająłby mieszkanie 15 ludziom na mniej niż 100 m2 powierzchni. Tak to już jest, pieniądz zwycięża, a ręka rękę myje. 

 

Warto mieszkać z rodzicami do 30/40, taki morał z tej historii.

Odnośnik do komentarza

W ogóle Polska jeśli chodzi o jedzenie jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100 zł. miesięcznie. Właśnie kończę taki miesiąc za 100 zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzony, zapchany. Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia, a picie to picie i na samą Cole wydałem koło 200 zł. (2 litry dziennie, czasami jeszcze wieczorem dokupowałem litrowa Colę). 

A więc przechodząc do jadłospisu za 100 zł. 
Aby przeżyć miesiąc za 100 zł potrzeba: 
- 1kg ryżu ok. 3zł 
- 1kg makaronu ok. 2,5 zł 
- 1kg kaszy jęczmiennej około 2 zł 
- 6kg ziemniaków ok. 8zł 
- 2kg margarany ok 5 zł 
- 150 bułek około 50zł 
- 10 paczek Chochoszoków ok. 20 
- 15 sosów do potraw jeden po około 50 groszy-około 7 zł, lub kilka sosów gotowych po ok.3 zł. 

Razem około 100zł. 
Zostało mi jescze 7 złotych z tej stówy. Nieźle. 

Jak to jemy? 
- co 2 dni rano zagotować gar sosu - wystarczy na 2 dni (15 x 2 = 30 dni) 
- Pierwszy tydzień - makaron. 5 bułek dziennie + sos, pół paczki Chocoszoków. 
- Drugi tydzień - ryż. 5 bułek dziennie + sos, pół paczki Chocoszokw. 
- Trzeci tyedzień-kasza jęczmienna, 5 bułek dziennie + sos, pół paczki Chocoszokwó. 
- Czwarty tydzień - 6 kilo ziemniaków, 5 bułek dziennie + sos, pół paczki Chocoszoków. 

Zamiast Chocoszoków można kupować krem czekoladowy-400 gr za 2,5zł albo zwykle kulki czekoladowe, można nabyć za 1-2 zł 300 gramów. 

Także jadłospis jest sprawdzony i bardzo sycący - nawet zostało mi jeszcze trochę ryżu i kaszy, bo kilogram na tydzień to naprawdę jest aż nadto. 
Brakowało mi jedynie serków, jogurtów i rybek. 
Ale bez problemu mogę taki miesiąc powtórzyć - mówię to jako osoba która lubi jeść, objadać się, czy nawet obżerać. 
Jeden Władysław Jagiełło i masz jedzenie na cały miesiąc. 

Warzywa są w sosach, a witaminy w Chocoszokach - wszystkie witaminy i składniki mineralne. Pozdrawiam. 
 

Odnośnik do komentarza

sosy z proszku lub gotowce xdddddd no bankowa bomba witaminowa bogata w skladniki mineralne

 

jeszcze (pipi) na coli jechac zamiast na mineralke sie przerzucic

 

to juz bym wolal ps4 sprzedac by szanowac swoj organizm i kupic konsole ponownie jak sie sytuacja materialna poprawi

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ficuś napisał:

wynajmowac pokoj w mieszkaniu bedac z kims xddddd

 

nigdy bym nie wynajmowal nawet sam pokoju jakby mnie totalnie bieda zyciowa nie przycisla albo bylbym studenciak w rozjazdach

 

gorzej niz zwierze

 

Ale co że byś zarabiał na przykład dajmy na to 2k na rękę i wynajmowałbyś mieszkanie za tyle żeby mieszkać sam i żywiłbyś się energią słoneczną? 

 

@Rozi

Hmm ku,rwa dziwna sytuacja, normalnie wam wypowiedział umowe czy o ch,uj chodzi? Z tymi ukraincami to pewnie bierze od łba x kasy więc mu się pyli, ale sytuacja poje.bana. Z takich patologii ostatnio znajoma szukała mieszkania w Sopocie to tylko do czerwca potem wypjerdalaj na okres wakacyjny. 

Odnośnik do komentarza

Tak, dał nam normalnie miesiąc czasu, ale mieszkaj sobie kurwa za 15 obcymi ludźmi w chałupie. Tylko ta informacja podana była na zasadzie: wprowadzajo się ukraińcy, pojutrze już, macie miesiąc do wyprowadzki, elo nara. Całe szczęście, że w zasadzie tylko trzy dni będę musiał od siebie z chaty dojechać pociągiem do robo, a potem mam urlop i święta, więc szczęście w nieszczęściu, że się to teraz stało.

