Skocz do zawartości

Wołyń [2016] Wojciech Smarzowski


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Co do ostatniej sceny to ja to widzę tak, że jest albo tak jak piszesz w spoilerze albo

mimo, że glowna bohaterka przezyla to jednak z powodu wycieńczenia i traumy jakiej doswiadczyla ma namieszane w glowie i rzeczywiście przechodzi przez most, ale wizualizuje sobie/ma halucynacje, ze opupuszcza to pieklo razem z bliskimi.
Jej tez opcja, ze rzeczywiście ktoś ja znalazł, ale ktoś całkowicie obcy, a ona z powodow wymienionych wcześniej widzi to tak, a nie inaczej.

 

Odnośnik do komentarza

Też odebrałem to tak, że była żydówką

, po pierwsze, jej postać (i fragmenty sceny z wkroczenia sowietów) pasowałaby do stereotypu żydów, którzy pierwsi rwali się do ustanawiania tu czerwonej władzy, po drugie, w wymienionej przez grzybiarza scenie w szkole widać było jej oburzenie. Gdyby chodziło o komunistyczne poglądy, to by powiesili też tego małego brzydala-oportunistę, co został chyba sołtysem po Skibie

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Na Ukrainie na prośbę jednego z posłów nacjonalistycznej partii Swoboda, ukarano aktorów z teatru w Tarnopolu, za udział w "antyukraińskim" filmie, dobrze, że ich nie powieszono :(http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ukrainscy-aktorzy-ukarani-za-udzial-w-filmie-Wolyn,wid,18583272,wiadomosc.html?

Edytowane przez metalcoola
Odnośnik do komentarza

Kilka dni temu udało mi się w końcu wybrać do kina i zobaczyć to niewątpliwe dzieło. W sumie wszystko napisał tu już ktoś wcześniej. Mimo, że rzecz jest niewątpliwie bardzo ciężka i trudna w obiorze, to zobaczyć ją powinien każdy.
Przyczepić mogę się jedynie to pociętej i chaotycznej narracji, która momentami budziła zakłopotanie, a także do nieco, moim zdaniem, przeciągniętej "części obyczajowej" w pierwszej połowie filmu. Niestety w pewnym momencie budziła już lekkie znużenie - myślę, że można było to skrócić o jakieś 15-20 minut i całość obrazu raczej by na tym nie ucierpiała. Tym niemniej: wielkie Kino. Siada na psychice, powoduje smutek i niebywałą zadumę, czyli tak, jak być powinno. 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...