 

Co do chorzowskiego dzbana - no w chuj beka wynajmować pokój, ja tylko pracuję, dziewczyna studiuje, czemu właściwie nie kupiliśmy mieszkania za 200 kafli, no ja głupie zwierze.

Odnośnik do komentarza

Ale, że (pipi)a co? xD Wynajmujecie chate, macie umowe i typ wam wypowiada umowe ale macie miesiąc wypowiedzenia lecz nagle wprowadza się wam 15 typa na chatę? Przecież to jest ku,rwa nielegalne. 

 

Co do ficka, no też tego nie rozumiem, wiele mieszkań wynajmowałem. Zawsze z kimś znajomym albo sam albo z dziewczyną, ale to są różne sytuacje. Typu kawalerka w znośnej części takiej Warszawy w okej standardzie to sporo kasy, mieszkanie z dziewczyną czasem wchodzi w grę czasem nie (zależy od waszych relacji, czy jesteście dlugo ze sobą etc) ja już bym wolał z kumplem mieszkać przez x czasu niż na siłe i szybko pakować się do mieszkania z laską. No ale co kto lubi. 

Odnośnik do komentarza

Tak jak mówisz, widać jak bardzo nas szanował. Jebać go ogólnie, oddajemy dziś klucze i go więcej w życiu nie zobaczę. 

 

 

Ależ ja się nie pakuję na siłę na mieszkanie z laską, bo już pół roku z nią mieszkałem, jesteśmy razem ponad 3 lata, więc spoczi :lapka:

Odnośnik do komentarza

4 mieszkania wynajmowane przechodzilem, zarabialem 2k i dalo rady, wprawdzie nigdy w katowicach ale rejony chorzowa/swietochlowic/rudy slaskiej spokojnie mozna ogarnac kawalerke za 600-800zl + media, katosy to kwoty 1200-1300zl

 

zawsze to lepiej niz pokoj i mieszkanie z obcymi

 

co to za wymowka ze ktos studiuje? ja studiowalem i dorabialem

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Ficuś napisał:

600-800zl + media, katosy to kwoty 1200-1300zl

Stary xD W Krakowie, Warszawie czy teraz Trójmiescie za tyle to może wynajmiesz składzik na miotły. 

 

Ja teraz za male mieszkanie, które było salonem i sypialnią placilem ~2400 z opłatami. Za 1500 to pewnie osraną kawalerke na pradze się dałoby, dlatego nie rozumiem, wole już mieszkać z kumplem w ładnym mieszkaniu bliżej pracy niż samemu w mieszkaniu do którego jade 1h po pracy a ogólnie to nie chce mi się tam wracać. 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

ale przeciez nie gadamy o krakowie, wawie czy trojmiescie tylko o rozim i katowicach i okolicach - to sa inne standardy cen

 

znajomy wynajmuje mieszkanie za 2600zl w katosach - ale to juz mega renomowane osiedle, mieszkanie odyebane totalnie, pelny osprzet, nowka meble, szklane drzwi, kabiny prysznicowe pod wymiar itp

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Ficuś napisał:

wprawdzie nigdy w katowicach ale rejony chorzowa/swietochlowic/rudy slaskiej

XD No właśnie, więc ja wynajmuję w samym centrum Katowic, może na Lipinach jest taniej i ci to odpowiadało, ale mi na pewno nie. Wszędzie mam obecnie blisko, do pracy chodzę z buta i w to mi graj. W mieszkaniu oprócz nas mieszkają 2 osoby, olaboga, pierdnąć nie można11111111! 

 

 

Odnośnik do komentarza

kosciuszki rejony parku - spoko ale kosciuszki rejony energy czyli scisle centrum patola totalna - do tego problemy z parkowaniem (choc ty chyba nie zmotoryzowany), wieczne problemy z sklepami itp

 

nie wiem ile tam zarabiasz i jak wyglada sytuacja z twoja kobita i w sumie mi to zwisa, a jak ci to pasuje to spoko ale ja bym wolal np kombinowac wiekszy budzet i szukac najmu mieszkania, a nie pokoju np na koszutka, znajomi wynajmuja w okolicach awf (zjazd z a4) czyli lisieckiego/adamskiego te rejony i placa cos chyba 1200+ media

 

swietochlowice rejony skalki super, wjezdzasz praktycznie na dts i w 10min jestes w katowicach

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...